dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Czy (i jak?) wentylować podłogę z desek na legarach

    Czy (i jak?) wentylować podłogę z desek na legarach? Proszę o uwagi!
    Zolw

  2. #2

    Domyślnie

    Czyżby w temacie nie było żadnych uwag - buuuu
    Zolw

  3. #3

    Domyślnie

    A po co to wentylować ??
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  4. #4

    Domyślnie

    Podłoga drewniana na legarach naturalnie sie wentyluje. Zawsze są szpary. Kiedyś zostawiano kanaly wentylacyjne w podmurówkach ale byly to domy w ktorych jedyną wentylacją był komin i nieszczelności.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał długi
    Podłoga drewniana na legarach naturalnie sie wentyluje. Zawsze są szpary. Kiedyś zostawiano kanaly wentylacyjne w podmurówkach ale byly to domy w ktorych jedyną wentylacją był komin i nieszczelności.
    i warunek aby była na legarach i wyizolowana od podłoża bo widziałem legary owinięte w folie i zabetonowane w posadzce w obiekcie bez piwnic /na gruncie / a po kilku latach zdziwienie ze legary zgniły.Według/ mnie deska podłogowa gr. około 27-30mm winna być min . 7 -8 cm nad posadzką aby miała wentylację. Legary min. 70x70mm w rozstawie co 50-60cm mogą być grubsze to wtedy można zwięsszyć rozstaw . Pod legary papa
    ttt

  6. #6

    Domyślnie

    pamietaj aby legary przesunąc względem siebie o kilka cm tak aby raz z jednej strony byl awolna przestrzeń do ściany a na następnym legarze to samo po przeciwnej stronie - mniej wwięcej coś takiego:

    _____________

    ______________

    ______________

    ______________

  7. #7

    Domyślnie

    ups cos mi nie wyszło

  8. #8

    Domyślnie

    ttt ma racją legarek powinien byc odizolowany o podłoża - pasek folii czy papy zalatwia sprawę . Mozna tez polożyć pask filcu bardzo ladnie wytłumia dźwieki ( ważne przy gornych stropach) . Wysokoś legarka wydaje mi się mniej ważna. Widziałem podlogo na legarach 4 cm przytwierdzonych do podloża na kołki rozporowe i zachowuje sie ona b.ładnie. Ważniejszy jest raczej rozstaw legarow i grubośc deski .Im grubsz tym stabilniejsza mniej pracuje mniej skrzypi więcej kosztuje

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał długi
    ttt ma racją legarek powinien byc odizolowany o podłoża - pasek folii czy papy zalatwia sprawę . Mozna tez polożyć pask filcu bardzo ladnie wytłumia dźwieki ( ważne przy gornych stropach) . Wysokoś legarka wydaje mi się mniej ważna. Widziałem podlogo na legarach 4 cm przytwierdzonych do podloża na kołki rozporowe i zachowuje sie ona b.ładnie. Ważniejszy jest raczej rozstaw legarow i grubośc deski .Im grubsz tym stabilniejsza mniej pracuje mniej skrzypi więcej kosztuje
    jak zrobisz niskie na4 cm to zrub szersze np.8-10cm wbijając gwozdzie w pióro nie rozłupiesz legara bij cwieki na mijankę tzn. nie w jedenej lini zamiast gwożdzi możesz dać wkręty oksydowane z większymi grubościami podłog możesz mieć problemy z dociągnięciem/ szczeliny/ Uwaga podłogi najczęsciej sprzedawane są robione z materoału tzw. Czuby ma to tą zaletę ze fajnie wygłąda dużo zdrowych sęków a waą tego jest żę ten materiał lubi się w suszeniu i obróbkach wykręcać/ dociąganie/Podłog z mat. odziomkowego nie kupisz wsklepie ten mat. tartaki przerabiają na meble i stolarkę ale kupujać w lesie mozna sobie zrobić taką podłógę ale to kosztuje. w sprzedaży jest pogłogowka o szer.12-15cm ja robiłem raz z modrzewia o szer 75mm wiszło jak na jachcie i nie było problemu z układaniem jak grobosc by była mniejsz jak27mm to można dac więcej legarów. Licz się z tym ze cały urok podłóg z drewna jest w tym że one zawsze pracuja to jest urok naturalnych materiałów. jak kupisz ją czy zrobisz to złóz lą w miejscu gdzie ma być kładziona ma poleżeć 4-6 tyg. w tym czasie nie rób a najlepiej zakończ wszelkie mokre prace chodzi oto aby miała wilgotność taką jak ma budynek we wnatrz
    ttt

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    A po co to wentylować ??

    Kurcze - właśnie, po co...? Otóż wyczytałem w jakimś mądrym poradniku budowlanym, że podłagę drewnianą na legarach należy wentylować. Autorzy proponowali umieścić w ścianie nad podłągą kanał wentylacyjny zaciągający powietrze z pokoju, natomiat wylot powietrza spod podłągi skierowac od razu do któregoś z ciągów wentylacyjnych w kominie
    Pracy przy takiej operacji nie ma dużo, a mikroklimat pod podłogą jest idealny.
    Zolw

  11. #11

    Domyślnie

    Dzieki ttt

    Własnie przymierzam sie do podłogi z modrzewia, 28mm, długość 3.5m. Zastanaiwam sie właśnie na szerokościa deski oraz czy w pióro zamiast tradycyjnego gwozdka i dac wkrętów?


    Może ktoś ma podłogę z modrzewia i chiciałby napisac parę słów dotyczących użytkowania
    Zolw

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony