dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Powiedzcie mi proszę czy ściany z betonu komórkowego o grubości 36cm /TERMOREX U=0,33/ warto jeszcze ocieplic styropianem czy nie. Słyszałem że ocieplając taka ścianę warstwą styropianu o grubości 5cm można zejść z U do 0,24. Jakie jest wasze zdanie na ten temat.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Ja bym nie ocieplal. Solidna sciana na ktorej sie mozna wesprzec to jest cos, a nie sciana ze styropianu. Wieksze straty ciepla prawdopodobnie beda przez wentylacje niz przez dobrze wykonana sciane. Poza tym nie popadajmy w skarajnosci, bardzo szczelny dom to nic dobrego, potem bedziemy go rozszczelniac, jak z oknami. Gdzie sens i logika.

  3. #3

    Domyślnie

    W zeszłym roku interesował mnie YTONG o grubości 36cm bez styropianu, ale po rozmowach z osobami zajmującymi się budową z tego materiału zmieniłem zdanie. Powiedzieli mi, że aby osiągnąć podane parametry trzeba stosować tynki i dodatki zalecane przez Ytonga a najczęściej jest tak,że budujący przerażony kosztami oryginalnych produktów zaczyna oszczędzać. Po paru sezonach dochodzi do wniosku, że ściana nie trzyma parametrów cieplnych i ociepla styropianem. Jeżeli tak to wolę kupić bloczki 24cm i ocieplić styropianem. W kilku przypadkach stwierdziłem, że rzeczywiście Ytong był ocieplony, a przedstawiciel tej firmy nie podał mi adresów osób mających domy wybudowane z tego materiału kilka lat temu. Jeżeli tak ma być to po co przepłacać zwłaszcza że np. Solbet robi taki sam materiał jak Ytong. Myślę że dotyczy to również firmy którą wymieniłeś.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    To prawda trzeba sprawdzic jak wygla caly system Ytonga i czy do betonu komorkowego przyjmie sie tynk cem.-wap. a potem zrobic kalkulacje dla grubosci 24 + ocieplenie+ tynk mineralny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony