dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie parapety

    Do okien w kolorze mahoń z nie ma konglomeratu kamiennego parapetów które kolorystycznie pasowałyby. Wydaje się się że Rossa del Garda lub Vrede Alpi byłyby najodpowiedniejsze . Wybierając kolorystykę zgodną z podłogą wybór jest większy Boticino, Perlato Royal czy Brecia Damascata według mnie są odpowiednie. Szerokość parapetów uzależniona jest od rodzaju kaloryferów. Jeśłi są "żeberkowe" mogą się licować parapet z kaloryferem. Jeśli są przepływowe (kilka pionopwych płaszczyzn) parapet powinien sięgać max. połowy kaloryferów. Nie ma zaleceń ile powinien być wmurowany. Jeśli szukasz producenta takich parapetów polecam mojego dostawcę. Na priv podam namiary. Robią dobrze i niezbyt drogo. (od 350 do 500 za m2)
    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    ja tez poproszę te namiary

  3. #23

    Domyślnie

    Marmur bezowo-kremowy, z delikatnym żyłkowaniem, polskie złoże
    W drugiej częsci domu tez pewnie bedzie marmur. Wiem, że te sztuczne marmury praktyczniejsze i kolor można wybrać, jaki się chce. Ale mi sie ten nasz prapolski marmur spodobał
    Grzejniki prawie na wierzchu.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    My mamy granitowe (i wewnętrzne i zewnętrzne) pod kolor okien. Można zobaczyć w dzienniku.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    ja eksperymentalnie wytaniłem
    mam dwa ładne parapety w salono-kuchnio-jadalni (dąb bejcowany i cudnie polakierowany), a pozatym tak
    w oknach na klatce schodowej dałem zamiast parapetów terakotę, taką samą jak na podłodze
    w takim wąskim oknie w salonie, które zaczyna się na wysokości 1,70 m nad ziemią też nie dawałem parapetu, bo bym go nigdy w życiu nie oglądał, więc też są płytki. To samo w 3 małych okienkach na piętrze, których dolna krawędź jest też na wysokości moich oczu. Jedyne 2 parapety, które widać w części dziennej domu są w kuchni, więc zrobiłem je drewniane pod kolor mebelków. Te dwa parapety (1 m i 2 m). Kosztowały tyle ile pozostałe parapety w domu (kilkanaście mb). Te pozostałe - na całym piętrze i w moim gabinecie zrobiłem z... blatów kuchennych (formatka 60 cm - pocięta na wymiar i oklejona w miejscach cięcia) . Blaty mają taki delikatny melanżykowy wzorek, który mi się bardziej podobał niż balerony konglomeratu i dobrze pasował do okien w kolorze mahoń i żółtawych ścian. Ale tak na prawdę, to po 2 miesiącach w ogóle przestałem zwracać uwagę na nie. Z resztą żaden z gości do tej pory też nie zauważył z czego mam parapety i w żaden sposób tego nie komentował! Czyli od strony estetycznej mój pomysł jest łykalny i dla innych. Najpierw chciałem pojeachć wszędzie po marmurach, ale jak se podliczyłem to jakoś mi się odechciało. Stwierdziłem że wydam parę tysięcy, a jakość mojego życia specjalnie się nie zmieni. Więc wytaniłem i na razie nie żałuję.
    Tu jest parapet z kafelków

    Tutaj dębowy

    Jeszcze poszukam fotosa tego z blatu, i jak znajdę to wstawię tu

    O, jest:
    a czym pokrywales ten debowy jesli mozna wiedziec???

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ja nie wiem, to stolarz robił, zamówiłem u niego parapet i nie wnikałem

  7. #27

    Domyślnie

    Witam senser.
    Przydał się adres z kłobuckiej? Czy wybrałeś już parapety?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał alexiel
    Witam senser.
    Przydał się adres z kłobuckiej? Czy wybrałeś już parapety?
    Muszę ci powiedzieć, że w sumie nie... ale naprawdę dzięki za chęci...skorzystałem z innego miejsca...był tam duży wybór...a i zakup "od zaplecza", poprzez Developera...który swoje domy zasila w parapety właśnie stamtąd....z rabatami, bez vat-u...czego chcieć więcej
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  9. #29

    Domyślnie

    a czym pokrywales ten debowy jesli mozna wiedziec???
    Kilka lat temu poktyłem lakierem z bejcą parapet dębowy. Efekt jest identyczny.
    Ten lakier kupiłem w Obi, był francuskiej firmy i należał do droższych. Więcej nie pamiętam, ale jest świetny tzn po kilku latach nie ma żadnych przebarwień od słońca, jak mój poprzedni.

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jayer
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    492
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Senser, trzeba bylo przyjsc do 'sasiada' to bys zobaczyl ile maja wystawac i jak to mniej wiecej wyglada. W razie jakby co masz przeciez otwarte zaproszenie.
    Ale chyba juz kupiles...

    Pozdro
    Jay
    No to jestesmy.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jayer
    Ale chyba juz kupiles...
    Pozdro
    Jay
    Ano...1000% trafienia...
    Za zaproszenie oczywiście dziękuje...
    W sumie, to nawet po wizycie u ciebie nie byłbym mądrzejszy...po tym co się naczytałem na forum....naooglądałem u siebie/ludzi, nasłuchałem od sprzedawców parapetów wiem jedno....jest jedna szkoła..."brak szkoły" Każdy mowi....na cały grzejnik...pół, 3/4 na cały bo firanka...itp itd Więc robiłem jak mi się gdzie podobało i pasowało...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jayer
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    492
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    No wlasnie. To jest wlasnie cala prawda o wykonczeniach. to przeciez TY tam bedziesz mieszkal, a nie jakis Jayer czy inny i 'wolnosc Tomku w swoim domku', zadne 3/4 ani pol na firankie. Do srodka salonu, a jak!
    No to jestesmy.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar GrzegorzR
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    1.020
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Czy parapet powinien odstawać na tyle od ściany aby przykrywać grzejnik? Czy jest to tylko kwestia estetyczna, czy również ma to znaczenie funkcjonalne (np. cyrkulacja powietrza)? Jaki może mieć wpływ na cyrkulację zrobienie parapetu, który nie przykrywa grzejnika w całości.

  14. #34

    Domyślnie

    Witam
    Można pokusić się o dobranie parapetu kamiennego, kolorystyka jest naprawdę ogromna (przedział cenowy też)
    Ja wybrałem ciemnoszary granit a najbardziej w tym wszystkim zaskakuje cena. Na allegro można najtaniej kupić parapety najtaniej. Polecam ciemnoszary z delikatną fazka, za małe pieniądze 260zł/m2 !!!!!!!!


    Cena jest napewno warta zastanowienia się 260 zł/m2 !!!

    POLECAM
    Ostatnio edytowane przez kemotore ; 24-08-2010 o 10:41

  15. #35

    Domyślnie

    Należy iść do sklepu i kupić najnowszy nr Muratora . Tam jest o parapetach i sposobach doboru do wnętrz.

  16. #36

    Domyślnie

    podciągam temat o parapetach
    szukam białych parapetów? znacie jakiś producentów?
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał novi_ana
    podciągam temat o parapetach
    szukam białych parapetów? znacie jakiś producentów?
    biały marmur w pierwszym lepszym zakładzie kamieniarskim lub konglomerat-ale nie rzuca na kolana a cena podobna
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał novi_ana
    podciągam temat o parapetach
    szukam białych parapetów? znacie jakiś producentów?
    czysto biały (szpitalny) parapet ?, to tylko z kompozytu

  19. #39

    Domyślnie

    Konglomerat marmurowy np Bianco Thassos.
    Konglomerat kwarcowy Bianco Zeus.

  20. #40

    Domyślnie

    Czysta , śnieżna biel natury - Thassos, ale cena w prima sorcie powala
    festina lente

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony