dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie Parapety wew...jak wybrać??

    No właśnie...czy kierować się kolorem okien, podłóg??
    Generalnie chcemy konglomerat...okna w okleinie machoniowej (nie wszędzie)....
    Kolejna kwestia...
    Jak wybrać jego szerokość...a raczej ile cm powinienen on wystawać poza ścianę tam gdzie jest grzejnik i go nie ma??
    Czy na cały grzejnik, czy na pół...jest na to jakaś "szkoła"??

    Czy orientujecie się gdzie w W-WIE i jej okolicahc można znaleźć jakiś większy skład/sklep z prapetami konglomeratowymi/marmurowymi po przystępnych cenach??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  2. #2

    Domyślnie

    My wybieraliśmy parapety głównie pod kolor okien, choć kolor też w jakimś stopniu odnosiliśmy do przyszłych podłóg, a w łazienkach patrzyliśmy też pod kątem koloru glazury. Co do szerokości to wszystkie parapety wystają 12 cm,nie zależnie czy wiszą pod nimi grzejniki czy nie chodziło nam o to, aby patrząc z góry nie było widać grzejnika i żeby można było spokojnie postawić np. kwiaty i nie mieć problemów później z uchyleniem okien. Początkowo też bylismy nastawieni na konglomerat, ale wybralismy z marmuru, za dużo nie najlepszych opinii o konglomeracie, a w dodatku udało nam się kupić marmurek po bardzo przystępnych cenach dzięki jednej osobie z forum. Zakupy robiliśmy w firmie Pamir na Tarchominie.
    pozdrawiam

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    My wybraliśmy pod kolor okien.
    Ten sam materiał - drewno, i ten sam kolor - orzech vel palisander, lakierowane poliuretanem dla zwiększenia trwałości.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurni
    My wybraliśmy pod kolor okien.
    Ten sam materiał - drewno, i ten sam kolor - orzech vel palisander, lakierowane poliuretanem dla zwiększenia trwałości.

    Pozdrawiam
    A jak daleko w twoim przypadku wystawały poza ścianę jeśli były pod nimi grzejniki??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  5. #5

    Domyślnie

    No i może jeszcze jeden temat w tym temacie
    Jak dalek "wcinać" parapet w boki ścian??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Jak są grzejniki to "licują" z grzejnikami - czyli ok 12. cm
    Jak nie ma grzejników to wystają 5 cm.
    W glify "wcięte" są po 2,5 cm.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    u mnie również w kolorze okien

  8. #8

    Domyślnie

    wcinka w ścianę 5 cm.

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie pod kolor wnętrza (ścian) bo okna od wewnatrz białe. Wystają 12 cm, wcięte po bokach 5 cm.
    A moje pytane: dawaliście parapety nad grzejnikami pod veluxami ??
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    A moje pytane: dawaliście parapety nad grzejnikami pod veluxami ??
    W sumie ciekawie...ale ilość tych "zwykłych" parapetów już mnie rujnuje...a jeszcze pod Veluxami?? Bankrut!!
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  11. #11

    Domyślnie

    No ciekawi mnie, czy ściana będzie sie brudzić czy nie.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  12. #12

    Domyślnie

    Wiem, wiem że o to ci chodzi...
    Widziałem grzejniki pod połaciówkami...ale te co widziałem były bez parapetów...ja sam nawet nie myślałem, żeby tam je robić....do tego momentu ale pewnie ich tam nie zrobię...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ja eksperymentalnie wytaniłem
    mam dwa ładne parapety w salono-kuchnio-jadalni (dąb bejcowany i cudnie polakierowany), a pozatym tak
    w oknach na klatce schodowej dałem zamiast parapetów terakotę, taką samą jak na podłodze
    w takim wąskim oknie w salonie, które zaczyna się na wysokości 1,70 m nad ziemią też nie dawałem parapetu, bo bym go nigdy w życiu nie oglądał, więc też są płytki. To samo w 3 małych okienkach na piętrze, których dolna krawędź jest też na wysokości moich oczu. Jedyne 2 parapety, które widać w części dziennej domu są w kuchni, więc zrobiłem je drewniane pod kolor mebelków. Te dwa parapety (1 m i 2 m). Kosztowały tyle ile pozostałe parapety w domu (kilkanaście mb). Te pozostałe - na całym piętrze i w moim gabinecie zrobiłem z... blatów kuchennych (formatka 60 cm - pocięta na wymiar i oklejona w miejscach cięcia) . Blaty mają taki delikatny melanżykowy wzorek, który mi się bardziej podobał niż balerony konglomeratu i dobrze pasował do okien w kolorze mahoń i żółtawych ścian. Ale tak na prawdę, to po 2 miesiącach w ogóle przestałem zwracać uwagę na nie. Z resztą żaden z gości do tej pory też nie zauważył z czego mam parapety i w żaden sposób tego nie komentował! Czyli od strony estetycznej mój pomysł jest łykalny i dla innych. Najpierw chciałem pojeachć wszędzie po marmurach, ale jak se podliczyłem to jakoś mi się odechciało. Stwierdziłem że wydam parę tysięcy, a jakość mojego życia specjalnie się nie zmieni. Więc wytaniłem i na razie nie żałuję.
    Tu jest parapet z kafelków

    Tutaj dębowy

    Jeszcze poszukam fotosa tego z blatu, i jak znajdę to wstawię tu

    O, jest:

  14. #14

    Domyślnie

    Akurat wyczaiłem to z twojego zdięcia...a kto ci zrobił te barierki schodowe?? Lub gdzie kupiłeś/ile cię to kosztowało...

    Bejcowany dąb...ładnie wygląda...
    My jednak, lubujem się bardziej w surowych kamienno/metalicznych formach i strukturach....
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    barierki robiła firma od schodów Stadler. Płaciłem za całe schody, nie wiem ile barierki

  16. #16

    Domyślnie

    Nie no, stary!
    Bardzo pochodziaszcze masz te parapetki!!!
    Sam w kuchmi zrobiłem z dechy i jest ok.
    W domu na wsi ( 109 lat ) też są powstawiane dechy i cacy!
    Ale Twoje mi się brdzo podobują!

    A jak ktoś jest mocno napalony na konglomerat, to polecam firmę Helopal Polska. www.helopal.pl
    pokar

  17. #17

    Domyślnie

    ja mam drewniane okna, dobierałem pod nie. parapety dłuższe o około 15 cm od ramy okiennej. na szerokość około 2,3 cm szersze od grzejników.
    sporow wyszło bo niektóre nawet 38 cm szerokie.

  18. #18

    Domyślnie

    Ponieważ mamy okna drewniane (mahoń meranti) parapety kupiliśmy tej samej firmy (Urzędowski) i w tym samym odcieniu. Wygląda to bardzo ładnie.
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  19. #19

    Domyślnie

    Wszyscy, którzy już macie te parapety...powiedzcie, jeśli mieliście pod nimi grzejniki, to czy one się zlicowały z grzejnikami czy też tylko przykryły ich jakąś (jaką??) część??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  20. #20

    Domyślnie

    mam o 2,3 cm szerzej, czyli o te cm więcej od Twojego "lica"

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony