dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mackomika

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Borkowo
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    1

    Domyślnie Izolacja stropu drewnianego - temat rzeka

    Witajcie. Zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc. Widziałem, że jest tu sporo fachowców z branży izolacji, a właśnie z tym utkwiłem w martwym punkcie.
    Dokładnie rzecz ujmując chodzi o to, że nie wiem jak rozwiązać temat izolacji stropu drewnianego. Dom Parterowy ze strychem. w przyszłości planuje ocieplić dach, natomiast nie wiem dokładnie kiedy (można przyjąć, że nieocieplony). Nad większością domu strych nieogrzewany, ale nad salonem (zaznaczone na schemacie) dodatkowy pokój, lub dwa (w planach ogrzewanie podłogowe i zapewne klimatyzacja). Pierwsza część robię do zamieszkania, czyli dół. Poddasze w przyszłości. Na legarach od góry nabite mam już deski więc cała izolacja już od dołu. Myślałem o dwóch warstwach po 15cm każda. Wydaje mi się, że dobrze byłoby najpierw między legary włożyć płyty wełny skalnej np. Rockwool ROCKTON PREMIUM (nieco lepsza izolacja akustyczna), a następnie na stelaż do g-k położyć wełnę szklaną lub skalną (TOPROCK PREMIUM).
    Opcji wełny do wyboru jest tyle, że już kręci mi się w głowie, a im więcej czytam, tym mniej wiem.
    Nie wiem czy wybrać wełnę skalną czy szklaną, czy może połączyć oba rodzaje oraz, którego producenta wybrać.
    Jeżeli jesteście w stanie podpowiedzieć to bardzo proszę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	afrodyta_r1_l.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	460734
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	afrodyta_r1_l.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	460733  
    Ostatnio edytowane przez mackomika ; 08-09-2022 o 15:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony