dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Ja też będę wykonywal instalację samodzielnie z Hepwortha. Przekonala mnie prostota montażu i to, że dlugie odcinki można klaść w posadzce i wyprowadzić je ponad bez zadnych ksztaltek. Instalację będę zatapial w plycie Legalett. Polibutylen, z którego jest zrobiony system ma jeszcze jedną ważną zaletę - jako jedyne z tworzyw stwarza nieprzyjazne środowisko do rozmnażania się bakterii legionella. W razie czego można również oddać niewykorzystane ksztaltki i rury. Dla mnie super !

  2. #42

    Domyślnie

    Jakie rurki Hepa należy kupić do co? zwykłe czy z barierą antydyfuzyjną (czy jakąś tam??).
    $kneru$

  3. #43

    Domyślnie

    W zimę zamarzły mi rury Wirsbo (konkretnie to woda zamarzła ). Żadna z tych rur nie pękła. Poleciał tylko zawór kulowy. Słuszałem ze Hepworth pęka na szwach. Jeśli cały czas się grzeje to OK, ale co gdy nie?. Drogo - może trochę! Ale czy połączenia wciskane wytrzymają długo?

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dexi_98

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Ja ostatnio "bawiłem się" systemem Speedfit (firma John Guest). Jest bardzo podobny do hepa i podstawowe złączki i rury wychodzą w podobnej cenie jak hep. Te nietypowe są jeszcze dość drogie ale na prostą instalację takich się nie używa.

    Speedfit ma tą zaletę, że ma podwójne uszczelnienie (oring w środku złączki i dodatkowo na tulejce). Poza tym złączkę się dokręca co dodatkowo powoduje ścisk.

    Jak dla mnie minusem jest jej wygląd. Wydaje mi się że hep jest nieco ładniejszy... ale to kwestia gustu

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Którym systemem jest najłatwiej/najbezpieczniej? Skręcany, zaprasowywany czy klejenie?

    Chciałbym sam się zabrać za instalację wodną u siebie

  6. #46

    Domyślnie

    Każdy system ma jakieś detale. Ja bym zgrzewał. W podłodze na pewno bym nie skręcał, tylko prasował jak coś. Klejenie? dziś chyba już nikt nie klei, no może fachowcy z casto

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przez klejenie miałem na myśli zgrzewarkę

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony