dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    Chce samodzielnie wykonac instalacje wodna na ciepla i zimna wode. Czy mozna ja zrobic samemu, bez doswiadczenia, w systemie Hepworth, czy innym, niewymagajacym specjalnych przyrzadow.
    Na co zwrocic uwage przy montazu ?

  2. #22

    Domyślnie

    Witam,
    też bym się chciał jak najwięcej dowiedzieć o montażu w plastiku, ale chyba nikt nie chce nas oświecić ;-((

  3. #23

    Domyślnie

    Można w systemie Hepworth wykonać instalacje wodne i co bez doswiadczenia. Wiem, bo wykonałem i działają. Wystarczy przestrzegać instrukcji montażu.
    Problemu z łączeniem rurek nie ma żadnego. Jest za to i spory z ich rozmieszczeniem i trasami, szczególnie jeżeli chce się (ja chciałem): uniknąć wszelkich kształtek i złączek w podłodze, zamontować zawory na "większych" odgałęzieniach, itp. I tu w pełni objawia się ważna zaleta systemów montowanych na wcisk z możliwością demontażu - trasy przebiegu instalacji można zmieniać dowolnie także po zmontowaniu poprzedniej wersji.

    Pozdrowionka
    Metal

  4. #24

    Domyślnie

    Czyli system Hepworth jest lepszy ...
    A juz bylem zdecydowany na ten tanszy, klejony,

    _________________


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Ryszard1 dnia 2003-03-05 20:11 ]</font>

  5. #25

    Domyślnie

    Klejony odpada całkowicie. Moim zdaniem to najgorszy system z możliwych.

    Pozdrowionka
    Metal

  6. #26

    Domyślnie

    On 2003-03-05 22:18, Metal wrote:
    Klejony odpada całkowicie. Moim zdaniem to najgorszy system z możliwych.
    Nawet jakby byl wykonany przez fachowca ? Co w nim takiego najgorszego, czy np rozklei sie po kilku latach, czy tez odrzasu zacznie przeciekac,

  7. #27

    Domyślnie

    Witam.
    Nic mi HEP nie płaci za reklamę a pomimo to twierdzę że jest to najlepszy system z jakim się spotkałem - a trochę szukałem po sieci i nie tylko.
    Całą instalację wykonałem ze szwagrem. Nie muszę chyba mówić że 1 raz w życiu robiłem coś takiego - ale przestrzegając zasad montażu nie można nic pochrzanić. Trochę zabawy może być z podłączeniem do samych rozdzielaczy ale i do tego nie trzeba skończyć magistra.
    Tak więc pomimo początkowego strachu i sceptycyzmu udało mi się !!! - pomyślcie jakie to uczucie

  8. #28

    Domyślnie

    Ja kupiłem Nibco i będę kleił. Zobaczę jak wyjdzie

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: jackuc dnia 2003-03-19 11:07 ]</font>

  9. #29

    Domyślnie

    Ja zrobiłem podłaczenie ciepłej wody (łazienka, kuchnia) w Nibco (klojone). Trzy lata już działa i nic nie przecieka (a przynajmnieje nic na to nie wskazuje). Całość to około 12 m rurek i połaczeń z kolankami. Maksymalna temperatura wody 70 st.
    Zeby było śmieszniej znaczna część jest pod tynkiem (!) - jak to robiłem, to nie wiedziałem że tak nie można. Z tym, że rurki idące po tynkiem są osłonięte na całej długości elastycznym przewodem karbowanym (takim do instalacji elektrycznych). Wszystko robiłem sam.
    Mój sąsiad ma instalację natynkową z ciepłą wodą już 5 lat i nic sie z tym nie dzieje.
    Pozdr.
    ZS

  10. #30

    Domyślnie

    Zrobiłem instalację w zeszłym tygodniu i jest ok. Zobaczymy za rok,dwa. NIe wiedziałem, że nie można robić klejonych instalacji pod tynk

  11. #31

    Domyślnie

    Ja też nie - ponoć właśnie nie można, ale jestem w tym temacie lajkonikiem i nie chcę nikogo przekonywac do swoich pomysłów. Robiłem to u siebie na własną odpowiedzialność. Na razie działa. Jak przestanie, to będę płakał .

    Pozdr.
    ZS

  12. #32

    Domyślnie

    Czy wodomierz moze byc mocowany do gory nogami ?
    Tzn tak aby woda przeplywala z dolu do gory.
    Odczyt nie robi problemu bo tarcze mozna przekrecic,



  13. #33
    Guest

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiedziałeś.

  14. #34

    Domyślnie

    tzn. mam rozumiec ze sposob montazu wodomierza jest dowolny ?

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    Oczywiście , że tak. Grawitacja tu nie ma żadnegu wpływu.

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    Współczuję wszystkim "plastikowcom" ... NIECH ŻYJE MIEDŹ !!!!

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    Współczuję wszystkim "miedziakom" - NIECH ŻYJE STAL OCYNKOWANA !!!

  18. #38
    Guest

    Domyślnie

    Taki nieszlachetny produkt... A FEEE !!!! Przedłużona żywotność , ale gdzie mu do MIEDZI ... NIECH ŻYJE MIEDŹ !!!!!!

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    Anonimie proponuję kompromis - NIECH ŻYJE STOP STALI Z MIEDZIĄ I PLASTIKIEM I TO WCZYSTKO JESZCZE OCYNKOWANE !!!
    Teraz wszyscy powinni być zadowoleni

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zapomniałeś dodać "...i polane zasmażką"

    Z tym klejeniem pod tynkiem/posadzką chodzi o to, że łączenie jeśli jest źle wykonane może po jakims czasie zacząć przeciekać. Przy odrobinie pecha może minąć sporo czasu zanim to zauważysz, a w międzyczasie powstaną szkody. Ale "może" nie oznacza "musi" - jeśli materiał nie miał wad i wszystko zostało zrobione OK to czemu ma nie działać ?

    Dlatego do samodzielnego montażu lepsze są plastiki na wcisk - łączenia robisz na rozdzielaczach, a w tynkach i posadzkach prowadzisz ciągłe odcinki rur. Tego nie da się spieprzyc.

    A miedź trzeba pożądnie polutowac i to lepiej lutem twardym - tego byle amator porzadnie już nie zrobi - to lepiej pozostawić fachowcom.

    PS. Pod koniec maja prawdopodobnie będę robił CO, ZW i CWU w Hepworth'cie. Trochę się tym pobawiłem i wygląda na to, że nawet 100% blondynka sobie z tym poradzi. Również support Hepworth'a jest OK (przynajmniej w Szczecinie)

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony