dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jak sie pozbyc gniazda pszczół przy oczku wodnym? POMOCY

    Witam
    Mam problem gdyż owady wyglądające bardziej na pszczoły niż na osy, zagnieździły mi sie między kamieniami przy oczku wodnym łatają jak szalone!
    Znacie jakiś dobry i skuteczny sposób na takie owady?
    Swoja drogą czy pszczółki nie powinny mieszkać w ulu? Czy trafiły mi sie jakieś anarchistki?

  2. #2

    Domyślnie

    Okadź pszczoły dymem z próchna. Znajdź matkę i przenieś ją do ula. Pszczoły posłusznie pójdą za matką.
    A masz już ul dla tych pszczółek?
    Ach! Szczęśliwy z ciebie człowiek skoro pszczoły wybrały twój teren na dom
    .

  3. #3

    Domyślnie

    A co pszczółki tak do szczęscia lecą?
    To moze zapriscic jakiegos pszczelaza zeby sobie je zabrał?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Zdecydowanie nie polecam okadzania i przenoszenia na własna rękę! Do takich zabaw trzeba mieć sporo doświadczenia, a skoro pytasz tu o porady, wnioskuję że pszczelarzem nie jesteś.
    Wyjścia są trzy.
    1 Straż pożarna. Likwidacja gniazd, os, szerszeni i pszczół znajdujących sie w pobliżu siedlisk ludzkich, leży w zakresie ich obowiązków i kompetencji. Zadzwoń na najbliższy posterunek (tylko nie na nr alarmowy) i obgadaj szczegóły, umów się na termin.
    2 Pszczelarz w okolicy. Niech przyjdzie zobaczy co to, powie czy podjął by się towarzystwo wykurzyć i ewentualnie zabrać.
    3 Wersja z serii przyjdzie walec i wyrówna czyli wytruć. Jeśli to faktycznie pszczoły to po pierwsze szkoda. Po drugie, też trzeba zachować pewne zasady. Da się to zrobić bezpiecznie, ale trochę gimnastyki jest niezbędne. Broń Boże żadnego psikania muchozolem czy innym świństwem ot tak to gniazda, zalewania wodą itd bo może sie to źle skończyć

  5. #5

    Domyślnie

    możesz je zrzucić do jakiegoś wiklinowego najlepiej pojemnika dobrze zamknąć owinąć np szmatami jakimiś i zawieść pszczelarzowi on napewno bedzie miał jakś ul dla nich, ale pamietaj zeby sie dobrze i grubo ubrać mój dziadzio był pszczelarzem i wiem co mówie bo już nieraz z nim zrzucałem ruje z dzrzew pozdrawaim ;]

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał daimen
    możesz je zrzucić do jakiegoś wiklinowego najlepiej pojemnika dobrze zamknąć owinąć np szmatami jakimiś i zawieść pszczelarzowi on napewno bedzie miał jakś ul dla nich, ale pamietaj zeby sie dobrze i grubo ubrać mój dziadzio był pszczelarzem i wiem co mówie bo już nieraz z nim zrzucałem ruje z dzrzew pozdrawaim ;]
    Cytat Napisał kolarz miejski
    ..... zagnieździły mi sie między kamieniami przy oczku wodnym .....?
    daimen możesz mi wyjaśnić jak się "zrzuca" gniazdo pszczół zadomowione w dziurze w ziemi ?

    Co do wożenia roju w wiklinowym koszyku, to polecam komunikację zbiorową, w godzinach szczytu.

    A tak na marginesie to dobry pszczelarz do rójki nie dopuszcza i nie musi ganiać za rojem po okolicy

  7. #7

    Domyślnie

    No wlasnie w tym jest najwiekszy problem ze te gniazdo maja chyba w ziemi zalozone! Jednak chyba poslucham rad G.N

  8. #8

    Domyślnie

    Tak na marginesie pszczół to pochwale się, że wczoraj nabyłem od sąsiadów miód. Świeży miód - taki prosto od pszczoły.
    Powiem krótko - PYCHA.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony