dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Kilka pytań odnośnie montażu

    Jako że niebawem czeka mnie zakup okien narazie zaczyma sie rozglądać po salonach za oknami ale natkneło mnie kilka pytań odnośnie montażu samch okien:

    - okno tarasowe typu PSK 280x260cm - (suwanka ale bez uchyłu - rozszczelniana po całym obwodzie) - dołem dane 2 poszerzenia 2x100mm pod nimi jeszcze luz 2cm na pianę
    > czy te poszerzenia muszą być ze sobą skręcone przy montażu okna ?
    > jak mocuje się takie okna w dolnej części - jedna firma mówiła że używa wkrętów typu SPAX wiercac przez ramę okna a co przy tarasówce takich długich wkretów chyba nawet nie produkują ??? Czy wtedy należy użyć kotew do montażu okna (blach) - mocowanych do poszerzenia ?
    Czy wystarczy jeżeli poszerzenia będa ze sobą skręcona i zapięte z oknem ? Czy do ramy okna też muszą byc przykręcone, dodatkowo będzie dany kątownik może 2 żeby usztywnić całość w poziomie ...
    > Jedna z firm mówi też że pod okna z listwa podparapetową daje podkładki z tworzywa (bo się mieszczą) do podparcia okna, ale pod tarasówkę chce zastosować klapki drewniane bo podkładki niby są za wąskie do poszerzenia, może kupić samemu takie podkładki na allegro ???
    http://allegro.pl/show_item.php?item=4522343295

  2. #2

    Domyślnie

    - stosuje się zawsze podkładki z PVC (my stosujemy podkładki do szklenia) bądź kliny, także z tworzywa. drewno, cegły, kamienie czy kawałki styroduru (tak tak takie rzeczy niektórzy stosują) jest błędem i już na wstępie dyskredytują takich montażystów
    - poszerzenia powinny być skręcone, pierwsze do ościeżnicy, kolejne do poszerzenia, każde do każdego
    - ważne by między poszerzeniami i także między poszerzeniem a ościeżnicą była albo specjalna systemowa uszczelka, albo taśma rozprężna albo w ostateczności piana montażowa
    - śruby do montaż u ościeżnice są nawet 28 cm długości. Mają 7,5 mm średnicy. (Często monterzy popełniają błąd już na początku montażu przewiercając ościeżnicę wiertłem 7,5 takim jak średnica spaxa, otwór powinien mieć 6-6,5 mm by śruba trwale trzymała ościeżnice)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spaxra.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	276584
    - montaż na śruby jest rozpowszechniony poza granicami naszego kraju, u nas powoli się przyjmuje, jestem zwolennikiem takiego montażu
    - długość śruby zależna jest od materiału ściany

  3. #3

    Domyślnie

    Ale taki pakiet poszerzeń już poskrecany z ramą powinien być skręcony tak że spax będzie wpuszony w aż w najnizsze poszeżenie (te przy betonie) czy zatopiony w ramie okna i przechodzić przez wszystkei poszerzenia ... ??? Czy może uzyc w tym przypadku blach ???

  4. #4

    Domyślnie

    Takie kliny nie wystają potem spod listy podparapetowej i nie będa przeszkadzać przy montażu parapetu ???

  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze pozwolę sobie zapytać: przeglądam wytyczne ITB i tam pokazują że klocki podporowe (te na stałe) powinny być równiez po bokach okna czy sa one niezbędne ???

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam - po krótkiej przerwie

    Trochę mało informacji aby odpowiedzieć w 100% np:
    - w jakiej ścianie montaż ?
    - w jakim miejscu ściany ? na krawędzi ? z lekkim wysunięciem ? a może w połowie ?

    Śruby jak najbardziej ale tylko odpowiednio dobrane i w odpowiednim miejscu zamontowane.

    Co do poszerzeń to ładnie już zostało opisane, dodałbym jeszcze zastosowanie odpowiednich kątowników przy szerszych konstrukcjach, które zabezpieczą przed ewentualnym wypchnięciem poszerzenia.


    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Ściana SILIKATY...

    Okno zlicowane z murem od str. zew.

    A wracając do poszerzeń: Ale taki pakiet poszerzeń już poskrecany z ramą powinien być skręcony tak że spax będzie wpuszony w aż w najnizsze poszeżenie (te przy betonie) czy zatopiony w ramie okna i przechodzić przez wszystkei poszerzenia ... ??? Czy może uzyc w tym przypadku blach ???

  8. #8

    Domyślnie

    Ty będziesz montował ?
    Tai zestaw poszerzeń powinien być zamontowany w fabryce, składający zamówienie zaznacza że chce poszerzenia i chwacit
    profil nie jest równy, ma zagłębienie i czy łeb śruby wystaje z niego czy nie nie ma znaczenia bo i tak schowa się pod wystające krawędzie profila
    Mocując na śruby klocki dystansowe nie są konieczne, przy montażu na kotwy powinny być tak jak we wspomnianych zaleceniach ITB
    Hmmm.... czy przypadkiem na te pytanie nie powinien odpowiedzieć Ci ten u którego zamawiasz okna ?

  9. #9

    Domyślnie

    Nie nie ja będe montował ale wolę poznać rózne opinie ... i sam wyciągnąc wnioski ...

    Tak sie przymierzałem do VEKI Softline ale po przeczytaniu tego artykułu chyba zostane przy alphaline ...
    http://oknotest.pl/artykuly-tematycz...eki-czy-z-veki

    Czy na prawdę waszym zdaniem gorsze jest uszczelnienie uszczelką srodkową z rozwiązaniem jak w SOFTLINE 82MD ?
    Ostatnio edytowane przez hokejgk1 ; 26-08-2014 o 12:18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony