dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Ściółkowanie żywopłotu- czy i czym?

    Posadziliśmy wielogatunkowy żywopłot liściasty .Chciałabym ziemię
    wokół roslin wyściółkować ,słyszałam jednak,że kora sosnowa zakwasi glebę.Czy to zaszkodzi roślinom?(ligustr,grab,kaliny,pigwowce,berberysy)
    Co innego można użyć?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Nie zakwasi, nie zakwasi. A jeżeli zakwasi to czy to może być na tyle żeby zaszkodzić tym gatunkom, berberys, grab i kalina ma do czynienia w lesie z sosną i nie przeszkadzają mu gleby kwaśne (nie wiem jak pigwowiec), ligustr urośnie wszędzie.
    Swoją drogą bardzo ciekawy żywopłot. Może jakieś zdjęcie albo opiszesz jak sadziliście te gatunki, pojedyńczo czy większymi partiami.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli konieczna jest ściółka o odczynie zasadowym, to polecam zmieloną korę bukową, bogatą w wapń, więcej szczegółów o sciółkowaniu i możliwych do zastosowania meteriałaach ściółkowych można znaleźć pod adresem http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/sciolkowanie.html

    pozdrawiam i życze bujnie rosnącego żywopłotu

  4. #4

    Domyślnie ściółkowanie

    Do ściółkowania możesz użyć i innych materiałów, może to być nawet skoszona trawa, byle nie za grubo. W Twoim przypadku nagorzej pod korą miała by pigwa, tu trzeba pod roślinę dać kilkanaście pokruszonych skorupek od jajek co roku i głowy.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Re: ściółkowanie

    Cytat Napisał zygmor
    W Twoim przypadku nagorzej pod korą miała by pigwa, tu trzeba pod roślinę dać kilkanaście pokruszonych skorupek od jajek co roku i głowy.
    O to ciekawe, że pigwa lubi skorupki z jajek, zastosuję u siebie, żucam skorupki pod winogron a pod pigwę jakoś nie przyszło mi do głowy.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Mówicie o pigwie pospolitej, czy pigwowcu japońskim?

    Chcę kupić krzew pigwy pospolitej, z jadalnymi owocami i bardzo piękny, o taki:



    i nigdzie go nie ma, a słynna szkółka Jagra http://www.krzewy.pl/index1.htm, skąd pochodzą te zdjęcia, zakończyła działalność wysyłkową, a droga do nich ode mnie bardzo daleka

    Może ktoś wie, jak go zdobyć?

  7. #7

    Domyślnie

    A czy ligustra pospolitego też mozna podsypać korą?
    PRO

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi dopiero teraz ,bo komputer chorował.Będę ściółkowała ale najpierw chyba muszę się wziąć za pielenie.Na marginesie:niektóre z grabów wciąż mają pączki ,podczas gdy inne równoczesnie sadzone są całe zielone.Czy to normalne?

  9. #9

    Domyślnie

    tak z nimi bywa, podobnie jest z bukami, wysiałem ich kiedyś sporo z nasion i było tak, że niektóre już rosły i miały kilka listków gdy inne ciągle miały nabrzmiałe pąki

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafaloku
    Witam,

    Jeżeli konieczna jest ściółka o odczynie zasadowym, to polecam zmieloną korę bukową,
    Ile coś takiego może kosztować ? W necie nie znalazłem ceny.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał PRO
    A czy ligustra pospolitego też mozna podsypać korą?
    My podsypaliśmy i rośnie wspaniale. Wiosną troszkę podsypaliśmy go jeszcze azofoską. Przyrost od wiosny ok. 20 cm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony