dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 204
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 4064
  1. #2001

    Domyślnie

    ewelkac napisał:
    zuzanka- nie jestescie uzaleznieni od wykonawcy tzn ze co - własnymi siłami budujecie?? a moze macie własną firmę budowlaną??
    Mój ojciec to jest nasz firma budowlana i małżonek też w branży budowlanej pracuje więc
    Na dachu powinno nas zatrzymać i będziemy wtedy szukać fachowców.... ale do dachu to jeszcze daleko.
    Na razie kiedy patrze na naszą działkę i pustkę wokół to trudno mi sobie na niej cokolwiek wyobrazić ale chyba wszyscy to mieli))
    pozdrawiam ze śnieżnego Wrocławia.

  2. #2002

    Domyślnie

    ZuzankaT. pewnie, że każdy to miał. Nie ma się co tym przejmować. Jeśli ma się pieniądze na to, aby jednocześnie robić ogród i dom to super. Dla nas priorytetem było wnętrze, abyśmy mogli jak najszybciej zamieszkać. Wiemy, że zapłacimy dużo więcej za ogrzewanie przez 1 sezon nieocieplonego domu. Mamy nadzieję, że przy pompie ciepła i kominku z płaszczem wodnym nie będzie tak źle.
    Pozdrawiamy gorąco wszystkich "Groszkowców"!

    P.S. Dwa nowe pomieszczenia obfotografowane i zamieszczone w naszym albumie

  3. #2003

    Domyślnie

    Basia i Sławek - śliczny ten Wasz Groszek - ciekawe zdjęcia.
    Ciekawi mnie czy masz już pomysł na firany do salonu - czy wszystkie takie same - czy zróżnicowane na salon i jadalnię?.

    pozdrawiam
    S
    "Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki."

    Paul Michael Zulehner

  4. #2004

    Domyślnie

    Sylwia Darek dziękujemy Staram się fotografować nasz domek tak, żeby jak najwięcej było widać przestrzeni, ale nie zawsze się da. Pamiętam jak bardzo chciałam zobaczyć wszytko dotyczące Groszka na zdjęciach bardziej zaawansowanych Przyjaciół. Nie będziemy dzielić przestrzeni. Dajemy te same meble, karnisze, firanki w obu częściach pokoju dziennego. Wydaje on się przez to większy. Co do firan to nie mam jeszcze pomysłu. Mieliśmy je założyć w przyszłym roku, ale nasz Groszek, ma niestety, jedną wadę - jest bardzo akustyczny. W całym domu dokładnie słychać na dole co się robi u góry i odwrotnie. Nie wiemy czy to przez tę otwartą przestrzeń czy płytki na podłodze w całym domu, czy brak firan i "gołe ściany". Chcemy wyeliminować chociaż jedną przyczynę i zobaczyć czy to coś da. Zaraz wybieram się do Eurofiran po natchnienie
    Karnisze radzę kupić przez internet są takie same jak w sklepach, a co najmniej o połowę tańsze! My kupiliśmy na Allegro i jesteśmy bardzo zadowoleni.
    Pozdrawiamy wszystkich!

    P.S. W naszym albumie salon i gabinet

  5. #2005

    Domyślnie

    Z tym "nie dzieleniem" przestrzeni to może i racja...
    A co do akustyki, to w którymś Muratorze - w "szkole urządzania" (czy jakoś tak) była mowa, że właśnie, jak się ma podłogę z kafli to trzeba koniecznie "dopełnić ją" miękkimi materiałami m.in. na zasłony, poduchy itp, aby pochłaniały dźwięki. Może, jak już dojdzie u Was kanapa i powiesicie obrazy, to zniweluje się ten pogłos.
    A co do zakupów na Allegro - to w zupełności się z Tobą zgadzam

    pozdr.,
    S
    "Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki."

    Paul Michael Zulehner

  6. #2006

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia Darek
    Z tym "nie dzieleniem" przestrzeni to może i racja...
    A co do akustyki, to w którymś Muratorze - w "szkole urządzania" (czy jakoś tak) była mowa, że właśnie, jak się ma podłogę z kafli to trzeba koniecznie "dopełnić ją" miękkimi materiałami m.in. na zasłony, poduchy itp, aby pochłaniały dźwięki. Może, jak już dojdzie u Was kanapa i powiesicie obrazy, to zniweluje się ten pogłos.
    A co do zakupów na Allegro - to w zupełności się z Tobą zgadzam

    pozdr.,
    S
    W zasadzie nie chodzi o miękkie materiały ale o zakłócenie odbijania się dźwięku od ścian. Akustyczność pustych i foremnych pomieszczeń jest znana. Najlepiej widać to np. w studiach nagraniowych, w których nie ma prostych ścian i najczęściej prostych sufitów. Są często pofalowane. Wówczas dźwięk nie odbija się od ściany do ściany dając nieprzyjemny efekt zwiększonej akustyczności a rozprasza na krzywiznach. Wstawienie sofy i regałów, powiedzenie firan, obniżenie części sufitu czy położenie dywanu znakomicie poprawia w domach komfort akustyczny. Za przenoszenie się dźwięku na poddasze z parteru i na odwrót odpowiadać może rodzaj zastosowanego stropu. Akustyczne są monolityczne. Gęstożebrowe nie posiadają tak wyraźnie tej cechy akustyczności.

    Mój groszek 3 już z dachówkami

    Jacek

  7. #2007

    Domyślnie

    Jacek dziękujemy za wyczerpującą odpowiedź. My nie mamy stropu monolitycznego, tylko terriva, a mimo to dom jest bardzo akustyczny. Możemy powiesić różne ozdoby oraz powstawiać miękkie przedmioty, ale nie możemy położyć dywanów ze względu na podłogówkę.
    A'propos:
    Jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z ogrzewania, czyli z podłogówki w całym domu i pompy ciepła wspomaganej kominkiem z płaszczem wodnym..

  8. #2008

    Domyślnie

    Basia i Slawek
    Macie już super urządzony domek, zazdroszę Wam i nie moge się doczekać kiedy i my tak będziemy mieć...
    I na pewno bedę w przyszłości korzystała z waszych rad

    Ps. u nas wczoraj zakończyliśmy prace na ten rok, dalej ruszamy na wiosnę, mam nadzieję, że trochę odpoczniemy do tego czasu
    ale muszę przyznać że cieszę się bardzo z tego co już mamy i nie mogę się doczekać dalszych etapów.
    pozdrawiam gorąco
    ala

  9. #2009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwona&Jacek

    Mój groszek 3 już z dachówkami

    Jacek
    Iwono i Jacku pochwalcie się zdjęciami Chyba jesteśmy na podobnym etapie
    Jak planujecie urządzić łazienkę na górze ??


    Basiu i Sławku macie cudną łazienkę na dole Możecie zdradzić ile Was wyniosła

    Pozdrawiam
    Małgosia

  10. #2010

    Domyślnie

    AlaWaldek, Iwona&Jacek a Wasze zdjęcia?

    Malgolinka jest to niemożliwe, ponieważ rachunki gdzieś są spakowane i nie możemy na razie ich znaleźć Przed świętami zamontują nam szafy i wtedy wszytko się znajdzie. To są, niestety, płytki drogie. Dlatego daliśmy je do małej łazienki. To Paradyz Sensual Art, kabina Cersanit Carmen Silver Anoda (z brodzikiem 1290 zł), bateria termostatyczna Kludi (w internecie ok. 400 zł cały komplet), WC też Cersanit Venezia, umywalka z Allegro 200 zł oraz bateria bezdotykowa (ok. 1000 zł) i zestaw podtynkowy (ok. 500 zł) Geberit. Tyle pamiętam Do tego robocizna, zwłaszcza za szafkę pod umywalkę.

    Pozdrawiam wszystkich!

  11. #2011

    Domyślnie

    Dzięki za info .... to, że płytki są drogie to wiem dlatego zapytałam - chciałam się pocieszyć, że taka mała łazieneczka to nie wyjdzie kosmiczna kwota hahaha także jak znajdą się rachunki to pociesz mnie

    Pozdrawiam
    Małgosia

  12. #2012

    Domyślnie

    Kochana, za płytki wyszło dużo więcej niż za te na tę dużą łazienkę u góry, więc nie łódź się

  13. #2013

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia i Sławek
    AlaWaldek, Iwona&Jacek a Wasze zdjęcia?
    Kilka zdjęć na stronie http://picasaweb.google.pl/domwgroszku3
    Są to zdjęcia sprzed trzech tygodni i 2 tygodni (te z kładzionymi dachówkami).
    Kilka małych przróbek w projekcie jak widzicie naniosłem. Rezygnacja z balkonów, zmiana kąta dachu na 38 st. oraz zamiast dachu pulpitowego nad garażem dach dwuspadowy. Trochę też szerszy rozstaw okien tarasowych oraz wyższa ścianka kolankowa. No i garaż nieco cofnięty w tył domu, ze względu na lepsze usytuowanie na działce.
    J

  14. #2014

    Domyślnie

    Iwona&Jacek no proszę! Każdy Groszek inny! Gratulujemy i życzymy powodzenia!

  15. #2015

    Domyślnie

    Hej, jest tam kto?
    Jaka cisza na forum...
    U nas nowe zdjęcia w albumie. Sylwia Darek możecie tam zobaczyć firany w salonie

    Życzymy wszystkim miłych przygotowań do świąt!

  16. #2016

    Domyślnie

    Basia i Sławek właśnie oglądałam Wasz domek i gratuluję tak szybkiego działania. Jesienią 2007 wylane fundamenty i już mieszkacie . No zazdroszczę ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu... no i daje mi to nadzieję, że jednak można się w tak krótkim czasie wyrobić.
    My w tym tygodniu odbieramy dziennik budowy...dopiero
    A miało być tak pięknie, wszystko było ustawione na wrzesień...ale "nasz" urząd miasta tak skutecznie nam utrudniał, że zrobił się grudzień.
    Może uda nam się coś jeszcze zrobić w tym roku, ale to zależy od pogody.
    Na razie pozostaje mi przejść się na wykop i wyobrazić sobie tego mojego "wirtualnego groszka".

    pozdrawiam

  17. #2017

    Domyślnie

    Magdax dziękujemy! Ani się obejrzycie a już i Wy będziecie mieszkać w swoim Groszku. Wszyscy przechodziliśmy przez podobne uczucia, więc dobrze Was rozumiemy!
    Pozdrawiamy gorąco!

  18. #2018
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Potrzebne mi zdjęcia wykończenia sufitu nad schodami płytą g-k, bo znalazłam tylko u grzegorza_si

  19. #2019

    Domyślnie

    Witam
    Nam przyjazna aura pozwoliła dokończyć fundamenty. Cieszymy się że na wiosnę będziemy startować od razu ze ścianami a etap " ziemny" będzie już za nami. Mamy kilka nowych zdjęć fundamentów i ci którzy dopiero zaczynają mogą podpatrzeć co nieco. Super że jest coraz więcej " groszkowców" zawsze łatwiej wymienić się doświadczeniami.
    Pozdrawiamy i życzymy wszystkim Wesołych Świąt !!!

  20. #2020

    Domyślnie

    Witamy wszystkich Groszkowców.
    Dawno nas nie było na forum, a podyktowane to było przeprowadzką. TAK WŁAŚNIE ZAMIESZKALIŚMY!!! Niestety mieliśmy problem z dostawcą internetu. TEPSA nas "olała", więc musieliśmy szukać alternatywy. Witamy nowych zapaleńców, sporo Was przybyło. Postaramy się wrzucić jakieś fotki, chociaż ciągle borykamy się z brakiem czasu. Wiadomo, Święta nadchodzą, goście jadą, a tu jeszcze tyle "robiazgów"do skończenia... Jedno jest pewne: mieszka się ZAJEFAJNIE. I tego poczucia komfortu i spokoju życzymy wszystkim, którzy już rozpoczęli i tym którzy dopiero rozpoczną, Pozdrawiamy serdecznie.

Strona 101 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony