dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 112 z 201
Pokaż wyniki od 2.221 do 2.240 z 4064

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pabllooo

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    6

    Domyślnie Re: ile za stan surowy?

    Cytat Napisał pawlu
    Witam,
    Dostaliśmy pozwolenie na budowę, czekamy na uprawomocnienie i budowa rusza. Już wszystko zdecydowane, ale chcielibyśmy zapytać czy 180000 za stan surowy to dużo? Oczywiście tyle mamy zapłacić firmie, która postawi dom, a nas nic oprócz przelewów bankowych na jej konto nie interesuje W wycenie szczegółowej jest napisane 55000 za robociznę, ale myśle, że przycinają w kosztach transportu i cenach materiałów na swoją korzyść.
    Witam
    Ja wlasnie mam postawiony stan surowy z oknami ale bez drzwi, schodów i tarasu. Do tej pory wszystko kosztowalo mnie 159 tys, z czego 36 tys to robocizna. Materiały kupowalem sam, dzięki czemu dostalem zwrot 9 tys vatu.
    W stosunku do projektu zmieniłem material na beton komorkowy 24

    Poniżej odpowiedzi na inne posty:
    kzh600 - kotlownia wg mnie jest ok do ogrzewania gazem - u mnie stanie zasobnik, piec wiszący i jeszcze pralka sie zmiesci. Przy ogrzewaniu węglem pewnie bylaby za mala.

    Damian Strzyżów - ja buduję w Sanoku, tyle że z garażem, do tego jeszcze go poszerzylem i wydłużyłem o metr. W środku (oprócz garażu) jest praktycznie taki sam jak wersja bez garażu. u mnie jedynie nie ma okien na tej ścianie gdzie mam garaz. Gdybys chcial zobaczyc dom pisz na maila [email protected]

  2. #2

    Domyślnie

    Witamy,
    u nas budowa posuwa się do przodu. Dekarz zaproponował nam zmniejszenie okien połaciowych z 140 na 118 twierdząc że nie ma sensu robić takich dużych. Co o tym sądzicie? Czy ktoś zmniejszał okna połaciowe?

  3. #3

    Domyślnie

    To nasze pierwsze groszka. Budowa nie trwa nawet miesiąc Choć wiem, że to tylko na początku wszystko tak rośnie w oczach...

    http://picasaweb.google.pl/PawelKotw...udowa18042009#

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga i Bartek
    Witamy,
    u nas budowa posuwa się do przodu. Dekarz zaproponował nam zmniejszenie okien połaciowych z 140 na 118 twierdząc że nie ma sensu robić takich dużych. Co o tym sądzicie? Czy ktoś zmniejszał okna połaciowe?
    My zmniejszyliśmy i jest ok

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar SamurajJack
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Witam wszystkich groszkowiczów

    Wszystko wskazuje na to, że i ja dołączę do tego zacnego grona

    Będę chciał jednak zrobić połączenie dwóch groszków, bryła budynku z groszka 4, a garaż z groszka G2, zobaczymy co z tego wyjdzie

  6. #6

    Domyślnie

    Witaj w naszym gronie
    ja też mam dużą modyfikację Groszka
    pozdrawiam
    ala

  7. #7

    Domyślnie

    cześć
    Mam pytanie do groszkowców z drzwiami zewnętrznymi...
    jakiej szerokości macie te drzwi? W projekcie mają szerokość 110 cm, więc samo skrzydło 100cm, czy to nie jest za szeroko?
    Nie wiem, czy nie domurować kawałek ścianki i zostawić otwór 100cm?
    Jak Wy macie? poradźcie mi.
    z góry dzięki za odp.
    ala

  8. #8

    Domyślnie ogrzewanie salonu

    Kochani ,
    Mam dylemat co do ogrzewania - Z tego co się zorientowałam, część Groszków ma ogrzewanie podłogowe w salonie , ale wtedy lepiej chyba sie sprawdzaja kafelki niż podłoga drewniana. Ja wolałabym parkiet lub panele drewniane , więc podłogowe chyba nie wchodzi w gre. Z drugiej strony jak umieszczę grzejniki to salon będzie mniej ustawny . Gdzie umiejscowiliście grzejniki ? A może w salonie wystarczy kominek z płaszczem wodnym i podlogówka pod drewnianą podlogą tylko awaryjnie? Czekam na Wasze rady.

  9. #9

    Domyślnie Re: ogrzewanie salonu

    Cytat Napisał reniakoz
    Kochani ,
    Mam dylemat co do ogrzewania - Z tego co się zorientowałam, część Groszków ma ogrzewanie podłogowe w salonie , ale wtedy lepiej chyba sie sprawdzaja kafelki niż podłoga drewniana. Ja wolałabym parkiet lub panele drewniane , więc podłogowe chyba nie wchodzi w gre. Z drugiej strony jak umieszczę grzejniki to salon będzie mniej ustawny . Gdzie umiejscowiliście grzejniki ? A może w salonie wystarczy kominek z płaszczem wodnym i podlogówka pod drewnianą podlogą tylko awaryjnie? Czekam na Wasze rady.
    Jeszcze nie użytkuję ale zaplanowałem podłogówkę także w salonie i mam zamiar położyć na nie deski dwu lub tójwarstwowe. Doświadczenie mojego kolegi wskazuje, że takie panele drewniane np. deska barlinecka lub deska finishparkiet bardzo dobrze sprawdza się na podłogówce. Trzeba tylko wybrać odpowiedni gatunek drewna. W jego przypadku jest to dąb. Pod drewnianą podłogę gęściej kładziesz rurki ogrzewania podłogowego ale to już uwzględni w projekcie lub w wykonastwie forma, której zlecisz instalację ogrzewania.

  10. #10

    Domyślnie

    "Iwona &Jacek" Dzięki za szybką odpowiedź "Iwona&Jacek" - rozwialiście trochę moje wątpliwości.

  11. #11

    Domyślnie

    My ogrzewanie podłogowe robimy tylko w kuchni i holu na parterze, w salonie planujemy normalne grzejniki pod oknami - 2 sztuki. Nie wydaje mi sie żeby grzejniki zajmowały miejsce...( ???) , będą pod parapetem więc tam i tak przecież nie da sie żadnej szafki czy kanapy. Jest to tańsze rozwiązanie wiec wszystko zależy od funduszy.

  12. #12

    Domyślnie

    My robimy podłogówkę w wiatrołapie, kuchni, łazienkach i na przedpokoju, w salonie mamy grzejniki pod dwoma oknami.

  13. #13

    Domyślnie

    Myślałam o tym, żeby zrezygnować z jednego okna w salonie , na ścianie koło kominka . Dwoje drzwi balkonowych + dwa okna -wydawało mi sie to za dużo - nie ma gdzie postawić np.komody z lustrem . Dlatego grzejniki mi nie bardzo pasują i stąd myśl o podłogówce w salonie.
    Jaka jest róznica w kosztach - ile kosztuje metr kwadratowy podłogówki ?

  14. #14

    Domyślnie

    Ja też chętnie usłyszę odpowiedź na to pytanie , My również zrezygnowaliśmy z okna "przy kominku" i dodatkowo zamieniliśmy jedne drzwi balkonowe na okno, ( te na przeciw kominka) tzn w salonie mamy 2 okna( pod nimi będą grzejniki) i jedne drzwi balkonowe. Taras zostaje na swoim miejscu wiec w zupełności wystarczą jedne drzwi balkonowe. Teraz salon zrobił nam się całkiem ustawny.

  15. #15

    Domyślnie

    cześć Dziewczyny
    My też zlikwidowaliśmy okno z boku koło kominka i na wprost mamy zamiast balkonu - okno.
    Dodatkowo w części jadalnej mamy doprojektowany wykusz (co zwiększyło nam tę część salonu i tam mamy podwójne drzwi balkonowe i po oknie z każdego boku. okno z przodu pozostało.
    Mamy na całym dole podłogówkę.
    Cenowo, to mniej więcej wyglądało tak:
    5 zł/m kw, za ułożenie rurek i ok 3 zł/m za samą rurkę, do tego dochodzi taka folia specjalna jakieś groszowe sprawy no i do posadzek musi być dodawany specjalny płyn przy podłogówce. Co więcej , to nie wiem.
    Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej to pytajcie
    pozdr.
    ala

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlaWaldek
    cześć Dziewczyny
    My też zlikwidowaliśmy okno z boku koło kominka i na wprost mamy zamiast balkonu - okno.
    Dodatkowo w części jadalnej mamy doprojektowany wykusz (co zwiększyło nam tę część salonu i tam mamy podwójne drzwi balkonowe i po oknie z każdego boku. okno z przodu pozostało.
    Mogłabyś pokazać rzut salonu z tym wykuszem? Brzmi bardzo ciekawie.

  17. #17

    Domyślnie

    dorkaS
    ja niestety jestem noga, jeśli chodzi o wklejanie jakichś zdjęć itp.
    Mogę podać wymiary tego wykusza to może spróbujesz coś sobie naszkicować - w razie czego zapraszam do obejrzenia na żywo
    Wykusz jest od strony jadalni, jego "głębokość" to ok. 1,5m , szerokość 3,5-4m do ok 1,5m w najwęższym punkcie (tam są podwójne drzwi balkonowe).
    uff, mam nadzieję, że coś z tego zrozumiesz...
    pozdr.
    ala

  18. #18

    Domyślnie

    Mam pytanie jakiej grubości płyty OSB dawaliście na podłogę na strych?

  19. #19

    Domyślnie

    Witam
    A u nas ruszyła druga kondygnacja! wczoraj skonczylismy strop ( drewniany) i pnie sie góra w sobote jak sie uda to zaczniemy dach!!!!

  20. #20

    Domyślnie

    anulawasz
    My jeszcze nie mamy zrobionego strychu, ale czytałam na "naszym" forum, że dawali OSB 22mm bez frezu.

    U nas od poniedziałku zaczynają ocieplenie zewnętrzne, na razie styropian, siatka i klej, kolor w bliżej nieokreślonym czasie
    ala

Strona 112 z 201

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony