dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 204
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 4064
  1. #3001
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertdl

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łęczyca
    Kod pocztowy
    99-100
    Posty
    28

    Domyślnie

    Witam Wszystkich
    Buduję Dom w groszku 2 w Łęczycy łódzkie.
    Chcę przesunąć kominek w salonie tzn. zamienić tam gdzie w projekcie stoi TV. I pytanie czy przesuwając go muszę też przesunąć komin. Błagam o szybką reakcje
    Pozdrawiam

  2. #3002
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Teoretycznie nic nie musisz przesuwac. Tyle ze bedzie Ci sie wlokl przewod od kominka do komina. Im więcej zakrętów tym niekoniecznie lepiej.

  3. #3003
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosia sz-n
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    286

    Domyślnie

    Witaj Robertdl,
    ja nie zmieniałam ustawienia kominka ale zrobili to Stefany - wg zdjęć w Ich galerii (str. 149 tego wątku) komin stoi zgodnie z projektem, a o szczegóły w planie i odczucia z użytkowania zapytaj Ich - nie ma jak informacja od użytkownika.

  4. #3004
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar STEFANY
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała / okolice
    Posty
    360

    Domyślnie

    Witaj Robertdl,
    jeśli chodzi o dylematy kominkowe to my przesunęliśmy go do rogu, ale decyzję podjęliśmy już po wymurowaniu komina. Nie przypuszczałm że kominek w tym miejscu tak bardzo wysunie się na salon i zrobi go zupełnie nieustawnym. Gdybym wcześniej miała tą wiedzę to pewnie wymurowalibyśmy go bardziej w rogu, choć wtedy byłby jakoś tak dziwnie długi, nie wiem czy to w czymś nie przeszkadza. Zapytaj o to swojego kierownika, ja się tym tematem nie interesowałam, bo było i tak po wszystkim. Jeśli chodzi o użytkowanie to nie odczuwam utrudnień. Natomiast budując dziś to jeśli jest to możliwe to zrobiłabym kominek na scianie między kuchnią a jadalnią, tam gdzie mam teraz tzw. barek. Wmurowałabym komin bardziej w ścianę, jadalnia jest na tyle szeroka że stół i krzesła spokojnie się mieszczą. pozdr

  5. #3005

    Domyślnie

    Ja mam właśnie komin między kuchnią a salonem ale u mnie dopiero stan surowy

  6. #3006
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    violuś

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    65

    Lightbulb

    witam,ja też mam komin przesunięty pomiędzy kuchnią a salonem,komin wsunięty w ścianę tak by kominek jak najmniej wystawał na salon,jestem z tego bardzo zadowolona,mam super ścianę telewizyjną a zważywszy na to,że ja mam wyjście na taras koło kącika telewizyjnego to w ogóle super rozwiązanie,nie mam ciągle kominka ale jak będzie to i będą zdjęcia zdjęcia,pozdrawiam,
    bognas na jakie okna się zdecydowałeś?i za ile jeśli można?
    fistaszek mi przypadł do gustu pierwszy projekt kuchni ale nie widzę płyty grzewczej,gazowa czy elektryczna?sama nie wiem co się lepiej sprawdza?

  7. #3007
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bognas

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Jutrosin
    Kod pocztowy
    63-930
    Posty
    19

    Domyślnie

    Violuś - zamówiliśmy okna plastikowe z Oknoplastu kolor orzech wraz z roletami w tym samym kolorze.
    Okna mamy jak w projekcie oprócz jednego w małym pokoju na dole i w salonie tego obok kącika TV. Do tego dwa dachowe. Wycena ok. 14.000

  8. #3008
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertdl

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łęczyca
    Kod pocztowy
    99-100
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim
    Nie rozwiązało to mojego dylematu
    Ale na wszelki wypadek poprosiłem mistrzów budowlanych o fundament pod komin w trzech miejscach

  9. #3009

    Domyślnie

    Bognas, jakie okna będziecie robić? Trzyszybowe? Jeśli tak to jaki macie współczynnik przenikania? Czy to jest cena całkowita z roletami? My właśnie mamy 2 wyceny pomiędzy którymi się wahamy i okna białe to ok 33tys a w kolorze jednostronnym ok 38tys..

  10. #3010

    Domyślnie

    Cytat Napisał violuś Zobacz post
    fistaszek mi przypadł do gustu pierwszy projekt kuchni ale nie widzę płyty grzewczej,gazowa czy elektryczna?sama nie wiem co się lepiej sprawdza?
    Płyta będzie elektryczna (nie mamy gazu) będzie pod okapem na tej ścianie, na której mam lodówkę i piekarnik

    Co do okien, właśnie przerabiamy ten temat, napiszcie jakie wybraliście lub planujecie wybrać 5 czy 6 komorowe, jakie firmy? i najważniejsze jak wam służą?

  11. #3011
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertdl

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łęczyca
    Kod pocztowy
    99-100
    Posty
    28

    Domyślnie

    Chcemy zainstalować na pietrze ogrzewanie ścienne to jedno pytanie
    A drugie jak rozwiązaliście problem i czy macie problem z poprowadzeniem ogrzewania podłogowego w kuchni jadalni i salonie

  12. #3012
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertdl

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łęczyca
    Kod pocztowy
    99-100
    Posty
    28

    Domyślnie

    kurcze nie wiem jak sie dodaje zdjecia

  13. #3013
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosia sz-n
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    286

    Domyślnie

    Robertdl
    dodawanie zdjęć np.
    1) musisz być zalogowany
    2) w ostatniej wiadomości kliknij "odpowiedz" otworzy Ci się 'szybka odpowiedź' ciut niżej są dwa czerwone prostokąty kliknij "zaawansowana edycja"
    3) pojawi się 'twoja wiadomość' i poniżej 'Dodatkowe opcje' a tam 'zarządzaj załacznikami' kliknij w to i masz ' przeglądaj'
    4) wybierz swoje zdjęcia przeznaczone do wstawienia kliknij 'wgraj', zamknij i wyślij

    Mam nadzieje, że pomogłam.

    Dziś robimy pomiar okien. Wybralismy 2-stronnie białe platinium z Oknoplastu, jednoskrzydłowe. Znajomi mają te okna i są bardzo zadowoleni. Dodatkowo w tej chwili jest promocja zimowa do -40% taniej. Zobaczymy co nam się uda wytargować
    Rozważaliśmy okna jednostronnie złoty dąb, ale zwyciężyła wizja małego białego domku
    W tej chwili mamy prawie gotowy SSO, kończą ścianki działowe. Zrobimy jeszcze dren dokoła groszka i podłączenie do kanalizacji deszczowej - sprawdzimy działanie rynien i koniec. Okna zamontujemy w okresie styczeń- marzec i zobaczymy co dalej czy zima przyjdzie czy może nie
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez gosia sz-n ; 01-12-2011 o 09:41

  14. #3014
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertdl

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łęczyca
    Kod pocztowy
    99-100
    Posty
    28

    Domyślnie

    .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2683.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	88183   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2678.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	88184   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2684.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	88185   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2686.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	88186  

  15. #3015
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertdl

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łęczyca
    Kod pocztowy
    99-100
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dzięki Gosia
    Udało sie na razie jestem na tym etapie. Ale jest pogoda więc w sobotę nastepne zdjecia

  16. #3016
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosia sz-n
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    286

    Domyślnie

    Faktycznie w tym roku pogoda sprzyja budowlańcom (niestety rolnicy płaczą). Robertdl, fajnie że mogłam pomóc. Jesteś na takim etapie, że jeszcze mozesz rozważyć pogłebienie schowka pod schodami. My mamy obniżoną podłogę chyba o 5 bloczków (będą 3 schodki) w związku z czym pod schodami ze spocznikiem wyszło super pomieszczenie, jest dostęp do wyczystki kominowej, można swobodnie stanąć. Zamierzam tam postawić i powiesić szafki kuchenne z obecnej kuchni Czekamy na kolejną fotorelację.

  17. #3017

    Domyślnie

    Gosia, czy macie wizję ciekawej elewacji pasującej do białych okien? Jaki będziecie mieć kolor drzwi wejściowych i bramy garażowej? Spotkałam się z opinią, że brązowe drzwi pasują przy białych oknach (i roletach) do koloru dachu, no ale sama nie wiem..My też będziemy robić białe okna bo wszyscy dookoła robią brąz i jakoś mnie to zniechęca..

  18. #3018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosia sz-n
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    286

    Domyślnie

    Hej Delmonio,
    u nas w okolicy również panuje moda na brązowe okna, nie mam nic przeciwko nim ale zdecydowałam sie na białe, bo chcemy mieć domek w klimacie śródziemnomorskim. Drzwi wejściowe będą białe. Garażu nie mamy (mała działka). Rynny mamy brązowe i podbitka będzie brązowa zastanawiałam sie nad białą ale moja ekipa budowlana mi odradziła. Elewacje planujemy jasną - śmietanową, wanilową czy jak to nazwać Zdecydowaliśmy sie na opaske wokół domu z klinkieru w kolorze dachówki i komina (miedź).
    Gdzie budujecie w wlkp? jesli to nie tajemnica (ja mieszkam w Sz-nie od 17 lat, ale jestem z wielkopolski (Ostrów Wlkp.)

  19. #3019

    Domyślnie

    U nas planujemy ciemniejsze obramówki wokół okien a drzwi jeszcze zobaczymy. Dobrze, że jeszcze nie kupiliśmy bram garażowych..Na szczęście mój mąż ma lepszą wyobraźnię więc coś ciekawego wymyśli Póki co wkrótce wstawiamy okna (Avante) i ocieplimy domek a dalej to się zobaczy..Wszystko powolutku.
    A tak w ogóle budujemy się pod Poznaniem.

  20. #3020
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertdl

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łęczyca
    Kod pocztowy
    99-100
    Posty
    28

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2801.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	88547Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2798.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	88548Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2800.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	88549Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2797.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	88550Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2799.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	88551

Strona 151 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony