dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 153 z 204
Pokaż wyniki od 3.041 do 3.060 z 4064
  1. #3041
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar SamurajJack
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Z przyjemnością przyłączamy się do życzeń, wszystkiego najlepszego zarówno dla budujących jak i tych co już zamieszkali
    Niech ten czas świąt, będzie czasem spokoju i refleksji nad czymś więcej niż tylko doczesność i materia.
    Nie musimy przestać budować, ale w tym okresie budujmy nasze rodziny od wewnątrz, aby nie zabrakło tej atmosfery, która zapewni wszystkim mieszkańcom właściwy komfort mieszkania i przebywania razem.

    My optymistycznie planowaliśmy te święta już w groszku, ale realizacja posuwa się w innym tempie, teraz po urealnieniu planujemy zamieszkanie na czerwiec.

    Pozdrawiamy wszystkich
    p.s.
    a nasza Martynka ma już pół roku, jak ten czas szybko biegnie...

  2. #3042
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inka.ja

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Chwaszczyno
    Kod pocztowy
    80-209
    Posty
    70

    Domyślnie

    hej
    i My dołanczamy się do życzeń teraz to już Noworocznych

    My również pod choinkę dostaliśmy pozwolenie na budowę dzisiaj mija 2 tygodnie i decyzja jest uprawomocniona również dzisiaj podpisaliśmy umowę z kierownikiem budowy pozostaje nam tylko oszczędzanie i na wiosnę ruszamy nie moge się doczekać chociażby wykopu nie mówiąc o murach

    violuś czekam na fotki z kominkiem albo chociaż wytłumacz gdzie go masz bo mi pierwotna wersja kominka nie odpowiada i też go musimy gdzieś ewakuować

  3. #3043
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    violuś

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał inka.ja Zobacz post
    hej
    i My dołanczamy się do życzeń teraz to już Noworocznych

    My również pod choinkę dostaliśmy pozwolenie na budowę dzisiaj mija 2 tygodnie i decyzja jest uprawomocniona również dzisiaj podpisaliśmy umowę z kierownikiem budowy pozostaje nam tylko oszczędzanie i na wiosnę ruszamy nie moge się doczekać chociażby wykopu nie mówiąc o murach

    violuś czekam na fotki z kominkiem albo chociaż wytłumacz gdzie go masz bo mi pierwotna wersja kominka nie odpowiada i też go musimy gdzieś ewakuować
    witaj inka.ja,niestety nie mam jeszcze kominka w projekcie pomiędzy kuchnią a salonem a holem jest kawałek ściany w kształcie litery L i w tym miejscu od strony salonu mam komin i tu będzie kominek,który będzie wystawał na salon w niewielkiej części,zdjęcia będą jak tylko będzie kominek,pozdrawiam i życzę ogromu przyjemnosci z tych przemyśleń nad własnym domkiem,

  4. #3044
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robertdl

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łęczyca
    Kod pocztowy
    99-100
    Posty
    28

    Domyślnie

    Wszystkim już mieszkającym jak i wszystkim patrzącym na mury z nadzieją, że przyszły Sylwester już spędzą w swoim wymarzonym
    Szczęśliwego Nowego Roku

  5. #3045

    Domyślnie

    Stefany.
    Mam takie głupie wrażenie że wybudowaliście komin od kominka tak jak był w projekcie z tym, że kominek postawiliście w rogu domu ??
    Jeśli tak to jak go połączyliście z kominem ? To musiał być długa rura z zawijasami i kolanem - bo rozumiem że komin był systemowy ?
    Może macie jakieś zdjęcia lub szkic ?

  6. #3046
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inka.ja

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Chwaszczyno
    Kod pocztowy
    80-209
    Posty
    70

    Domyślnie

    hej
    my już mamy uprawomocnione pozwolenie, dziennik budowy i tablice informacyjną i teraz sie zastanawiamy czy kopać już teraz? i zaczynać? czy już poczekać na wiosnę w pełni

  7. #3047
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar STEFANY
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała / okolice
    Posty
    360

    Domyślnie

    Supernik wrażenie masz dobre (nie wiem czemu głupie ) komin jest wybudowany tak jak w projekcie, to systemowy schiedel. A kominek faktycznie postawiliśmy w rogu, a wynika to z faktu, że jak już przyjechał i stanął standardowo jak w projekcie to można powiedzieć, że wyjechał na środek salonu a z kącika tv to taka wnęka się zrobiła - pisałam o tym wcześniej. Połączyliśmy do dosyć długą rurą, ona była łączona kolanami, kupowaliśmy to wszystko w sklepie gdzie kupiliśmy kominek. Funkcjonuje normalnie. Nie mam fachowego projektu, więc pozwoliłam sobie na "radosną twórczość" w paint'cie. Sorki za efekt ale nie potrafię lepiej pozdr.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1070.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	94202  

  8. #3048

    Domyślnie

    Samuraj.Jack, dzięki za namiary na firmę od okien. Już zamówilismy stolarkę, czekamy teraz na montaż. Jak będziemy w pobliżu Legnickiej chetnie się odezwiemy. Pozdrawiamy

  9. #3049

    Domyślnie

    Stefany, dzięki za informacje, fajnie to wyszło u was. Też bym tak chciał, również mam komin systemowy, jednak wlot spalin jest dużo niżej w moim przypadku, nie zauważyłem wcześniej tej koncepcji z przestawieniem kominka. Wprawdzie pewnie da się zrobić ale zabudowa będzie sporo wystawać.
    Ale w waszym przypadku nie widzę rozprowadzenia ciepłego powietrza, rozumiem, że kominek ogrzewa tylko salon i nie macie rozprowadzenia ?
    Nie widzę też wylotów ciepłego powietrza z komory za płytą GK.
    To prawda że usytuowanie kominka nie jest najszczęśliwsze ale chyba nie widzę innego wyjścia jak zrobić tak jak w projekcie.
    A czy wprowadzaliście do projektu zmianę w związku ze zmianą komina z ceglanego na schidla, kierownik robił jakieś wpisy w tym zakresie ?

  10. #3050
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar STEFANY
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała / okolice
    Posty
    360

    Domyślnie

    Supernik, moja zabudowa też sporo wystaje, tyle, że ścianka boczna zabudowy ta zielona sąsiadująca z holem, gdzie mam wylot na kratkę wentylacyjną na górze(ale na zdjeciu jej nie widać) i włącznik prądowy jest jakby dorobiona z k-g. Stąd pewnie wrażenie ża ta zabudowa rury jest niewielka. Niższy wlot spalin uniemożliwia ci przesunięcie kominka? U mnie gość od kominka mówił że ważne aby rura szła pod kątem, żeby był ciąg.
    Co do zmian to nie bardzo wiem czy kierownik coś wpisywał w dzienniku - musiałabym go odgrzebać i zerknąć, oficjalnej zmiany w projekcie napewno nie robiliśmy.
    Jeśli chodzi o rozprowadzenie ciepła to my mamy z płaszczem wodnym więc obieg jest zamknięty i ciepło nie trafia na pokój. pozdr
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 040.jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	94572  

  11. #3051
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inka.ja

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Chwaszczyno
    Kod pocztowy
    80-209
    Posty
    70

    Domyślnie

    stefany, chcemy kominek tak samo zrobić i właśnie nasz kierownik budowy powiedział, że nie straci on na swojej funkcjonalności ale my chyba jeszcze zlikwidujemy to okno obok kominka

  12. #3052

    Domyślnie

    My też planujemy kominek w rogu, komin systemowy mamy tak jak w projekcie i do tego okno obok zwiększyliśmy do ziemi bo planujemy z tyłu zrobić taras i chcemy aby tamtędy można było wyjść na zewnątrz. Natomiast dwa pozostałe duże okna nie są otwieralne, mają być ładnym przeszkleniem aby w słoneczne dni wpadało dużo promieni słonecznych

  13. #3053
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar STEFANY
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała / okolice
    Posty
    360

    Domyślnie

    Co inwestor to inne pomysły ja na początku byłam zauroczona tymi olbrzymimi oknami balkonowymi, uwielbiam jasne, słoneczne wnętrza. Ale po zamieszkaniu zdążyłam je już przeklnąć. U nas wychodzą one na zachód i niskie, zachodzące słońce przepięknie wydobywa każdy, najmniejszy paproch na podłodze

  14. #3054
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Stefany, gości zapraszaj po zapadnięciu zmroku, paprochów wtedy tak nie widać. A słońca nigdy nie dość w domu.

  15. #3055

    Domyślnie

    Witam,
    szukam murarza, zbrojarza (może być osoba 2w1 a nawet xxx w 1 do budowy domu. Rejon Sląsk, powiat Bieruńsko-lędziński, miasto: Lędziny
    Cena, materiały- do uzgodnienia. Chciałbym ruszyć w I połowie 2011 jak tylko będzie woda na działce. Numer kontaktowy : 502148115 po godz.14:00 lub na mail: [email protected]

  16. #3056

    Domyślnie

    No to już chyba nie ruszysz bo I połowa 2011 już była
    Ja niestety nie z tych rejonów, ale itak tych ludzi których spotkałem na swojej drodze to bym nawet wrogowi nie polecał....
    Proponuje popytać lokalnie u sąsiadów lu8b budujących w okolicy.

    A ja od siebie chciaółem zapytać jaka w naszych groszkach powinna być kolejność wykańczania: chodzi mi o takie tematy jak Tynki, Woda zimna, Woda ciepła, Cyrkulacja (czy jest potrzebna ze względu na małe odległości), Centralne ogrzewanie, Elektryka, wylewki - co najpierw co potem .... jak to ugryść...

  17. #3057

    Domyślnie

    małe sprostowanie, chodziło o rok 2012

  18. #3058

    Domyślnie

    Budrom 72 to chyba zniezły zbieg okoliczności. Gdzie dokładniej stawiasz Groszka? Ja też zamierzam budować w Lędzinach (dzielnica Zamoście) jak tylko uda mi się zdobyć pozwolenie na budowę. Wczoraj odebrałem WZ. Teraz tylko krótka konsultacja z architektem, zakup projektu i czekanie na PNB. No oczywiście poimjając adaptację projektu .
    Pozdrawiam

  19. #3059
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosia sz-n
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    286

    Domyślnie

    Jak to mówią góra z górą się nie zejdą, ale dwóch fanów groszka to i owszem
    Dodam, że na forum odnalazła mnie dziewczyna, która buduje również groszka może 5 km od mojego, zważywszy na rozległość Szczecina
    Dorotko - zaproszę na rewizytę gdy wstawię okna - teraz w groszku całkowita ciemność

  20. #3060

    Domyślnie

    jakieś rady co do instalacji ?

Strona 153 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony