dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 200 z 204
Pokaż wyniki od 3.981 do 4.000 z 4064
  1. #3981

  2. #3982
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosia sz-n
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    286

    Domyślnie

    Witaj Aciailbert faktycznie dawno Cię tu nie było. Ja też już przestałam zaglądać, wątek zaczyna umierać śmiercią naturalną.
    Kiedyś o Tobie myślałam, że pewnie tak Ci dobrze w nowym iż zapomniałaś o nas. No ale okres okołoświąteczny i pojawiłaś się z dobrą wiadomością Cieszę się że już mieszkacie, że Wam cudownie mimo pewnych braków. Niczym się nie martw, my temat ogrodzenia zamknęliśmy dopiero w tym roku czyli 2 lata po przeprowadzce, podjazdy i taras robiliśmy już mieszkając, a meble do budynku wnosiliśmy po schodach z palet, nadal nie mamy zagospodarowanego tyłu działki, ale co tam.
    Kolejny groszek, kolejne innowacje – widzę otwartą kuchnię od strony lodówki (co to za model, czy to czarne szkło?), duża garderoba no i ciemne meble w kuchni - brawo (ostatnio królowały białe lub kolorowe lakierowane fronty) no i prezentowany latem narożny kominek. Fajnie Wam wszystko wyszło bez zadęcia i podążania za super-hiper nowoczesnością. Jest ciepło i domowo. Aciagilbert pokaż łazienki, pamiętam że wstawiałaś projekty, ciekawi mnie jak to wyszło, z tego co pamiętam w dolnej łazience nie planowałaś kabiny i brodzika – jak się sprawdza taki prysznic w życiu codziennym? A czy jesteś zadowolona z piwniczki pod schodami? Pewnie tak , ja bez niej nie wyobrażam sobie funkcjonowania.
    No to czekam na dalsze relacje z groszka. Tymczasem święta za pasem, unoszą się zapachy pierników i zaczynam się nastrajać choinkowo.
    Wasze pierwsze święta w nowym domku ależ będzie radość Pa.

  3. #3983
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anna.cze

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    114

    Domyślnie

    Witajcie,
    Jestem tu nowa.
    Jako, że od dłuższego czasu jestesmy z męzem na etapie wyboru projektu, który od samego początku miał być dom w groszku ver.2, z garażem, nadal mamy problem czy budować dom wg właśnie tego projektu.
    Po kilku dniach szperania i wyszukiwania wiadomości w internecie, wpadłam tutaj... przeczytałam prawie cały wątek, a sporo tego jest i cieszę się, że wasze groszki was uszczęśliwiają.
    Chcemy mieć kotłownie na paliwo stałe, dlatego jest problem z przeróbką kotłownia, gdyż ta jest za mała.
    Dodam, że bardzo chciałabym mieć ten pokoj, aczkolwiek liczy się dla nas każdy grosz, więc może bylibyśmy w stanie przerobić go np na kotłownię lub dużą łazienkę. Tyle pytań, mnóstwo przemyśleń.
    Proszę, podpowiedzcie, jak przerobić pomieszczenia, by kotłownia była wystarczająca na PS

    I jeszcze jedno do mających łazienkę na dole bez okna, czy nie jest tam jakoś specjalnie wilgotno bądź duszno?
    Pozdrawiam Was i mam nadzieję, że wkrótce otrzymam kilka rad

    P.S Bardzo podoba mi się wnętrze poddasza u gosi sz-n, zwłaszcza korytarz, gdyż taki na pewno tez byśmy zrobili.

  4. #3984
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Ja mam Groszek 3, a na dole jest łazienka bez okna. Nie jest specjalnie ani wilgotno, ani duszno, mamy tam kanał wentylacyjny prowadzący do dachu. W razie potrzeby i braku wentylacji mechanicznej można zawsze pomyśleć na etapie elektryki o zamontowaniu wentylatora.

    Co do kotłowni nie doradzę, bo nie mam.

  5. #3985
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosia sz-n
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    286

    Domyślnie

    Witaj Anna.cze - u mnie łazienka na dole z oknem i na etapie budowania nie zamontowaliśmy wentylatora gdyż uznaliśmy, że okno + wentylacja grawitacyjna to wystarczy. Niby wystarczało, na noc zostawialiśmy uchylone drzwi i było OK. Jednakże jesienią zaprosiliśmy elektryka i dorobiliśmy wentylator elektryczny czasowy (kabelek został pociągnięty od lampy sufitowej). Zimą jednak nie otwiera się okna w czasie kąpieli i po długich, gorących kąpielach trzech osób było jednak sporo pary.

    Odnośnie kotłowni to ja bym próbowała w następujący sposób:
    kotłownię przenieść do części garażowej (przejście z domu przez Kotłownię, która może stać się garderobą albo powiększonym wiatrołapem) a z garażu dalej do nowej kotłowni (czyli wydłużyć garaż) - ale wiadomo komin jest potrzebny więc przesunąć go dalej tzn. jest między kotłownią a WC a przesunąć między WC a gabinet. Układ pomieszczeń zostałby na dole prawie bez zmian, a na górze zamienić pokój (sypialnię) z łazienką tak jak jest w bliźniaczym projekcie http://projekty.muratordom.pl/projek...a,1323,0,0.htm. Kwestia komina i ustawienia ścianek to dla dobrego projektanta nic trudnego. Ja bardzo chciałam mieć pralnię (kosztem maleńkiej garderoby) więc zmienialiśmy w projekcie ustawienie komina by łazienkę przesuną do ściany szczytowej.
    Życzę samych trafionych wyborów, realizujcie marzenia bo naprawdę warto

    O znalazłam http://forum.muratordom.pl/showthrea...Kubulowy-domek - w pierwszym poście cysiekhh wkleił projekt i jest dokładnie to o czym myślałam a nieudolnie opisałam
    Ostatnio edytowane przez gosia sz-n ; 16-01-2015 o 10:16

  6. #3986
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anna.cze

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    114

    Domyślnie

    Dziękuję za cenne rady Gosia

    Ten zalinkowany przez Ciebie projekt jest idealny na nasz pomysł, jednakże, jak był opisany, był to projekt indywidualny, kurcze no, nie stać mnie w tej chwili na zrobienie sobie takiego
    Gosia, a czy mogłabyś mi pokazać korytarz na górze? w galerii widać tylko foto ze schodów, interesowałoby mnie to np, wchodząc na górę zrobić foto lekko na prawo, jak to wygląda, byłabym bardzo wdzięczna, próbuję wyobrazić sobie jaki jest metraż korytarza po podłodze, nie chciałabym mieć tam ciasno

    I jeszcze jedno, czytałam, że jesteś zadowolona również z kuchni bez stolika; ja się zastanawiam czy nie zrobić szafek tylko po tej lewej stronie. Teraz mam w kuchni stół, niewielki aczkolwiek na razie nie mogę sobie wyobrazić, że nie mam na czym 4 liter posadzić czekając np na szybką kawę
    Tyle, że obecnie mam kuchnię zamkniętą - bez drzwi, ale odrębną...no nie wiem, nie wiem co o tym myśleć, uważasz, że mój pomysł ze skromnym stołem byłby dobry?
    Ewentualnie zrobić obok lodówki (tam gdzie Ty teraz masz) mały blat śniadaniowy, taki z podwyższeniem.
    Jeśli zechcesz podeślij mi zdjęcia na priv, nie wiem czy jest dla was widoczny mój adres @

  7. #3987
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anna.cze

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    114

    Domyślnie

    i jeszcze jedno,

    Czy myślisz, że pomysł z zamianą łazienki z sypialnią koniecznie byc musi? wolałabym mieć łazienkę południową - gdyż taki mamy wjazd na działkę.
    Czy komin, jeśli byłby przebudowany na tyły garażu, może być w sypialni, która właśnie wg projektu jest od strony północno-wschodniej?

    Teraz Gosia, jeszcze jedno, czy kominek często używasz? czy jest to niezbędna część instalacji? wydaje mi się, że mogłabym nie mieć go

  8. #3988
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosia sz-n
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    286

    Domyślnie

    hej Anna, dziś mam dzień forumowy dawno już nie pisałam
    Oczywiście zdjęcia zrobię i wrzucę do mojej galeryjki. W domu będę dopiero wieczorem więc jutro w ciągu dnia cyknę i pomierzę jak to wyszło. Korytarz na górze nie jest ciasny, no ale nic tam nie ustawiam. Dla mnie szkoda jest metrów na korytarze lepiej ciut większy pokój niż korytarz. W sumie to rzadko są na korytarzu górnym 2 osoby równocześnie więc tłoku nie ma.
    Odnośnie kuchni to też miałam takie dylematy i nawet gdy zamawiałam meble kuchenne to chciałam taki blat ukryty w szafce który wysuwa się jak szufladę, no ale na szczęście się rozmyśliłam. Wcale nie odczuwam braku stołu. Jemy zawsze w jadalni i poranne śniadanie (syn) przed szkołą i obiad. Obok lodówki mam piekarnik i zabudowane szafki a w nich m.in. schowaną mikrofalówkę. I stoi tu wysoki taboret raczej nie "hoker" ze starego mieszkania - wszedł do kuchni na chwilę i został na dobre czasem ktoś na nim przysiądzie by pogadać w czasie imprezy gdy ja coś jeszcze robię przy garach. Mój układ w kuchni - pod oknem długi blat roboczy, a gotowanie i mycie na bocznej ściance jest dla mnie idealny.
    Szczerze mówiąc nie doczytałam, że cysiekhh miał projekt indywidualny, byłam przekonana że to adaptacja zalinkowanego wschodu słońca. Tak czy siak w groszku możesz taką adaptację zrobić u architekta. My za wszystkie zmiany zapłaciliśmy chyba 5 tys. ale nie pamiętam szczegółów - gdzieś to kiedyś zapisałam. Zawsze to taniej niż projekt indywidualny na bazie już istniejącego.
    Twojego adresu @ nie widać, jeśli chcesz pisać bezpośrednio do kogoś to jest opcja wyślij wiadomość, ale zdjęć tam nie podłączysz (chyba)
    W razie pytań pisz.

  9. #3989
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosia sz-n
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    286

    Domyślnie

    O dopisałaś pytania, odpowiadam Wg mnie ale może się mylę komin powinien być blisko kotłowni by podłączyć piec - jeśli kotłownia za garażem to do przeniesienia. W kominie który stoi w kotłowni wg projektu biegną kanały wentylacyjne z dolnej łazienki oraz z górnej więc żeby to wszystko razem spiąć to chyba należałoby przenieść.
    Kominek - używamy całą zimę w celach rekreacyjnych - 2 szczapki dziennie czyli ok. 2 metry. Tyle kupujemy i starcza. Po podpaleniu temperatura zawsze ciut wzrasta więc oszczędza się wtedy na gazie. Dla mnie domek powinien mieć kominek ale koleżanka nie ma kominka, a ma domek i też jest zadowolona. Co kto lubi. Moi Rodzice mieszkają od nas 400 km i gdy rozmawiam z Tatą zawsze pyta czy w kominku się pali, a ja że tak, na co On jak my Wam zazdrościmy kominka (mieszkają w bloku)
    Zycie w domku różni się od życia w bloku, człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy że coś może być fajne - np. kuchnia bez stolika, czy salon z kominkiem. O tarasie nie wspomnę - kocham i tyle.

  10. #3990
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosia sz-n
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    286

    Domyślnie

    Anna.cz - zdjęcia w albumie. Miłego weekendu.

  11. #3991
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anna.cze

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    114

    Domyślnie

    Gosia, super to rozplanowałaś
    Napisz, czy same zmiany u Ciebie wyniosły 5 tys czy to cena z zakupem, bez adaptacji?
    niedawno kontaktowałam się z pewnym architektem i wiesz co, wyliczył mi powierzchnię domu około 170 m (szkice na przykładzie Groszka) hahaha, dlaczego wszyscy z pracowni nadrzucają metry? ludzie myślą, że salon musi mieć minimum 33 m i kolejno dolicz do każdego pomieszczenia po średnio 2 m. Usmiałam się tylko i lekko poirytowałam....a i jeszcze cenę zarzucił taką, że mi oddechu zbrakło na 3 sekundy

    ile twoja pralnia ma metrów? ma okno, prawda? masz tam też miejsce na suszenie?

  12. #3992
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosia sz-n
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    286

    Domyślnie

    Anna, sprawdziłam za adaptację zapłaciliśmy 5 tys., + zakup projektu to coś ok, 2 tys. Projekt kupiliśmy w filii Archonu w Sz-nie w cenie jak na stronie Archonu. Pani tam pracująca - architektka zaproponowała nam wykonanie zmian i zawołała jakieś 10 tys. w zależności co będziemy chcieli zrobić. Wydawało nam się drogo więc skorzystaliśmy z usług poleconego projektanta, który za 5 tys. zrobił wszystko co zaplanowaliśmy łącznie z doprojektowaniem piwnicy pod częścią domu. Powiedział, że nie ważne czy zrobi jedną kreskę czy więcej chce 5 tys. zł. i na niego się zdecydowaliśmy. W tej cenie było również załatwienie wszelakich pozwoleń w Urzędach.
    Adaptacja jest zdecydowanie tańsza niż projekt od nowa na bazie innego już gotowego. Kwestia znalezienia kogoś rzetelnego z dobrymi cenami. Z reguły wszyscy podają wysokie ceny, bo na początku inwestor "ma kasę" i chcą wyciągnąć ile się da.
    Myśmy nie powiększali groszka jest wg pierwotnych wymiarów (mała działka) ale wg mnie jest optymalny. Gdybym chciała większe pokoje i salony to wzięłabym inny projekt.
    Odnośnie pralni to nie mam tam okna. Jest zrobiony kanał wentylacyjny taki z rury PCV i wyprowadzony przez strych na dach. Wnętrze pralni zobacz na zdjęciach 29 i 30 ma kształt lit. L. Pralnia jest dokładnie nad kuchnią ma więc szerokość kuchni. Nie ma tam zbyt wiele miejsca jednakże pralka, deska do prasowania i rozłożona suszarka + kosze na bieliznę mieszczą się bez problemu, planuję jeszcze dokupić i wstawić suszarkę elektryczną do bielizny. Chodziło mi głównie o to by wyjść z praniem z łazienki. W poprzednim mieszkaniu miałam pralkę w łazience, a deskę do prasowania w sypialni, pranie wisiało zwykle nad wanną lub większe ilości wychodziły do pokoi, stąd moja silna potrzeba by to odmienić. W pralni mamy kaloryfer (za drzwiami) i daje radę z suszeniem ale dziś gdybym robiła to jeszcze raz zrobiłabym w pralni podłogówkę - ciepło od podłogi rozchodzi się w górę. Jestem z pralni super zadowolona, brak kosza z brudną bielizną w łazience to super sprawa

  13. #3993

    Domyślnie

    Witam wszystkich, długo mnie tu nie było, bo też nic się nie działo w domku, ale w tym roku planujemy się wprowadzić więc potrzebuje rady co do drzwi. Kuszą mnie białe, wyglądają super ale z jednej strony boję się o to, że z czasem mogą zzolknac. Dlatego moje pytanie jest do Gosi, bo Ty masz białe drzwi, w prawdzie to krótki czas kiedy mieszkacie, ale mogłabyś się troszkę wypowiedzieć jaką firmę wybraliście, czy są oklejanie czy malowane, i czy coś się z nimi dzieje bo bardzo ładnie wyglądają i jeszcze jaką masz wysokość listwy przy podłogowej i ile placilas jak jeszcze pamiętasz

  14. #3994
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosia sz-n
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    286

    Domyślnie

    Hej zajrzałam przy piątku na stronkę a tu pytanie do mnie O moich drzwiach pisałam w wątku o białych drzwiach:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...99trzne/page16

    Przekopiowałam z tamtej strony to co wtedy napisałam. Miną niebawem 3 lata od naszej przeprowadzki - z drzwiami nic się nie dzieje, nie zauważyłam zażółceń i innych oznak użytkowania. Myć trzeba tak samo jak każde inne. Podobno palenie papierosów zmienia kolor - nie palimy nie wiemy, kominkowe palenie póki co nie szkodzi im.

    "Mam Invadio domino 5 i 6. Listwy też białe 10 cm - już zakupione
    Drzwi zewnętrzne też mam białe drewniane firma K&P

    Pytanie - czy trzeba myć białe drzwi?? Trzeba myć tak samo jak ciemne. To że drzwi są ciemne nie znaczy że nie są brudne No może jedynie nie widać odbitych palców wiec sumienie spokojniejsze ? ?
    Jestem dzieckiem PRL więc białe mi nie przeszkadzają - wychowałam się między takimi

    Też zastanawiałam się między dre piano a invado. Pan w sklepie mnie przekonał - invado są bardziej kanciate - wokół szkiełka wiec dla mnie plus , poza tym invado nie ma struktury plastra miodu i nad i pod szkłem jest płyta sklejka czy coś takiego - przez co są bardziej ciche Za 10 szt. z montażem i ościeżnicami regulowanymi zapłaciliśmy chyba 9 800 zł + 3 podciecia do tego. Klamki kupiłam oddzielnie, nie mam nawierconych otworów na zamek przez co zaoszczędziłam na rozetkach - stwierdziłam, że nie są mi klucze potrzebne bo nie zamykam pokoi - to nie hotel.
    Bardzo lekko 'chodzą' i cicho się zamykają, języczek który wychodzi z drzwi przy naciśnieciu na klamkę (zamykanie) jest plastikowy, zawsze widzialm metalowe
    Na razie jestem zadowolona. A, są oklejone ekofornirem, który podobno jest w stanie sporo wytrzymać.
    Która firma lepsza trudno powiedzieć naczytałam się zarówno o jednej jak i drugiej firmie zarówno opinii na plus jak i negatywnych. Czas pokaże czy dobrze wybrałam.

    Jedne drzwi są ze szkłem - to drzwi między wiatrołapem a holem. Chciałam mało szkła, bo pamiętam moje drzwi w PRL bloku i ciągły krzyk mamy - gaś światło - ratowałam się wiec zaklejając szkło plakatami zespołów Teraz mam w domu nastolatka siedzącego po nocach przy kompie wiec wybrałam małe okienka - mam nad synem kontrolę ale mnie nie razi światełko no i widać czy ktoś jest w WC, czy nie zapomniałam zgasić światła w pralni itd. Nie zależało mi na doświetlaniu korytarza światłem z pokoju" - moje powyższe notatki pochodzą z 2012 r., gdybym dziś podejmowała decyzje dot. drzwi wybrałabym tak samo. Jestem zadowolona.


    Gdybym w przyszłości nie odpowiadała na pytania piszcie na wiadomość priv wtedy dostaję powiadomienie, że mam wiadomość i mogę szybciej odpowiedzieć (rzadko tu zaglądam). Pozdrawiam i życzę samych trafionych wyborów. Aniu wklejaj fotki, bo nasz wątek martwy. Pa.

  15. #3995
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Inżynierka

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, jestem zainteresowana budową tej wersji: http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...TPsaAvLH8P8HAQ

    Ze zmianami.

    Czy ktoś może zdecydował się na budowę tego projektu mając działkę usytułowaną z wjazdem od północy?
    Czy byłby ktoś na tyle łaskawy i oprowadził mnie po domostwie, ale w okolicy Wrocławia?

  16. #3996
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Inżynierka

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zuzanko, my też planujemy udowe pod Wrocławiem. Możesz zdradzić, kto był na tyle uprzejmy, że pozwolił Wam obejrzeć Groszka w realu? Bardzo zależy nam, żeby przed kupnem projektu zobaczyć go na żywo

  17. #3997

    Domyślnie

    Rodzice mojej koleżanki budowali Groszka na sprzedaż i mogliśmy na etapie budowy go podglądać. My mieszkamy juz 2,5 roku ale jeszcze mamy trochę do zrobienia ( elewacja, podjazdy, ogrodzenie) ale z perspektywy czasu z czystym sumieniem mogę stwierdzić że jesli bym budowała Groszka drugi raz zrobiłabym wszystko tak samo To naprawdę fajny i funkcjonalny domek ( po drobnej reorganizacji poddasza w moim przypadku)
    Budujemy Dom W Groszku G2

  18. #3998
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Polaki

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warmińsko-mazurskie
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie. od wiosny następnego roku rozpoczniemy budowę domu w groszku 4, choć jeszcze mam czas na zmiany, dlatego jestem bardzo szczęśliwa, że trafiłam na to forum. Przyznam, że przeczytałam do tej pory dopiero jakąś 1/3 wypowiedzi, więc nie będę w tej chwili zadawać wszelkich pytań, jakie mam (najpierw zapoznam się z całością). Na początek, poza pozdrowieniami dla wszystkich, dwa pytania:
    - widzę, że większość decydująca się na piwnicę nie robiła raczej okien do piwnicy we wkopach (tak jest na projektach) tylko nieco wynosiła poziom zerowy ponad teren. Na jaką wysokość od poziomu terenu wynosiliście ten poziom zerowy (poziom podłóg na parterze) i jak to się przeniosło na ilość schodków wejściowych do budynku?
    - czy może ktoś z Was buduje/zbudował dom w groszku w województwie warmińsko-mazurskim i byłaby możliwość obejrzenia. Ewentualnie wchodza w grę sąsiednie województwa.
    pozdrawiam serdecznie wszystkich
    justyna

  19. #3999
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    10agac

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Od ponad dwóch lat śledzę forum, gdyż też zdecydowaliśmy się na budowę groszka - wybraliśmy wersję 4. Mieszkamy w województwie warmińsko-mazurskim i jak ktoś ma ochotę obejrzeć groszka 4 na żywo to zapraszam. Pozdrawiam

  20. #4000

Strona 200 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony