dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 204
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 4064
  1. #981

    Domyślnie

    A u mnie wreszcie po 4 miesiącach od rozpoczęcia zawisła wiecha. Z tej okazji parę zdjęć.





  2. #982

    Domyślnie

    No to juz polowa problemow z glowy. Nie musisz martwic sie o materialy, szukanie ekip do poszczegolnych etapow. A meczace jest to strasznie. Wiem, co mowie, bo ja juz koncze i chyba nie zdecydowalabym sie jeszcze raz na budowe "systemem gospodarczym". Jedyny plus, to ze mozna sporo zaoszczedzic.
    Na pewno masz rację, ale ja nie mogę sobie pozwolić na budowanie w tak długim czasie, więc niestety muszę więcej zabulić.
    A w ogóle od tygodnia trochę się zmieniło. Okazało się, że ktoś zrezygnował i mogę wziąć tę działkę na której domek stoi już do stropu.
    Hura mam domek !!!

  3. #983

    Domyślnie

    Tantar gratulujemy , piękny domek...
    U nas podobny stan - groszek 2, zdjęcia jak tylko się zbiorę

    pozdrawiamy
    "Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki."

    Paul Michael Zulehner

  4. #984

    Domyślnie

    Już mam trochę zdjęć.
    Oglądajcie i podziwiajcie.
    Cieszę się jak dziecko
    pozdrawiam wszystkich groszkowców
    Mój domek: http://www.twa.pl/groszek.html

  5. #985

    Domyślnie

    A u nas też już rosną ściany! W przyszłym tygodniu może strop i będzie polewanie...Pieniążki uciekają jak woda ,ale jaka radość z każdej ściany.Narazie nasz Groszek wydaje się maleńki ,ale wiemy że to tylko złudzenie.Jesteśmy ciekawi jak się mieszka Ulci i pozostałym Groszkowcom?Mogliby się pochwalić "młodzieży"...
    Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i zapraszamy do naszego albumu

  6. #986

    Domyślnie

    Robercie jak to jest, że u Ciebie na murze prawie nie widać zaprawy, a u mnie jest jej od diabła. Czyżby moi murarze coś źle robili?
    pozdrawiam
    Marek

  7. #987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Munary
    Robercie jak to jest, że u Ciebie na murze prawie nie widać zaprawy, a u mnie jest jej od diabła. Czyżby moi murarze coś źle robili?
    pozdrawiam
    Marek
    A to z prostej przyczyny. To nie jest zwykła zaprawa, tylko klej do betonu komórkowego. Spoina nakładana jest za pomocą pacy zębatej i wtedy jej grubość to 1-3 mm. Robi się to przy murze grubości 37 cm i klasie betonu komórkowego 350. Powstaje wtedy ściana jedowarstwowa, której już się nie ociepla. U Ciebie widzę beton komórkowy 24 cm w kombinacji z cegłą murowane na zwykłą zaprawę cementowo wapienną, a taka wymaga spoiny ok 2 cm.
    A u mnie już dziś zakładali nadproża.
    Pozdrawiam.

  8. #988

    Domyślnie

    U mnie już prawie kończą kryć dach. Na zdjęciach możecie zobaczyć jak prezentuje się dachówka Romańska Braasa.
    Widać teraz już jak prezentuje się domek wizualnie wraz ze zmianami jakie wprowadziliśmy (to co widać na zewnątrz):
    1. Wykusz 0,5m na klatkę schodową
    2. Podniesiona jaskółka od strony wejściowej
    3. Zamurowane okno w salonie od strony klatki schodowej
    4. Zamurowane okno w gabinecie (pokój na przeciwko wejścia) od strony kotłowni.
    5. Balkon od strony kotłowni.
    5. Zrezygnowaliśmy z fikumikum na dachu. Krokwie przykrywamy podbitką, a ten trójkąt który tworzą wystające jętki i część krokwi prawdopodobnie zabijemy tym samym materiałem co podbitka. Będziemy mieć w ten sposób małe zadaszenie nad balkonami na wysokości jętek. Zrobimy tam po dwa punktowe światełka, chyba bo na razie nie mamy innych pomysłów.

    Jeżeli chodzi o te zamurowane okna to dom wygląda trochę jak "jednooki pirat"
    Munary napisz ile Cię będzie kosztował ten Groszek w stanie surowym. [/b]

  9. #989

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si

    Munary napisz ile Cię będzie kosztował ten Groszek w stanie surowym. [/b]
    Ja kupuję go w stanie developerskim, ale transza w momencie oddania stanu surowego zamkniętego to 236000
    pozdrawiam

    Robert dzięki za wyjaśnienie
    pozdrawiam

  10. #990

    Domyślnie

    Munary dzięki za odpowiedź. Rozumiem że ta kwota obejmuje również koszty działki?

  11. #991

    Domyślnie

    Apel do wszystkich którzy wykańczają (jak to brzmi...) Groszka. Udostępnijcie jak najwięcej zdjęć które będą prezentować Wasze pomysły: jakie oświetlenie, gdzie, instalacje, grzejniki, urządzanie łazienek, kuchni itp. Jednym słowem wszystko co może być przydatne dla kogoś kto stan surowy zamknięty ma już za sobą.

  12. #992

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si
    Apel do wszystkich którzy wykańczają (jak to brzmi...) Groszka. Udostępnijcie jak najwięcej zdjęć które będą prezentować Wasze pomysły: jakie oświetlenie, gdzie, instalacje, grzejniki, urządzanie łazienek, kuchni itp. Jednym słowem wszystko co może być przydatne dla kogoś kto stan surowy zamknięty ma już za sobą.
    Przyłączam się do apelu

  13. #993

    Domyślnie

    Witajcie "GROSZKOWI ZAPALEŃCY"!
    Coś smętnie na tej naszej stronie, ale to pewnie dlatego,że wszyscy zajęci jesteśmy budowaniem swoich domków.My mamy ściany parteru,nadporoża i dzisiaj wybudowali kominy.Zdecydowliśmy się na systemowe Presto.Mamy nadzieję, że będą bez zarzutu działały.W przyszlym tygodniu prawdopodobnie zalewamy strop.Teraz budowlańcy będą bawić się w jego ukladanie.Strop będzie Teriva.Powolutku nasz Groszek nabiera kształtów.Już mam pewne wyobrażenia jak go urządzimy i wkońcu mogę pobawić się w aranżację kuchni.Jak dla mnie to kuchnia jest calkiem ustawna ,ale salon mógłby być o metr szerszy.Zresztą od samego początku tak twierdziłam.Jeśli się go nie zagraci to będzie ok.Nasz majster cały czas namawia na schody drewniane a my upieramy się na wylewane i oblożone drewnem.Pewnie nie chce mu się przy nich bawić.Chcemy betonowe, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy starczy nam kaski i co wtedy - pozostanie wdrapywanie się na pięterko po drabinie?Ceny schodów nas przerażają i narazie rozglądamy się za przyzwoitym stolarzem,który z nas nie zedrze, tylko czy tacy w dzisiejszych czasach jeszzcze istnieją?Dostarczyli już nam dachówkę-IBF brąz.Jest śliczna!Robi lepsze wrazenie niż Brass,bo jest gładsza i kolor ładniejszy.Pozdrawiamy i zapraszamy do naszego albumu.

  14. #994

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertnicki
    Już mam pewne wyobrażenia jak go urządzimy i wkońcu mogę pobawić się w aranżację kuchni.
    Podziel się swoimi pomysłami

    Cytat Napisał robertnicki
    Dostarczyli już nam dachówkę-IBF brąz.Jest śliczna!Robi lepsze wrazenie niż Brass,bo jest gładsza i kolor ładniejszy.
    eee tam mój Braas jest dopiero śliczny i gładki
    Pozdrawiam

  15. #995

    Domyślnie

    Czy możecie powiedzieć czym ocieplacie swoje Groszki?
    Właśnie stoję przed dylematem wełna czy styropian?
    A dodam, że ściany mam z keramzytu, co jakby z góry narzuca wełnę, ale czy na pewno jest o tyle lepsza niż styropian, że płaci się taką kasę?
    Gdzieś kiedyś wyczytałam o "oddychaniu ścian" ocieplonych wełną...
    Poradzcie coś.
    "Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki."

    Paul Michael Zulehner

  16. #996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia Darek
    Czy możecie powiedzieć czym ocieplacie swoje Groszki?
    Właśnie stoję przed dylematem wełna czy styropian?
    A dodam, że ściany mam z keramzytu, co jakby z góry narzuca wełnę, ale czy na pewno jest o tyle lepsza niż styropian, że płaci się taką kasę?
    Gdzieś kiedyś wyczytałam o "oddychaniu ścian" ocieplonych wełną...
    Poradzcie coś.
    Ja buduję z Porothermu 44 i nie ocieplam. Pozostację przy ciepłym tynku.
    Co do rodzaju ocieplenia to ja bym wybrał wełnę mineralną. Każdy budowlaniec i majster z którym rozmawiałem również polecał wełnę.
    Wyjątkiem był tutaj szef firmy od elewacji który robił wszystko w styropianie
    Nie wiem jednak czy na dzień dzisiejszy będziesz mieć jakiś wybór, ponieważ twardej wełny do elewacji na składach teraz po prostu nie ma

  17. #997

    Domyślnie

    Cześć groszkowcy.
    u mnie zalali stropy i schody, już można chodzić po górze.
    Teraz uwaga, Panowie budowlańcy w przypływie dobrej woli zalali również
    strop nad garażem (niezłe co?). Teraz kombinujemy co z tym zrobić. Myślę, że najlepsza opcja to przedłużyć dach dwuspadowy i w ten sposób zyskać całkiem ładne pomieszczenie nad garażem. Co o tym sądzicie?
    pozdrawiam

  18. #998

    Domyślnie

    Cytat Napisał Munary
    Myślę, że najlepsza opcja to przedłużyć dach dwuspadowy i w ten sposób zyskać całkiem ładne pomieszczenie nad garażem. Co o tym sądzicie?
    pozdrawiam
    Na pewno będzie Cię taki dach więcej kosztować, choć domek by na tym zyskał.
    Uważam jednak, że Twojego developera obowiązuje to samo prawo budowlane co wszystkich a taka zmiana nie należy do tych "nieistotnych". Moim zdaniem musiałby starać się o nowe pozwolenie na budowę.
    Chociaż... jak ma "wtyki" to zamieni odpowiednie karteczki i będzie dobrze

  19. #999

    Domyślnie

    Witamy wszystkich po dłuuugiej przerwie..... zaliczyliśmy co prawda krótkie wakacje a teraz pora wrócić ring.... My wybieramy okna a dylematów sporo tyle profili , różnych okuć, współczynników...... no i cena zawsze za wysoka Grzegorz piękny daszek , prezentuje się rewelacyjnie gratulacje!
    PODAJ CEGŁĘ , PODAJ CEGŁĘ.....ZBUDUJEMY NOWY DOM...W GROSZKU 2!!

  20. #1000

    Domyślnie

    Cytat Napisał RENA I ROB
    Witamy wszystkich po dłuuugiej przerwie..... zaliczyliśmy co prawda krótkie wakacje a teraz pora wrócić ring.... My wybieramy okna a dylematów sporo tyle profili , różnych okuć, współczynników...... no i cena zawsze za wysoka
    My zdecydowaliśmy się Oknoplast z Krakowa. Całość (Groszek 1 bez garażu, mniejszego okna w gabinecie i mniejszego okna w salonie) wyniosła nas 13 000. Okna z wszystkimi bajerami.
    Cytat Napisał RENA I ROB
    Grzegorz piękny daszek , prezentuje się rewelacyjnie gratulacje!
    Dzięki

Strona 50 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony