dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 204
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 4064
  1. #1001

    Domyślnie

    Grzegorzu dach rzeczywiście piękny. Kiedy ja będę taki miał?
    Jak Bóg da to jutro sprzedamy mieszkanie. Ciekawe co będzie jak się uda, chyba pójdziemy pod most.
    trzymajcie kciuki
    pozdrawiam

  2. #1002

    Domyślnie

    A my dzisiaj mamy wreszcie wylewki!!!! Cieszę się przeokropnie i od jutra zaczynam odliczać dni do zabudowy poddasza.

  3. #1003

    Domyślnie

    LuMa cudny Twój groszek

    Powiedz co macie nad i pod oknem w salonie ??

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Napisał Małgolinka
    LuMa cudny Twój groszek

    Powiedz co macie nad i pod oknem w salonie ??
    Dzięki Małgosia

    A nad/pod oknem w salonie mamy szyny do przesuwanych żaluzji. Zobaczyłam kiedyś takie w muratorze i zachorowałam na nie. W tym roku raczej ich nie zrobimy, ale szyny są

  5. #1005

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuMa
    Dzięki Małgosia

    A nad/pod oknem w salonie mamy szyny do przesuwanych żaluzji. Zobaczyłam kiedyś takie w muratorze i zachorowałam na nie. W tym roku raczej ich nie zrobimy, ale szyny są
    Oooo nie widziałam takich żaluzji masz może jakieś zdjęcia ??
    Ale Wam domek rośnie w oczach... w tym roku się wprowadzacie ??

    A my jeszcze nie zaczęliśmy Przeciąga nam się strasznie... już mam dość walki z palownikami - będziemy robić wymianę gruntu ale kiedy... jak co chwilę pada

  6. #1006

    Domyślnie

    Mam takie zdjęcie z tymi żaluzjami:


    Jest ze strony firmy Schueco, ale oni nie robią dla inwestorów indywidualnych. My załatwiamy to ze znajomym ślusarzem.

    A jeśli chodzi o przeprowadzkę, to bardzo chciałabym, żeby to nastąpiło przed Bożym Narodzeniem. Jak zaczynaliśmy, liczyłam na wrzesień. Ach, ja naiwna A tu jeszcze tyle rzeczy do zrobienia... Najgorsze jest dla mnie wymyślanie, planowanie, szukanie i wybieranie. Chodzi oczywiście o wykończenie wnętrz. Jak już coś fajnego znajdę, to okazuje się, że drogie. I od nowa

    Współczuję Ci tej wymiany gruntu. Dodatkowa robota i koszty.
    A z tym przeciąganiem się budowy, to na pocieszenie powiem Ci, że mi zamarzył się domek w 2001 r. Kupiliśmy wtedy nawet działkę, tylko, że u nas - pod Wrocławiem. Na początku 2005 mieliśmy warunki zabudowy, wybrany projekt i przymierzaliśmy się do jego zakupu. Nam to się dopiero przeciągnęło

  7. #1007

    Domyślnie

    Oj spadliśmy Groszkowcy na 4 stronę!Pewnie wszyscy gonią z budową i nie mają czasu się rozpisywać?No to my się pochwalimy, że mamy od dzisiaj zalany strop!!!Teraz trzeba podlewać chyba, że Matka Natura nas wyręczy.Nasi budowlancy wrócą za 2 tygodnie i będą działać dalej.Drzewo na więżbę i nabitkę czeka.Impregnat wstępnie wybraliśmy i przy takim chyba zostaniemy.Będzie jasny brąz drewnochron bariera.Nie możemy się zdecydować co do cegły klinkierowej na kominy.Nie chcemy za jasnej ani za ciemnej.Nasz budowlaniec radzi nam, żeby kupić cegłę pełną a nie drążoną.Cena wyższa ,ale komin ważna rzecz.Przystaniemy na pełną tylko jaki kolor?Rozważamy Kosmo,Cybernę lub Astro z firmy Terca.Może Wy coś doradzicie?Dach będzie ciemny brąz z IBF.
    Cały czas zbieramy się do założenia dziennika i wiecznie brakuje czasu,ale to nasze forum to prawie jak dziennik.Wieczorkiem wrzucimy najnowsze zdjęcia.
    Jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszego albumu.Pozdrowienia

  8. #1008
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dorota14

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Was , tak czytam apropos ceny i mi mój budowlaniec, który ma postawic groszka pod klucz zawołał 400tys . Nie wiem czy to dużo, czy nie. Może poradzicie mi. Mówił, ze to z materiałami ale nie wiem jak to sobie ułożył bo nic z nim n atemat materiałów nie rozmawaiłam. Jade do niego w środe aby pokazał mi kosztorys. Tak to jest jak baba sama się buduje i o tego nie zna się
    Pozdr Dorota
    Cytat Napisał Munary
    Cytat Napisał grzegorz_si

    Munary napisz ile Cię będzie kosztował ten Groszek w stanie surowym. [/b]
    Ja kupuję go w stanie developerskim, ale transza w momencie oddania stanu surowego zamkniętego to 236000
    pozdrawiam

    Robert dzięki za wyjaśnienie
    pozdrawiam

  9. #1009

    Domyślnie

    Dorota 14,

    W tej chwili w moim Groszku 1, murarze buduja sciany poddasza. Dotad na budowe (bez uzgodnien, projektu, itp.) wydalismy okolo 80 tys (lacznie z ceramika na sciany nosne calego budynku, wiezba i deskami do deskowania dachu). Do konca stanu surowego otwartego musze jeszcze wydac okolo 10 - 12 tys. Czyli w sumie 90-92 tys. Do tego mam wycene na pokrycie dachu (ceramika) wraz z oknami dacowymi i obrobkami - okolo 40 tys i okna drewniane okolo 35 tys. Czyli razem stan surowy zamkniety wyjdzie pewnie okolo 165 - 180 tys.
    Dom budujemy z Porotherma 24, strop: plyta zelbetowa 14 cm tak jak w projekcie. Schody zewn. i taras wylewane z betonu. Nie zmienialismy ukladu okien. Lawa fundamentowa zostala powiekszona do wymiaru 40x50 cm a sciany fundamentowe wyurowane z bloczkow i ocieplone sttyropianem 8 cm. Wiekszosc betonu kupilismy w betoniarni a niewielkie ilosci (na nadproza) zostaly "ukrecone" na budowie. Budujemy systemem gospodarczym.
    Za Porotherma placilem 7,50 PLN netto, za beton B20 310 - 340 PLN netto, za deski - od 550 do 650 PLN brutto, za kantowizne - 750 PLN brutto.

    Konkludujac, moim zdaniem cena 400 tys. pod klucz nie wydaje sie byc z kosmosu, jednak jak pewnie zgodza sie bardziej doswiadczeni forumowicze, wszystko zalezy od tego w jakin standardzie ten dom bedzie wykonany.

  10. #1010
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dorota14

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wielkie dzieki. Jadę jutro na spotkanie z firmą to zerkne co oni proponują w tej cenie
    Pozdr Dorota

  11. #1011

    Domyślnie

    czy te 400 tys. to razem z działką?
    U nas w Warszawie to by było za darmo. Nie wiem jak stoi ziemia w Legnicy.
    pozdrawiam

  12. #1012

    Domyślnie

    Witam i się przyłączam do miłośników Groszka :0
    My wybraliśmy Groszka 3, ale oczywiście dokonaliśmy zmian, czyli powiększyliśmy garaż i dach nad nim będzie prosty.

    Budujemy na Wawrze a dokładnie Os. Las. Chociaż może to szumnie powiedzaine na razie bo we wrześniu zrobimy tylko fundamenty ( o ile murarze się nie rozmyślą...),a na wiosnę w przyszłym roku chcielibyśmy ruszyć pełną parą Tzn. chcielibyśmy teraz ale nie ma komu....

    Zazdroszczę Munuaremu że kupuje gotowego Groszka, bo ja jak czytam o tych wszystkich problemach,wykonawcach itd. to się zastanawiam czy my to przetrwamy.

    No nic. Jak na razie jestem na etapie, że jak nie zobaczę na własne oczy,że murarze przyjechali i kopią to nie uwierzę w całe to nasze budowanie )).

    Całe szczęście mąż bardziej profesjonalnie podchodzi do sprawy, czyli kupił garaż, zamówił elektryka i jeszcze podobno tysiąc innych rzeczy załatwia/ł, a ja "tylko" czytam od deski do deski forum Muratora i mu codziennie niusy jakieś przedstawiam )).

    Pozdrawiam

    Ps. To mój pierwszy post na forum Muratora ))

  13. #1013

    Domyślnie

    Witaj lyszka,
    Gratulacje za wybór Groszka i za pierwszego posta

    Budowanie to ciekawe doświadczenie. Potrafi dołować, ale też cieszy. Ja najbardziej będę się cieszyć, jak już zakończymy etap wykończeniówki Najważniejsze to dążyć wytrwale do celu. Jakkolwiek dumnie to brzmi

  14. #1014

    Domyślnie

    Witamy nowicjuszy!Wierzymy, że Wam się uda i niedługo zamieszkacie w swoim Groszku.Troszkę Wam zazdrościmy 3 bo jest to super projekt,ale jak my kupowaliśmy to jeszcze go nie było a szkoda...Budujemy Groszek 2 i jesteśmy szczęśliwi!Narazie polewamy sobie strop i z niecierpliwoscią oczekujemy dachu.Dzisiaj malowaliśmy nabitkę i nawet nie spodziewałam się, że wyjdzie nam taki ładny kolor.A ile frajdy z samodzielnie wykonanego zadania.Zamówilismy też klinkier na kominy.Wybór padł na Kosmo.Jak nam wyliczył majster potrzebujemy 300 szt.Tylko ta cena 4,79 brutto...I tak taką cenę wytargałam facetowi w hurtowni prawie z gardła.Ciekawe ile cegiełek poszło na Wasze kominy?Chodzi mi o tę część która jest już ponad dachem,bo kominy mamy systemowe.Pozdrawiamy i oczekujemy wieści od innych Groszkowców!
    "Budownie domu jest przygodą - odważ się na nią!"

  15. #1015

    Domyślnie

    Też witamy nowicjuszy.
    Dzięki pomyłce naszych murarzy zyskaliśmy w naszym Groszku 18 m2. będziemy mieli większą łazienkę, saunę większy hol na górze i większą sypialnię.
    Dodałem nowe zdjęcia, obejrzyjcie i napiszcie co tym sądzicie.
    pozdrawiam

  16. #1016

    Domyślnie

    Witam. W związku z planowanym zamknięciem strony photosite odbudowuję mój album na innej stronce. Narazie najnowsze fotki, później postaram się wrócić trochę do historii. Pozdrawiam.
    Munary ciekawe fotki. Mam pytanko: te okienka to nie myślicie że wyjdą troszkę za nisko? Trzy warstwy bloczków minus ocieplenie, wylewka i właściwa podłoga to będzie chyba niespełna 60 cm? Szczególnie w kuchni.

  17. #1017

    Domyślnie

    te bloczki są wyższe będzie 80, a w kuchni min 85 bo okno będzie ciut niższe

  18. #1018
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ankhara

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    9

    Domyślnie nowi groszkowi :)

    Witamy wszystkich budujących groszki! My też bedziemy. Właśnie jesteśmy na etapie zakupowania projektu (chyba pierwszego groszku) i Wasze opinie i rady na tym forum są dla nas jak odkrycie Ameryki
    Liczymy, że zechcecie podzielić się z nami swoimi doświadczeniami. Szczególnie zależy nam na kontakcie z osobami, które budują w Krakowie lub okolicy.
    Ankhara

  19. #1019

    Domyślnie Re: nowi groszkowi :)

    Cytat Napisał Ankhara
    Szczególnie zależy nam na kontakcie z osobami, które budują w Krakowie lub okolicy.
    My budujemy 60 km od Krakowa. Drogą E4 w stronę Tarnowa. Nie wiem czy to nie za daleko dla Ciebie

  20. #1020

    Domyślnie

    grzegorz_si czy mógłbyś napisać ile klinkieru poszło Ci na kominy?

Strona 51 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony