dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 204
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 4064
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana531
    Do Wolfa111- czy ta kwota to jest z robocizną?
    Tak dana531, robocizna będzie mnie kosztowała 15 tyś. reszta to materiały
    Każdy rząd chce naszego dobra, ale my mamy go coraz mniej.

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga J.G
    Witam koleżankę no niestety sam się nie zbuduje ale na Forum mozna sie wiele nauczyć.
    Pozdrawiam Wszystkich budujących ten domek
    Na to liczę!!!. Zwłaszcza na koleżankę Agę. Pozdrawiam Cię - mamy już projekt - musimy się z Wami spotkać. M.

  3. #163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał fangroszka
    Cytat Napisał Aga J.G
    Witam koleżankę no niestety sam się nie zbuduje ale na Forum mozna sie wiele nauczyć.
    Pozdrawiam Wszystkich budujących ten domek
    Na to liczę!!!. Zwłaszcza na koleżankę Agę. Pozdrawiam Cię - mamy już projekt - musimy się z Wami spotkać. M.
    Oczywiście służymy radą i dobrym słowem
    Do zobaczenia

  4. #164

    Domyślnie

    Właśnie otrzymaliśmy warunki przyłączy z wodociągów i elektrownii.Jesteśmy w szoku,że są tacy słowni co do terminów.Czekaliśmy dwa tygodnie tak jak obiecali!Oby dalsze załatwianie szło tak sprawnie to będzie super.Teraz możemy startować do architekta z adaptacją i projektami przyłączy.Mamy trochę zmian i jesteśmy ciekawi co nam na to powie architekt.Chociaż nie są to jakieś poważne zmiany konstrukcyjne.A może podpowie coś ciekawego?Adaptacja potrwa napewno dłużej,ale jest to już duży krok do pozwolenia na budowę.Jesteśmy pełni optymizmu czego i Wam serdecznie życzymy!A już niedługo wiosna...

  5. #165

    Domyślnie

    robertnicki
    Ciekawa jestem jakie zmiany zamierzasz wprowadzić.

  6. #166

    Domyślnie

    No to Wam zdradzimy nasze zmiany:
    1.Zmiana porothermu na beton komórkowy
    2.Likwidacja balkonu
    3.Podniesienie okien na wys.85cm
    4.Wszystkie okna(oprócz garażu i wyjścia na taras)zmieniamy na 150*150cm
    5.Taras przenosimy na tył domu
    6.Okno w garażu 100*100cm
    7.Zmiana wymiarów tarasu na 5m*3m
    8.Skrócenie ścianki pomiędzy kuchnią a jadalnią
    9.Komin spalinowy zamieniamy na dymowy20cm*20cm
    10.Strop lekki
    Narazie to byłoby na tyle.
    Pozdrawiamy

  7. #167
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie Witam

    Witam wszystkich fanów Groszka.
    Jak trafiłem na ten projekt to bardzo mnie zaciekawił , nawet moją zona , która potrafiła odrzucać moje propozycje w mgnieniu oka , zaczeła mu sie intensywnie przygladać , kto wie może sie na niego zdecydujemy.
    Mam natomiast do was jako znawców tego projektu jedno pytanie dotyczące łazienki na pietrze .
    Czy muszla klozetowa i wanna nie sa tak ustawine że cięzko jest z nich korzystać ? Co do wanny to zawsze można wslizgnąć się bokiem , ale co do toalety to myśle że męszczyżni mogą mieć klopoty jeśli trzeba zrobić to na stojąco . Czy umiecie miodpowiedzieć jaka jest wyskość przy samej muszli klozetowe ? Mam nadzieje ze nie trzeba do tej czynności otwierać okna .
    I jeszcze jedno pytanie , czy w kuchni po przeciwnej stronie kuchenki jest taka scianka w kształcie litery "L" czy możecie mi powiedzieć jaka jest głębokość i szerokość tej wneki czy zmieści się tam lodówka ?

    pozdrawiam
    Jacek

  8. #168

    Domyślnie Re: Witam

    Cytat Napisał jacekot
    Mam natomiast do was jako znawców tego projektu jedno pytanie dotyczące łazienki na pietrze .
    Czy muszla klozetowa i wanna nie sa tak ustawine że cięzko jest z nich korzystać ? Co do wanny to zawsze można wslizgnąć się bokiem , ale co do toalety to myśle że męszczyżni mogą mieć klopoty jeśli trzeba zrobić to na stojąco . Czy umiecie miodpowiedzieć jaka jest wyskość przy samej muszli klozetowe ? Mam nadzieje ze nie trzeba do tej czynności otwierać okna .
    I jeszcze jedno pytanie , czy w kuchni po przeciwnej stronie kuchenki jest taka scianka w kształcie litery "L" czy możecie mi powiedzieć jaka jest głębokość i szerokość tej wneki czy zmieści się tam lodówka ?
    Witaj Jacek. Według mojego projektu wysokość sufitu w miejscu "startowym" do siusiania dla faceta to około 190 cm. Ale jest wiele alternatyw:
    1. Otworzyć okno (na czołgistę)
    2. Usiąść podczas siusiania (napewno żona będzie zadowolona bo masz 100 % pewności że trafisz do muszli)
    3. Przenieść kibelek w inne, bardziej wygodne miejsce (to rozwiązanie ja wybrałem)
    Głębokość tej ścianki w kuchni to 60 cm długość 125 cm czyli idealne miejsce dla lodówki. My skrócimy trochę tę ściankę.
    Pozdrawiam - robertnicki.

  9. #169

    Domyślnie

    Witam
    Mam problem,otoz w projekcie mam protherm a w rzeczywistosci bede budowała z betonu komorkowego.Moj projektant przy adaptacji nie zrobił poprawki i teraz mam problem co z tym mam zrobic.On twierdzi ze przy odbiorze nikt na to nie zwraca uwagi a ja nie jestem do konca tego pewna Co o tym sadzicie
    Czy moge jeszcze zrobic poprawke?

  10. #170

    Domyślnie

    Witam wszystkich groszkowców, chciałbym się pochwalić, że wkońcu po długich staraniach otrzymałem decyzję w której napisali " ZATWIERDZAM PROJEKT BUDOWLANY I UDZIELAM POZWOLENIA NA BUDOWĘ" jestem cały szczęśliwy , teraz tylko czekać wiosny i można zaczynać wielką przygodę z budowaniem.
    Dana jeśli chodzi o Twoje pytanie to moim skromnym zdaniem wystarczy wpis w dzienniku budowy o takiej zmianie i to w zupełności wystarczy.
    Pozdrawiam wolf111
    Każdy rząd chce naszego dobra, ale my mamy go coraz mniej.

  11. #171

    Domyślnie

    KozAnka!Mam pytanie odnośnie zsypu na pranie do kotłowni.Jak masz to rozwiązane technicznie?Pomysł super bo zawsze jest problem z koszami na pranie w łazienkach.Czy taki wynalazek jest kosztowny?Odkurzacz centralny tez fajna sprawa,ale finansowo już gorzej...

  12. #172

    Domyślnie

    Wolf111.GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No to możesz powitać wiosnę rozpoczęciem budowy.Powodzenia!

  13. #173
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie Re: Witam

    Cytat Napisał robertnicki
    Cytat Napisał jacekot
    Mam natomiast do was jako znawców tego projektu jedno pytanie dotyczące łazienki na pietrze .
    Czy muszla klozetowa i wanna nie sa tak ustawine że cięzko jest z nich korzystać ? Co do wanny to zawsze można wslizgnąć się bokiem , ale co do toalety to myśle że męszczyżni mogą mieć klopoty jeśli trzeba zrobić to na stojąco . Czy umiecie miodpowiedzieć jaka jest wyskość przy samej muszli klozetowe ? Mam nadzieje ze nie trzeba do tej czynności otwierać okna .
    I jeszcze jedno pytanie , czy w kuchni po przeciwnej stronie kuchenki jest taka scianka w kształcie litery "L" czy możecie mi powiedzieć jaka jest głębokość i szerokość tej wneki czy zmieści się tam lodówka ?
    Witaj Jacek. Według mojego projektu wysokość sufitu w miejscu "startowym" do siusiania dla faceta to około 190 cm. Ale jest wiele alternatyw:
    1. Otworzyć okno (na czołgistę)
    2. Usiąść podczas siusiania (napewno żona będzie zadowolona bo masz 100 % pewności że trafisz do muszli)
    3. Przenieść kibelek w inne, bardziej wygodne miejsce (to rozwiązanie ja wybrałem)
    Głębokość tej ścianki w kuchni to 60 cm długość 125 cm czyli idealne miejsce dla lodówki. My skrócimy trochę tę ściankę.
    Pozdrawiam - robertnicki.
    Dzięki za odpowiedz , tak naprawde to 190 mi w zupełności opowiada .
    Ale podrąze temat i zapytam czy zmieniałeś uatwienie w całej łazience czy tylko przesunoałeś kibel no i gdzie go umieściałeś ?
    Jacek

  14. #174
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertnicki
    KozAnka!Mam pytanie odnośnie zsypu na pranie do kotłowni.Jak masz to rozwiązane technicznie?Pomysł super bo zawsze jest problem z koszami na pranie w łazienkach.Czy taki wynalazek jest kosztowny?Odkurzacz centralny tez fajna sprawa,ale finansowo już gorzej...
    Ja moze dołacze sią do tego pytania .
    Widziałem takie rozwiązanie u kogoś w domu bardzo fajna sprawa i z tego co wiem zupełnie nie droga to tylko kawałek plastikowej rury o określonym przekroju .
    Własnie mnie intryguje jaki jest przekrój takiej rury bo z tego co pamietam to był dość spory , w tedy mnie nie zastanawiał , ale dziś jak się małe dzieci to czy on nie jest na tyle duży aby mogły tam wpaść .
    Wiem ze można dodać weższą rurę ale w tedy moga sie klinować ubrania.
    Jacek

  15. #175

    Domyślnie

    Ojej, ale postów przybyło od mojej ostatniej wizyty.

    wolf111
    Gratulacje!

    jacekot
    W tej wnęce w kuchni to zmieści i się nie tylko lodówka, ale i jeszcze jedna szafka. Ja mam zamiar tam zrobić w zabudowie piekarnik i mikrofalówkę.

    dana531
    Podejrzewam, że nikt nie będzie tego sprawdzał. Mój architekt też mówił, że nie trzeba tego zmienić, co prawda ja się uparłam i zmienił, ale teraz myślę, że nie było to konieczne.

    robertnicki
    Przenosisz taras na tył domu a wyjście zostawiasz z boku? Nie mogę sobie tego wyobrazić. A jak likwidujesz balkon, to drzwi balkonowe zamieniasz na okna? Nie boisz się, że będzie za ciemno? Szczerze mówiąc, też zastanawiałam się nad likwidacją balkonu - po pierwsze ze względu na koszty, po drugie ze względu ma bezpieczeństwo - mam małe dzieci i to będą ich pokoje, więc pomyślałam, że normalne okna będą bezpieczniejsze. Ale ostatnio jeden mój maluch wszedł po biurku na parapet i próbował otworzyć okno, więc to wcale nie jest bezpieczniejsze.
    Dlaczego skracasz ściankę m-dzy kuchnią a jadalnią? Ja po przeczytaniu tego wątku
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63657
    właśnie zastanawiam się jak zabudować to przejście.
    I jeszcze mam pytanie gdzie przenosisz kibelek?

    Jeśli chodzi o zsyp, to jeszcze nie wiem jak to zrobię. W projekcie tego nie mam, bo architekt powiedział, że takiej małej dziury w stropie nie trzeba rysować. Pamiętam, że spisywałam, jakie przekroje mają inni forumowicze, ale oczywiście teraz nie mogę znaleźć tej kartki. Ale to i tak zależy co chcesz tą rurą zrzucać - czy tylko ubrania, czy na przykład pościel.

  16. #176
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Jesli zdecyduje sie na ten projekt to również zlikwiduje balkon , tam bedą pokoje dzieci , co do okien to możesz przecież możesz dobrać podobą wielkość do balkonowych i swiatła bedzie dostatek .

    Fajny pomysł z tym piekarnikiem i mikrofalą .

    Jacek

  17. #177

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekot
    Fajny pomysł z tym piekarnikiem i mikrofalą .
    Tylko teraz tak się zastanawiam, czy piekarnik może być tak blisko lodówki.

  18. #178
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Nie mogę znaleźć czy jest , a może ktoś ma i mnie utwierdzi wersja tego domu z garażem dwustanowiskowym ?
    Jacek

  19. #179

    Domyślnie

    Raczej nie ma z garażem dwustanowiskowym.

    A wracając do kuchni, to znalazłam takie zdjęcie jednego z forumowiczów, więc chyba może być lodówka obok piekarnika. Co prawda ja myślałam o lodówce też w zabudowie, ale ważne, że tak może być.

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał KozAnka
    robertnicki
    Przenosisz taras na tył domu a wyjście zostawiasz z boku? Nie mogę sobie tego wyobrazić. A jak likwidujesz balkon, to drzwi balkonowe zamieniasz na okna? Nie boisz się, że będzie za ciemno? Szczerze mówiąc, też zastanawiałam się nad likwidacją balkonu - po pierwsze ze względu na koszty, po drugie ze względu ma bezpieczeństwo - mam małe dzieci i to będą ich pokoje, więc pomyślałam, że normalne okna będą bezpieczniejsze. Ale ostatnio jeden mój maluch wszedł po biurku na parapet i próbował otworzyć okno, więc to wcale nie jest bezpieczniejsze.
    Dlaczego skracasz ściankę m-dzy kuchnią a jadalnią? Ja po przeczytaniu tego wątku
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63657
    właśnie zastanawiam się jak zabudować to przejście.
    I jeszcze mam pytanie gdzie przenosisz kibelek?
    Oczywiście wyjście na taras będzie za domem, a z boku będą dwa zwykłe okna zamiast balkonowych. Analogicznie na piętrze tam gdzie były w projekcie balkonowe - będą zwykłe okna. Ciemności się nie obawiamy, gdyż będą jeszcze okna połaciowe, a usytuowanie względem kierunków świata (chociaż nie do końca takie jak w projekcie) zapewni wystarczające oświetlenie. W związku z tym, że w łazience na parterze jest kabina prysznicowa to nie będzie takiej na piętrze. I najprawdopodobniej w tym miejscu będzie muszla.
    A teraz jedziemy z projektem do adaptacji

Strona 9 z 204

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony