dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Developer i ocieplenie bloku

    Cześć,

    Mam pierwszą zimę w 7 letnim bloku. Mieszkanie ma 2 ściany od zewnątrz budynku, 2 od wewnątrz. Budynek ocieplony z zewnątrz. Mieszkanie parter, nad garażem podziemnym.

    Historia zaczyna się od remontu elektryki (min. na nowo obsadzane puszko elektryczne na ścianach zewnętrznych). Temat stary jak świat - wieje z puszek (dyt zatopiony w gipsie więc nie z peszla, tylko z pod puszki)

    Sprawdzam więc skąd dokładnie - a z muru, a dokładnie z porothermu max. Wychodzi ma to że w pionowych porach cegły śmiaga sobie powietrze. Z racji że blok ma już kilka lat, na developera nie liczę że pomoże.



    Zaślepienie gniazdka to luz, martwi mnie to powietrze które sobie śmiga, kiedy ja muszę te wendrówki sponsorować razem z piecem gazowym.

    Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić?



    Od razu powiem, że przeszedłem się po garażu, tak samo oglądnąłem elewacje z zewnątrz, ale nie widać jakiś uszkodzonych elementów elewacji, więc chyba bardziej zastanawiam się jak te pory w cegle zapiankować albo coś...

    1 Max ma pewnie tych pionowych otworów ze 20 więc nawiercanie go i piankowanie rozprężną od środka to niezła jazda, do tego pewnie osłabiłaby ścianę. Ktoś jakieś konstruktywne pomysły?

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aleksandra30

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Warzyce
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam na forum! Twoja historia brzmi dość wyjątkowo. Jeśli czujesz, że powietrze przeciska się przez pory cegły, może warto zastanowić się nad wykorzystaniem pianki montażowej, aby uszczelnić te miejsca. Jednak przed podjęciem działań, warto skonsultować się z ekspertem budowlanym, aby upewnić się, że to bezpieczne dla konstrukcji. [spam]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-08-2023 o 18:40

  3. #3

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.349

    Domyślnie

    w kwestii botów - może warto pomyśleć o zmianie zabezpieczen przy rejestracii na forum bo jest tego cala masa ostatnio.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    w kwestii botów - może warto pomyśleć o zmianie zabezpieczen przy rejestracii na forum bo jest tego cala masa ostatnio.
    dzięki za podbicie tematu zawsze to rośnie szansa że ktoś coś jeszcze doda

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony