Witam.
Dziękuję przede wszystkim za odpowiedzi. Projekt z Sandersa wrzucę jutro, bo muszę go znaleźć. Generalnie są dwie zmiany w stosunku co do projektu. Pierwsza zmiana: rozdzielacz został przesunięty o około 1,5 metra w bok względem projektu. Druga zmiana jest taka, że w pokoju na 2 piętrze powstała dodatkowa ścianka i jest jedną długość tam i spowrotem rurek mniej niż w projekcie.

Jedna rzecz o której nie napisałem wcześniej to kominek z płaszczem wodnym. Otóż Pan instalator miał to wpiąć w system ogrzewania, a wpiął w system od OWU. Rury były za zbiornikiem OWU więc w pierwszym momencie tego nie widziałem. Potem jak do niego dzwoniłem to twierdził, że nie może kominka wpiąć w system grzania bo spali podłogowke...Kominek też oczywiście na Alupexach. Chciałbym to wszystko zrobić jak należy. Umiejętności mam, plany umiem czytać więc sobie poradzę.


Mareks powiadasz, że sprzęgło hydrauliczne. Ok. Jest to jakieś rozwiązanie poczytałem o tym. Zastanawia mnie tylko, gdzie w takiej sytuacji, jeśli w sprzęgło wepne i piec i kominek ( zakładam, że sprzęgło będzie z dwoma wejściami, bez żadnych kombinacji), gdzie powinnien być zawór trójdrożny. Bo podlogówka przecież powinna dostać 45, a kominek dowali tam dobre 70. Czy może ktoś mi narysować na to jakiś prosty plan ?