dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Garaż blaszany izolacja podłoża

    Dzień dobry,

    Chciałem poradzić się bardziej doświadczonych użytkowników w sprawie podłoża pod garaż blaszany. Będzie to garaż 4 x 5 pełniący funkcję pomieszczenia gospodarczego i magazynku na działce. Nie planuje ocieplenia. Nie będę w nim garażował pojazdu, natomiast pewnie będę tam trzymał różne narzędzia, sprzęty itp. Garaż w tej lokalizacji nie będzie docelowym rozwiązaniem (zakładam, że będzie tam stał 2 - 3 lata jeżeli zdecyduję się na budowę, jeżeli nie to pewnie dłużej). Prośba o poradę dotyczy podłoża - chciałbym aby było względnie proste do wykonania, bez wchodzenia w niepotrzebne koszty, w razie zmiany lokalizacji garażu łatwo demontowalne (wylewka odpada) oraz co najważniejsze, żeby chroniło przed wilgocią z gruntu. Zastanawiam się nad dwoma opcjami:
    1. Wyrównanie terenu, podsypka piasek + trochę cementu i ułożenie płyt chodnikowych - tutaj pytanie w jaki sposób skutecznie zaizolować takie podłoże? Położyć nieprzepuszczalną folię pod płytki? Jeżeli tak w którym miejscu? Na ziemię folię, potem podsypka i płyty?
    2. Fundament bloczkowy, na wysokość jednego bloczka nad ziemią, aby zapewnić wentylację pod garażem. Na bloczki łatwy, folia nieprzepuszczalna i płyty OSB? Z relacji znajomego wynika, że takie rozwiązanie dobrze się u niego sprawdza i w garażu nie ma dużej wilgoci.
    Zdaję sobie sprawę, że będzie pojawiała się wilgoć kondensacyjna (zamawiam dach z filcem), ale jej efekt wydaje mi się relatywnie niewielki w porównaniu do efektu wilgoci od gruntu.
    Będę wdzięczny za Wasze rady i wskazówki - tak jak napisałem chciałbym to zrobić samodzielnie i w miarę rozsądnym budżecie.
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Moim zdaniem przemyśleć lokalizację tak aby po budowie wykorzystać blaszaka pod schowek na narzędzia ogrodowe itp.
    W tym wypadku krawężniki obsadzić na półsuchą mieszankę betonową wykonać podsypkę ze żwiru lub ( piasku stabilizowanego cementem ) i piasku a następnie kostka brukowa lub płyty chodnikowe.
    Taki placyk będzie dodatkowo służył jako fundament pod garaż i będzie istniała możliwość zakotwienia blaszaka.

    Jeśli zdemontujesz go na 100% ro bloczki betonowe fundamentowe geowłóknina czarna na porost chwastów, folia legary i płyty osb.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 12-04-2023 o 09:16
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Dopytam jeszcze, czy przy opcji z płytkami chodnikowymi daje się gdzieś folię jako izolację od wilgoci z gruntu? Jeżeli tak to w którym miejscu? Na grunt i dopiero na to piasek + cement i płytki? Słyszałem, że bez zastosowania foli może podciągać wilgoć do wnętrza garażu.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Folia bezpośrednio na gruncie ale po pierwsze należy dobrze wypoziomować, po drugie najlepiej wstępnie podsypać trochę piasku a po trzecie to folia musi być gruba, przynajmniej 0,5mm lub basenowa.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony