dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Exclamation Ściana z g-k akustycznego na systemie z okrągłymi talerzami

    Dzień Dobry,

    Tak jak w temacie, chcę przymocować akustyczne g-k do ściany z ceły pełnej na znanym systemie talerzowym(nie chce tutaj reklamować), Jest to stare budownictwo i drewniane stropy więc chcę wykonać te pracę głównie pod kątem akustycznym + wyrównanie ściań. Zastanawiam się jeszcze nad dodaniem wełny między g-k a ścianę z cegły(wszystkie ściany są wewnętrzne między sąsiadami). Nie chce też tracić zbytnio na metrażu i pomyślałem żeby zmniejszyć ścianę całkowicie o 3,5cm. I teraz pytanie bo cieżko dostać normalną wełnę poniżej 5cm, ta poniżej 5cm jest przeważnie na podłogi i dużo droższa/twardsza. Wełne można ściskać? Jakie są minusy takiego rozwiązania? Gorsze parametry akustyczne no i czy nie powinna być tam jakaś szczelina, między ścianą z ceły a welną.
    Alternatywne rozwiązanie to na "placki" klejowe mocowanie takich płyt ale akustycznie wydaje mi się to gorszym rozwiązaniem.
    Rozwiązanie ma dotyczyć pomieszczeń sypialnia i salon z aneksem(wentylacja grawitacyjna).

    Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Moim zdaniem śmiało klej na "placki". Wełny w tak małą przestrzeń nie wkładaj, bo z czasem może z tego wyjść więcej złego niż dobrego. Możesz poszukać w katalogu EGA takich paneli akustycznych w ściany, one też mogą pomóc w wyciszeniu pomieszczenia.
    Tego nie pomalujesz (:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony