dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Odbojniki do drzwi - jak dobrać??

    Posiadam w mieszkaniu 4 pary drzwi wewnętrznych i 1 parę zewnętrznych. Mam problem z doborem odpowiednich stoperów. Po kolei:

    1. Czy do drzwi zewnętrznych mogę zastosować odbojnik przylepiany do parkietu? Czy nie będzie to za delikatna konstrukcja do drzwi antywłamaniowych?
    2. Czy odbojnik wkręcany montuje się bezpośrednio do parkietu, czy też trzeba kuć w wylewce?
    3. Czy odbojniki na klamki (kółeczka naklejane na ścianę) zdają egzamin tak samo dobrze jak te podłogowe? Mam 2 pary drzwi, które otwierają się praktycznie do 180st., ale są usytuowane w korytarzu głównym i nie bardzo widzi mi się wstawiać tam odbojniki na podłogę..
    4. Jaka jest najlepsza odłęgłość odbojnika od zawiasów?

    Jak Wy rozwiązaliście ten problem? W necie jest niewiele informacji na powyższe tematy.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.303
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    IMO te ścienne są lepsze. Zwłaszcza do stosunkowo delikatnych drzwi wewnętrznych - punkt uderzenia po środku wysokości ma najmniejsze szanse uszkodzić drzwi nawet przy otwarciu z impetem (co zwłaszcza bigającym dzieciom często się przytrafia) a i pod nogami nic się nie plącze.

  3. #3

    Domyślnie

    Odbojniki przylepiane po krótkim czasie przesuną się. Nawiercane powodują dziurę w podłodze, sama nazwa mówi. Zastosuj może samozamykacz z regulacją. On będzie regulował kąt otwarcia drzwi.

  4. #4

    Domyślnie

    W poprzednim mieszkaniu w jednym pokoju miałam miękki odbojnik przyklejony do drzwi szafy, które były za drzwiami, a w dwóch kolejnych pokojach miałam odbojniki w podłodze. Dla mnie zdecydowanie lepszy był odbojnik ten przyklejony do szafy. Te w podłodze przeszkadzały przy odkurzaniu.
    W obecnym mieszkaniu nie chciałam absolutnie żadnych odbojników w podłodze. Mam teraz 7 drzwi wewnętrznych i jako odbojniki służą mi... zwykłe podkładki filcowe, które zazwyczaj podkleja się do mebli, by nie rysowały podłogi, a ja mam je przyklejone najczęściej do klamek (w tym miejscu, które potencjalnie miałoby styczność z meblem czy ścianą) . Mam też ciężkie (bardzo ciężkie) drzwi antywłamaniowe, które miały nawet samozamykacz, ale go zdemontowaliśmy i jako odbojnik też służy nam podkładka filcowa, która jest przyklejona do szafki na buty, bo akurat na nią się otwierają te drzwi.
    Sama jestem zaskoczona, że te podkładki tak dobrze spełniają swoją rolę, w zupełności starczają. Mam je ponad pół roku i nic się z nimi nie dzieje. Wymienię je dopiero wtedy jak się ubrudzą, bo są białe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony