dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Izolacja stropu betonowego

    Stoimy aktualnie przed wyborem ocieplenia na strop z płyty żelbetowej o grubości 16cm. W projekcie mamy docelowo aby dać folię polietylenową (nie do końca jestem pewien po co) + 40cm wełny mineralnej + 3,2 cm deski na legarach.
    Mamy dostępne od znajomego 10cm wełny skalnej którą chcielibyśmy wykorzystać akurat na pierwszą warstwę. Według mnie 10cm to zdecydowanie za mało więc pewnie byśmy musieli dokupić jeszcze kolejne 10 albo i więcej. Pytania:

    1. Czy dwie warstwy po 10cm wełny skalnej, czyli w sumie 20cm wystarczą?
    2. Czy lepiej dokupić wełnę skalną czy może na tę wełnę skalną którą mamy dać wełnę szklaną (lepsze parametry cieplne)?
    3. Na stropie idzie całe okablowanie w peszlach. Czym wypełnić te przestrzenie? Myślę, aby czymś to zalać do jednakowej wysokości i dopiero na to układać wełnę.
    4. Czy można zalać betonem tą wełnę skalną (na przykład 3cm anhydrytu)? Szczerze mówiąc legary przy peszlach na dole mogą być nieco problematyczne i też kosztowne patrząc na to że musielibyśmy wykończyć je deskami lub płytą OSB.


    Poddasze w najbliższych latach będzie nieużytkowe ale może w przyszłości (~10lat) zrobi się tam mały pokój.
    Ostatnio edytowane przez matrix1395 ; 11-06-2023 o 11:44

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Pytanie podstawowe co jest nad stropem.
    Jeśli poddasze użytkowe to tylko wylewka a jeśli ona to styropian a nie wełna.
    Jeśli ma tam być strych, składzik, graciarnia to wełna i podłoga z płyt np. OSB na legarach.
    Instalacje na stropie wełna wypełni i ukształtuje się sama.
    Jeśli styropian to warstwami klejona pianką do betonowego stropu pierwsza warstwa 3 - 5cm dla wyrównania a następna już prosta.
    Pod wylewkę na styropian folia budowlana.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Masz w projekcie 40cm wełny to daj 40cm a nie mniej.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony