dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 90
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    W bloku mieszkałem na 1 piętrze , tragedii nie było ale do bloku się wchodzi / wychodzi mało

    W domu od strony tarasu mam dwa schody . Tydzień temu miałem dostawę narożnika i kierowca wyraźnie zaznaczył ze pomoże mi z wniesieniem pod warunkiem że jest to parter . Mieszkamy pół roku i brak schodów w domu to błogosławieństwo. Nie potwierdzam informacji że w parterówce jest ciemny korytarz. W drzwiach wejściowych mamy szybę a naprzeciwko korytarza wielkie okno fix . Działka ledwo 822m

    Najwiekszym nieporozumieniem jest dla mnie balkon . Co gdzieś jadę to jeszcze nigdy nikogo na nim nie widziałem. Za to często widzę na nich rowery, pranie...

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    To nie wiedziałes, że balkon w domu musi być, żeby było gdzie pierzynę powiesić po nocy?
    Ciemny korytarz - to nie słyszałem do tej pory, mój jest cholernie jasny, ale co ja tam wiem...
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    "Ile razy" zmienia odpowiedź na pytanie "czy wnoszenie jest wygodne"? Nie ważne ile razy i co wnosisz - za każdym razem to niewygodne.
    Wnoszenie szafy i sofy do parterówki też jest niewygodne, ale zapewne mniej.
    Każdy ma jakiś poziom akceptowania niewygody. Twój po prostu leży bardzo nisko, mój wyżej.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co to za argument? Wypadki na schodach masz oprócz tych na drogach. Nie miałbyś schodów (czy dokładniej nie wchodziłbyś po nich) to miałbyś bezpieczniejsze życie.
    To się nazywa kalkulowanie ryzyka. Też to robisz. Gdyby było inaczej, to powinieneś zamieszkać w pokoju bez klamek, tam będziesz bezpieczniejszy niż w swoi parterowym domu bez schodów.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie masz na poddaszu pościeli, czy jej nie pierzesz? Czy czepiasz się, że nie nosisz w koszu, tylko w plecaku? Czy masz dwie pralnie i faktycznie prania nie nosisz po schodach?
    Lol, teraz już rozumiem. Faktycznie, mam pościel w pokoju na dole, który jest używany tak rzadko, że nawet o tym nie pamiętałem. I tak, chodzę z tą pościelą po schodach. Nie cierpię z tego powodu.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja Ci powiem że mam steper. Kupiłem jak kolano musiałem rehabilitować. I wtedy ostatni raz go używałem (chyba już ponad 20 lat minęło). Szwagierka pożyczyła jak chciała zadbać o formę - po dwóch tygodniach oddała.
    Jedyne czego to dowodzi, to że nie nie potrafiłeś stwierdzić że użytkowanie stepera nie jest dla Ciebie.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wolę sobie pograć w Les Mills Bodycombat, Ring Fit Adventure
    A mnie takie rzeczy nie kręcą w ogóle, gdybym był Tobą to bym teraz powiedział, że są beznadziejne, a dodatkowo że gdybyś w to nie grał, to byś miał bezpieczniejsze życie, bo urazy w trakcie grania też się zdarzają.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Schodzenie już nie jest zdrowe(w szczególności jest szkodliwe dla stawów kolanowych).
    Nie proszę pana, nie "jest niezdrowe", ani nie "jest szkodliwe", może prowadzić do urazów, co jest napisane w Twoim przykładzie.
    Tutaj masz wymienioną całą masę korzyści: Jakie korzyści dla naszego zdrowia przynosi chodzenie po schodach?
    Jak rozumiem zbadałeś wszystkie przypadki świata i stwierdzasz autorytatywnie, że u każdego jednego człowieka chodzenie po schodach w obydwu kierunkach przyniesie więcej szkód, niż korzyści?
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Może przyjrzyj się powyższym zdaniom i zastanów, dlaczego utrudnianie sobie życia daje Ci zadowolenie i korzyści. To samo w sobie jest niezłe skrzywienie, choć w pełni się zgodzę, że ludzie sami sobie wynajdują problemy.
    Czyli ludzie chodzący na siłownię są skrzywieni?
    Ludzie wchodzący pieszo na górę, a nie wjeżdżający wyciągiem są skrzywieni?
    Ludzie czytający książki, a nie słuchający audio booki są skrzywieni?
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Czyli ludzie chodzący na siłownię są skrzywieni?
    Ludzie wchodzący pieszo na górę, a nie wjeżdżający wyciągiem są skrzywieni?
    Ludzie czytający książki, a nie słuchający audio booki są skrzywieni?
    Nie wiem jak możesz postawić znak równości między chodzeniem po schodach i czytaniem książek.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Narzekać na dwu lub trzystopniowe schody to już trzeba mieć hopla.
    Serio uważasz wtargiwanie po tym ponad 100 kg za przyjemność (czy nawet trochę lżejszych pudeł z zakupami wszelakimi) zamiast wjechać wózeczkiem po płaskim? To Ty masz hopla.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Wnoszenie szafy i sofy do parterówki też jest niewygodne, ale zapewne mniej.
    Każdy ma jakiś poziom akceptowania niewygody. Twój po prostu leży bardzo nisko, mój wyżej.
    CBDO. Czyli przyznajesz, że schody są niewygodne.

  8. #48

    Domyślnie

    Jeśli mówisz o osobie niepełnosprawnej ważącej 100kg to Ci przyznam rację, to zupełnie inny kaliber przemieszczania się, ale jako zdrowy chłop jak masz problem z pokonaniem dwóch schodków i Ci to uwiera to nie wiem rozbij namiot przed domem by było wygodniej się hopsnąc do wyra albo podejmij jakąś terapie z pokonywania życiowych trudności.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Jeśli mówisz o osobie niepełnosprawnej ważącej 100kg
    Pisałem o lodówce ważącej 130kg.

  10. #50

    Domyślnie

    Rany boskie ty masz problemy. Naprawdę, lodówkę zmienia raz na dziesięc lat i krzyczysz z powodu trzech schodków? Oj Kaizen, Kaizen.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nie wiem jak możesz postawić znak równości między chodzeniem po schodach i czytaniem książek.
    Ja też nie wiem, bo niczego takiego nie zrobiłem. Ale już mi się nie chce dłużej tego ciągnąć.
    Pozostanę po prostu zadowolony w swoim skrzywieniu.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    CBDO. Czyli przyznajesz, że schody są niewygodne.
    Tak, podobnie jak cała część życia nie będąca leżeniem w łóżku.
    A ja i tak jestem zadowolony z tego, że mam schody.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Ja też nie wiem, bo niczego takiego nie zrobiłem. Ale już mi się nie chce dłużej tego ciągnąć.
    Pozostanę po prostu zadowolony w swoim skrzywieniu.

    Tak, podobnie jak cała część życia nie będąca leżeniem w łóżku.
    A ja i tak jestem zadowolony z tego, że mam schody.
    No i bardzo dobrze!

    To trochę tak jak z okularami "zerówkami" - poprawiają stylizację, ale widzenia nie poprawiają. Schodów jako rodzaj "domowej biżuterii" zażyczyła sobie żona mojego kolegi przy kupnie domu. Widziała tyle pięknych zdjęć wnętrz, że musiała mieć takie drewniane cudo. Większość osób zdecydowanie wymaga prostych ścian i okien, ale tu inwestor wymyślił sobie inaczej:
    Czasem warto złamać (oczywiste) zasady
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Tak, podobnie jak cała część życia nie będąca leżeniem w łóżku.
    Windą możesz jeździć na łóżku. Jak łóżko ma kółka to po całym parterze również. Po schodach tak nie przemieścisz się.

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    coraz lepszy ten wąteczek

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Skosy to czyste zło. Nie ma zalet absolutnie żadnych.
    Nikt ich nie lubi, nie ma co sobie wmawiać. Ci co je mają akceptują (a nie lubią) ponieważ chcieli mieć dom dwukondygnacyjny.
    A na pełne piętro nie pozwalał budżet lub bardzo często mpzp. Ten drugi można "oszukiwać" wysoką kolankową, mansardami, itp.

    Mocno zdziwiło mnie twierdzenie, że 1000m2 to za mało na parterówkę. Wystarczy i ogród będzie nadal spory.

    Do autora wątku - przejrzyj wątki na forum spod znaku "czego żałuję" " co bym zrobił inaczej", ...
    Wiele ci one dadzą. A jedną rzecz już teraz zdradzę - pomieszczenia techniczne-gospodarcze! przemyśl, zaplanuj więcej niż ci się teraz wydaje że potrzebujesz.

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    Z drugiej strony rozłożysta parterówka z 4 sypialniami też może nie być zbyt wygodna.
    Ale może być tez mega wygodna
    Ostatnio edytowane przez giman ; 27-06-2023 o 20:22
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    Jasne, tylko że w takim układzie komunikacja w poziomie zajmuje więcej powierzchni niż klatka schodowa. Do tego rozciągnięcie instalacji, koszty dachu i fundamentów. Wszystko ma sens jeśli ktoś się uprze, ale niektóre rzeczy warto przemyśleć. I piszę to jako zadowolony posiadacz niewielkiej parterówki, której bym nie zamienił na poddasze.

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    Jasne, tylko że w takim układzie komunikacja w poziomie zajmuje więcej powierzchni niż klatka schodowa. Do tego rozciągnięcie instalacji, koszty dachu i fundamentów. Wszystko ma sens jeśli ktoś się uprze, ale niektóre rzeczy warto przemyśleć. I piszę to jako zadowolony posiadacz niewielkiej parterówki, której bym nie zamienił na poddasze.
    Niekoniecznie większa komunikacja. Widziałem bardzo ładne projekty, w których rozłożono sypialnie po obydwu stronach strefy dziennej. Pokoje miały prywatne łazienki.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    Jasne, tylko że w takim układzie komunikacja w poziomie zajmuje więcej powierzchni niż klatka schodowa. Do tego rozciągnięcie instalacji, koszty dachu i fundamentów. Wszystko ma sens jeśli ktoś się uprze, ale niektóre rzeczy warto przemyśleć. I piszę to jako zadowolony posiadacz niewielkiej parterówki, której bym nie zamienił na poddasze.
    Co do komunikacji to zależy od projektu bardzo. Nawet patrząc na ten wątek i na propozycje założyciela (dwa projekty poddaszowe). Jeden na komunikację ma przeznaczone ponad 20m2 i to wynik od którego rozległa parterówka o podobnym metrażu gorsza nie będzie. Druga propozcyja założyciela ma juz komunikacje dwa razy mniejszą.
    Zresztą dla mnie komunikacja/korytarze to nie jest marnowanie przestrzeni z definicji (jasne może tym być). Dla mnie złem jest korytarz poniżej 120cm szerokości, dużo lepszy będzie ten co "zabierze" trochę więcej m2, ale będzie komfortowy.

    Co do kosztów to temat został przewałkowany na forum setki/tysiące razy. Ja stoję po stronie, że twierdzenie "parterówka droższa" to mit w sporym zakresie powierzchni. Trzeba by chyba osiągnac lub przekroczyć z 200m2, żeby stało się prawdą (mam same dowody anegdodyczne ).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    Jasne, tylko że w takim układzie komunikacja w poziomie zajmuje więcej powierzchni niż klatka schodowa. Do tego rozciągnięcie instalacji, koszty dachu i fundamentów. Wszystko ma sens jeśli ktoś się uprze, ale niektóre rzeczy warto przemyśleć. I piszę to jako zadowolony posiadacz niewielkiej parterówki, której bym nie zamienił na poddasze.
    Podasz konkretny przykład poddasza użytkowego, co mniej rozciągnięte będą instalacje i mniejsza komunikacja niż w Arosa II? Oczywiście o tej samej liczbie pokoi i łazienek i instalacje trzeba rozpatrywać w 3d.
    Klatka schodowa to nie cała komunikacja - więc masz ją oprócz, a nie zamiast korytarza.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 28-06-2023 o 16:22

  20. #60

    Domyślnie

    Trochę się zafixowaliście na punkcie tych schodów
    Schody to samo zło - potwierdzam i już nie ma o czym gadać. Tak samo jak skosy.

    Mieszkałem w domu z poddaszem i dwóch domach parterowych, więc mogę powiedzieć z doświadczenia że:

    Nieporównywalnie większy komfort życia z parterowym. NIEPORÓWNYWALNIE!
    Cenowo - bardzo podobnie, a być może parterowy wyjdzie taniej.
    Mnie bardziej niż schody przeszkadzały temperatury i hałas.
    To trochę jak w namiocie - latem gorąco, zimą zimno, w czasie deszczu głośno.
    Ale kto co lubi.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony