dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Klimatyzacja - rozmieszczenie jednostek wewnętrznych

    Cześć,

    niedługo planuję montaż klimy i zastanawiam się, gdzie najlepiej zamontować jednostki wewnętrzne, niby instalatorzy powinni wiedzieć, ale budowa nauczyła mnie, że dobrze samemu wiedzieć jak powinno się robić wiele rzeczy. Klimatyzacja będzie w pomieszczeniach oznaczonych "X" zależy mi na tym, żeby chłodzenie i grzanie było efektywne.

    Moje pomysły były następujące:
    - w salonie chciałbym umieścić jednostkę na ścianie przed kuchnią albo nad schodami blisko narożnika, montaż nad drzwiami do kuchni odpada bo drzwi tarasowe się nie otworzą
    - na górze, w pomieszczeniu po lewej umieściłbym jednostkę na ścianie po lewej, mniej więcej na przeciwko drzwi (jest tam puszka więc można by podłączyć jednostkę zewnętrzną, a w pomieszczeniu po prawej zostaje ściana "pod X".

    Tak naprawdę głównie się zastanawiam nad salonem rozwiązanie przy schodach jest dla mnie kuszące bo rury mogę pociągnąć w garażu i mam tam sporo puszek, więc byłoby gdzie podłączyć jednostkę zewnętrzną.Załącznik 465444Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzuty - stan faktyczny.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	102,6 KB
ID:	465451
    Ostatnio edytowane przez busz ; 24-06-2023 o 08:54

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Masz puszki z podciągniętymi rurami i kablami z jednostki zewnętrznej? Bo jeżeli i tak trzeba kuć to co za różnica, gdzie masz puszki?
    Gdzie będzie jednostka zewnętrzna i
    Gdzie jest południe?
    Czy/jak latem okna są zacienione?
    Gdzie X?

  3. #3

    Domyślnie

    Masz puszki z podciągniętymi rurami i kablami z jednostki zewnętrznej?
    Nie mam, dopiero zamówiłem sprzęt, myślałem, że jeżeli puszki są blisko to będzie znacznie mniej kucia.

    Gdzie będzie jednostka zewnętrzna i Gdzie jest południe?
    Podmieniłem rysunek, już są na nim X, potencjalną lokalizacje jednostek zewnętrznych zaznaczyłem zieloną literą Z.Jeżeli ma to znaczenie to połacie są skierowane na północ i południe.

    Czy/jak latem okna są zacienione?
    Okno w salonie (to od południa) jest w duzej mierze zacienione przez połac dachu.

    Btw, Ostatnio sprawdzałem to na poddaszu było 26-27*C a w salonie 23, klimę w nim chcę zamontować głównie pod kątem grzania zimą, z nadzieją, że rekuperacja rozprowadzi ciepło po całym domu.

  4. #4

    Domyślnie

    Poczyniłem trochę radosnej twórczości i wyszło mi coś takiego jak na załączonej grafice, myślę, że na parterze najlepsze jest umieszczenie W1.2 albo ewentualnie W1.3 bo nie ma opcji, żeby wiało komuś bezpośrednio na głowę podczas przebywania w pomieszczeniu, podobnie z W2. Myślę gdzie umieścić W3, myślałem, żeby było pod oknem, ale nie wiem czy to fortunne rozwiązanie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzuty - stan faktyczny.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	102,2 KB
ID:	465484

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony