dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Drewniana elewacja pokryta olejem silnikowym

    Witam

    Problem: elewacja drewnianego domu zostala pomalowana czarnym, przepalonym olejem silnikowym. Zostalo to zrobione okolo 20 lat temu.

    Chcialbym elewacje odnowic ale nie mam pojecia czym. Czy moge kupic jakis specialna "farbe" i po prostu to pomalowac czy musze drewno wczesniej przygotowac?

    Dziekuje i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Mnie bardzo podoba się bruk klinkierowy w odcieniach szarości, więc dla mnie wybór byłby oczywisty. Ale warto sprawdzić inne propozycje, bo na rynku nie brakuje ciekawych rozwiązań.

  3. #3

    Domyślnie

    Radziłbym zastanowić się, jak toksyczny jest olej silnikowy i podobne oleje przemysłowe przed ich użyciem. Jasne, że mogą chronić drewno, ale jest bardziej niż prawdopodobne, że przedostanie się ono do otaczającej go wody i gleby (miejmy nadzieję, że nie myślisz o grządkach ogrodowych z podkładami!).

    Absolutne, całkowite lekceważenie zdrowia https://19216811.cam/ https://1921681001.id/ i środowiska ze wszystkimi kwestiami związanymi z budownictwem jest całkowicie pomijane przez prawie wszystkich, podczas gdy w rzeczywistości powinno poświęcać mu tyle samo uwagi, co przetworzonej żywności.
    Ostatnio edytowane przez rawan5 ; 13-11-2023 o 10:07

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Wow po czterech miesiącach. aJak miało się dostać do wód gruntowych to 20 lat temu, do tego nie ma pewności czy to nie np. olej se smołą drzewną.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony