dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jaka najlepsza wełna na poddasze i jaka grubość

    Witam serdecznie

    Chcę kupić wełnę na poddasze i chciałbym się dowiedzieć jaka wełna będzie najlepsza i jaka gruba musi być, biorąc pod uwagę wszystkie szczeliny, które muszą być zachowane itp itd, wysokość krokwi to 15cm. Jestem zielony w temacie kompletnie to już mówię, ale chciałbym uzyskać opinie doświadczonych ludzi, zanim będę szukał do tego majstra

    Z góry dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Merq91 ; 20-07-2023 o 15:18 Powód: poddasze, wełna, izolacja

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli jest deskowanie to w krokwie max 12cm a pod to już kwestia upodobań. A ile jest w projekcie? Bo u mnie 15 między krokwie (wys krokwi 20cm)i 10 pod ale chyba dam dwa razy 15cm.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    Dawaj dwa razy i wcale nie musi być wełna droga ba wręcz może być jedną z najtańszych bo różnica między najgorszą lambdą a najlepszą to tak jak by różnica 3 cm plus lub minus i tyle w temacie a cena potrafi być 4 krotnie większa no ale sam robisz to nikt ci nie będzie miałczał że gorzej się układa raz i zapominasz.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Ino ta najtańsza po roku będzie wyglądała jak wyżęta szmata. Wełna zapakowana w rolki ma STAĆ na palecie w transporcie i jako jedna sztuka. Jeśli rolki w transporcie leżą bo muszą, to są ................... , oględnie mówiąc marnej jakości. Układasz raz, powinna służyć pół wieku. Chyba że front "W" przejdzie , to będzie wszystko jedno...

  5. #5

    Domyślnie

    Dając dwa razy 15 cm lambda nawet 0.37 wychodzi UW dachu 0.123 (norma na wt2021 = 0.15) więc śmiało spełnisz normę.

    0.10 to już przy domach pasywnych. Co kto lubi i ile ma kasy, ja nie lubię wychodzić przed szereg. UW ściany jak i dachu robię aby spełnić wymagania i się nie wychylam ale pewnie jak ktoś może to i 0.33 trzy warstwy niech kładzie

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja kładłem "czerwoną" lambda 035. Robi wrażenie naprawde solidnej, to nie te dmuchane ciulstwo ale układanie tez jest uciążliwe. Jest ciężko i pyli się bardziej od "żółtej" Ja dawałem 2x15 ale na poddaszu nie użytkowym położę jeszcze wartstwę jakiejś najtańszej.

  7. #7

    Domyślnie

    Czerwona czyli rockwool?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Czerwona czyli rockwool?
    Tak

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    A coś czego kuny nie lubią? styro zwykłe? pir? daje się w poddasze czy raczej zawsze wełna.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak zrobisz podbitke, deskowanie i papę to i kuna nie powinna wejść. Przewaga wełny nad styropianem w przypadku ocieplenia połaci dachu jest to że ją możesz upchać między szczeliny, styro niekoniecznie. Niektórzy boją się myszy w styro. Płyty pir raczej nakrokwiowo i poza tym są drogie.

    Ja obecnie się zastanawiam co dać i będzie to raczej wełna dwa razy 15 cm, myślę nad styropianem między krokwie bo on się nie osunie jak wełna, ale sam nie wiem.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Wełnę jak dotniesz z naddatkiwem to ci sie nie bedzie obsuwała spomiędzy krokwi. Daj skalną o lambdzie 0,035 . Jej gęstośc i sprężystosc pozwala na to że sama utrzymuje sie między krokwiami. No chyba że rozstaw masz w okolicy 100cm to już moze być konieczne sznurowanie.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony