dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    HazzaVanBob

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-562
    Posty
    2

    Domyślnie Plyta fundamentowa - dom do 70m2 zabudowy.

    Czesc, chcemy postawic sobie dom w stylu nowoczesnej stodoly, do 70m2 zabudowy. Szkieletowy. Caloroczny. Czesc prac chcemy wykonac samemu. Pierwszym etapem jest plyta fundamentowa. Grzebalem juz troche o tym w internecie i jedyne co znalazlem to fundamenty pod domy murowane, duze, ponad 100-200m2. Z tego wszystkiego jedyne co udalo mi sie wywnioskowac to takie etapy:

    Zdejmujemy hummus

    Sypiemy piasku (ile?)

    Zageszczamy piasek

    Kladziemy folie

    Na to izolacje 10-15cm

    Na to zbrojenie (taka kratownica z drutow fi10)

    I zalewamy betonem c25 we wczesniej przygotowany szalunek okalajacy calosc (wykonany na samym poczatku po wykopaniu hummusu i zageszczeniu piasku na dnie)

    Calosc betonu musi byc ladnie zawibrowana i na koniec lata rownamy tak zeby bylo - wiadomo, rowno.

    I teraz pytanie, czy nie pominalem jakiegos bardzo waznego kroku?

    Czy nie potrzebna jest opaska drenazowa (nie bedzie piwnicy),

    Kiedy powkladac wszystkie potrzebne rury do instalacji wodnej, elektrycznej?

    Jaka izolacje mi polecacie? Jest tyle tych styropianow i styropianopodobnych wytworow, ze nie moge sie w tym polapac. Chce cos przynajmniej dobrego, zeby bylo na 100lat.

    I na koniec, czy oplaca sie w to bawic samemu przy tej powierzchni okolo 60m2? Jaka bedzie to REALNA oszczednosc (najtansza propozycja takiej plyty jaka dostalem to okolo 35 tys, najdrozsza, 56 tys). Nie wydaje mi sie, zeby materialy tyle kosztowaly. Jedyne co bym zlecil to zrobienie zbrojenia bo tego nigdy sie nie dotykalem.

    Bardzo prosze Was, szanownych forumowiczow o pomoc i wyklarowanie sytuacji.

    Z gory dziekuje.

    PS moj post jest tez w innym watku, przepraszam za to ale nie wiem jak go stamtad usunac.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Zrób proszę szalunek z xps i zalej 30cm betonem w8 ze zbrojeniem roZproszonym. Projekt płyty u konstruktora zlec.
    Instalacje w styro na płycie. Bo lepsze to niż kucie w żelbecie jak coś nie tak.
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Zrób proszę szalunek z xps i zalej 30cm betonem w8 ze zbrojeniem roZproszonym. Projekt płyty u konstruktora zlec.
    Instalacje w styro na płycie. Bo lepsze to niż kucie w żelbecie jak coś nie tak.
    only up
    Myślę, że twoja rada jest bardzo dobra.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam rodzinę, która buduje domy. Współpracuję również z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, który buduje domy. Jestem na Środkowym Zachodzie. Chcę zbudować dom. Oboje mówią mi 250 dolarów za metr kwadratowy + grunt 10.0.0.0.1 192.168.1.254 .
    Ostatnio edytowane przez raoul26 ; 16-12-2023 o 06:37

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał HazzaVanBob Zobacz post
    Jedyne co bym zlecil to zrobienie zbrojenia bo tego nigdy sie nie dotykalem.
    Jak masz projekt zbrojenia od konstruktora (a musisz mieć), to samo wykonanie zbrojenia wcale nie jest trudne. Jak miałem kilkanaście lat pomagałem tacie zbroić na budowie domu letniskowego (wieńce, nadproża i dwie płyty żelbetowe 7,7 na 5,5 metra). Nie na zasadzie, że robiłem lżejsze prace pomocnicze, tylko robiliśmy dokładnie to samo równocześnie. Naprawdę żaden problem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony