dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Jaka podłoga na poddaszu nieużytkowym

    Witam,

    1. Jaki materiał polecacie na zrobienie podłogi na poddaszu nieużutkowym (graciarnia ok. 30m2)?
    Pierwotnie myślałem o płycie OSB 22mm, jednak w miarę wertowania internetu natrafiłem na opcję podłogi z desek szalunkowych.

    2. Strop poddasza jest zrobiony z GK i docieplony wełną 30cm. Czy taka grubość jest wystarczająca? Zastanawiam się czy nie dołożyć jeszcze np. 10cm zanim zrobię podłogę?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał alek123 Zobacz post
    Witam,

    1. Jaki materiał polecacie na zrobienie podłogi na poddaszu nieużutkowym (graciarnia ok. 30m2)?
    Pierwotnie myślałem o płycie OSB 22mm, jednak w miarę wertowania internetu natrafiłem na opcję podłogi z desek szalunkowych.

    2. Strop poddasza jest zrobiony z GK i docieplony wełną 30cm. Czy taka grubość jest wystarczająca? Zastanawiam się czy nie dołożyć jeszcze np. 10cm zanim zrobię podłogę?
    Zależy jaki jest rozstaw legarów podłogowych. Najprostsze jest płożyć najgrubszą OSB z felcem i kleić dodatkowo miejsce łączenia płyt wikolem lub innym stolarskim.
    Wełnę możesz dołożyć, jak finanse pozwalają. Może nawet w płytach. Ta z rolki jest przewiewna. Prasowaną wygodniej montować, jest dokładniejsza w montażu i mniej pyli.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony