dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 149 z 149
  1. #141
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Fatalny stan tych domów wynikał z braku dbania o ich stan, czyli nie moje niech przyjdą i to zrobią. Tak starych szkieletowych domów chyba u nas nie ma.
    Jeżeli nie ma to należy poczekać te 11-15 lat, przyjechać na południe Polski czy do W-wy (masz bliżej) i zobaczysz jak to wygląda(ją) takie domy. Jeżeli są ponad 80 letnie to kilkanaście lat im już niewiele zrobi. Za to przy okazji mogę dać przykłady tych murowanych domów które po 40-50 latach są w opłakanym stanie, przecież takie miasta jak Łódź, Bytom jest tego przykładem i wyglądają gorzej niż te 80 letnie finy.
    Ponadto musisz wiedzieć że jest różnica pomiędzy budową szkieleciaka w technologii skandynawskiej a północno amerykańskiej. Sprawdź czym się różnią i wyciągnij wnioski który jest trwalszy.
    Wielki propagator i "guru" skieletowców p.Nitka propagowuje technologię budowy zapożyczoną z USA co w naszych warunkach nie za bardzo się sprawdza z wielu względów (jakość materiałów, brak kadry, inne podejście czasowe dla obiektu), czego najlepszym przykładem są problemy na których pewnie opierasz ( i nie tylko ty) swoje stwierdzenia o niskiej trwałości takich domów. Skandynawia bardziej zdroworozsądkowo podchodzi do budowy domów i buduje na wieki nie lata, ale tu nie muszę podawać przykładów domów z końca XIX wieku do dziś użytkowanych, jest tego cały internet.
    P. Nitkę znam osobiście. Ale my ciągle rozmawiamy o Polsce, a nie o Skandynawii. To polski inwestor ma wątpliwosci czy budować szkieletówkę tu, a nie w Szwecji. Nie ma żadnego znaczenia, jak dobrze budują domy Skandynawowie, tak samo jak dla polskiego kierowcy nie ma znaczenia jakość nawierzchni dróg publicznych w Szkocji. Nie wiem co to za argument: że szkieletówki można budować w super standardzie, wystarczy jedynie się wynieść z Polski?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    dlaczego dom ma byc wieczny? Skąd pewnośc że najpierw nie dobije nasz kosztami utzrymania a potem że spadkobiercy go zechcą. Domy budowane obecnie zwłaszcza murowane to skanseny promieniujące syfem , oenergożerne i kosztowne w utylizacji juz o emisyjności co2 nie wspomne. Kanadyjczyk jest łątwiejszy do recyklingu i cos jeszcze mozna z niego zrobić . z mielonego gruzu to chyba tylko jakies utwardzania dróg ale zmielenie i transport tego nie jest za darmo

  3. #143
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ale to nie był mój argument!
    Przypomnijmy: dowodem na trwałość domków szkieletowych miały być domy fińskie w tragicznym stanie technicznym, wybudowane w głębokim PRL-u. Ja poproszę o artykuł o domach szkieletowych z przebiegiem 50-letnim lub większym.
    A te finy w jakiej są według ciebie technologii wybudowane?
    Załatwić ci wizytę w takim domu, nie ma problema, znałem (jak trzeba odnowię kontakt) taką osobę co w nim mieszka i zobaczysz w jakim są dziś stanie po tych więcej jak 50 lat, tylko na G.Śląsk musisz przyjechać.
    A artykułu szukaj sam, masz kompa z netem (bo piszesz na FM) więc sobie radzisz w sieci
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  4. #144
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Moi dziadkowie mieli ośmioro dzieci. Moja babcia ostanie kilkanaście lat swojego życia w domu spędziła sama.... A taki to był ciepły i rodzinny dom . Wszyscy się rozjechali po świecie i na koniec nikt go nie chciał i spłacać resztę rodzeństwa

    My z góry zakładamy że nasz dom będzie dla nas ( i tylko dla nas ) , młody potem z nim zrobi co chce jak nas zabraknie. Budować dom i sie przejmować co się z nim stanie jak nas zabraknie to jakiś wyższy level którego nie ogarniam a tym bardziej co będzie z nim za 100 lat

  5. #145
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    dlaczego dom ma byc wieczny? Skąd pewnośc że najpierw nie dobije nasz kosztami utzrymania a potem że spadkobiercy go zechcą. Domy budowane obecnie zwłaszcza murowane to skanseny promieniujące syfem , oenergożerne i kosztowne w utylizacji juz o emisyjności co2 nie wspomne. Kanadyjczyk jest łątwiejszy do recyklingu i cos jeszcze mozna z niego zrobić . z mielonego gruzu to chyba tylko jakies utwardzania dróg ale zmielenie i transport tego nie jest za darmo
    To jest bardzo dobry argument, zwłaszcza tam, gdzie ziemia jest o wiele cenniejsza niż sam budynek oraz w krajach o dużej mobilności ludności. A są to np USA i Skandynawia. Przypadek?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #146
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    A te finy w jakiej są według ciebie technologii wybudowane?
    Załatwić ci wizytę w takim domu, nie ma problema, znałem (jak trzeba odnowię kontakt) taką osobę co w nim mieszka i zobaczysz w jakim są dziś stanie po tych więcej jak 50 lat, tylko na G.Śląsk musisz przyjechać.
    A artykułu szukaj sam, masz kompa z netem (bo piszesz na FM) więc sobie radzisz w sieci
    W Gdyni też jest wiele takich domów, jeden nawet niedaleko był na sprzedaż.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #147

    Domyślnie

    @ŁUKASZ ŁADZIŃSKI czy masz jakiś projekt na wąska działkę - szerokość 15,5 metra ?[/QUOTE]

    Podpinam się do pytania, mam podobną działkę i również przy dzisiejszych cenach robocizny i materiałów, bardzo mocno myślę nad szkieletem.

  8. #148
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek91 Zobacz post
    @ŁUKASZ ŁADZIŃSKI czy masz jakiś projekt na wąska działkę - szerokość 15,5 metra ?
    Oczywiście - mam setki projektów, ale w mojej głowie ! - projektowałem budynki na wąskich działkach, tak więc nie ma sprawy.

    Odnośnie myślenia nad szkieletem - jak najbardziej. Wymagania dot. budynku realizowanego w tradycji, a budynkiem szkieletowym - są identyczne, z tą różnicą, że realizacja budynku w konstrukcji szkieletowej jest ( mniej więcej ) o 10 - 20% tańsza od analogicznego budynku murowanego. Wynika to z faktu, że o ile cena materiałów budowlanych ( tradycyjny / szkieletowy ) jest zbliżona, jak nie identyczna, to budynek szkieletowy z uwagi na możliwość prefabrykacji i brak przestojów budowlanych wykonuje się zdecydowanie szybciej w porównaniu do budynku tradycyjnego z ścianami murowanymi, stropami betonowymi, itd
    Warunki moim zdaniem konieczne dla realizacji takiego obiektu ( w konstrukcji szkieletowej drewnianej ) :
    1.) projektant, który w swoim portfolio ma obiekty zaprojektowane i zrealizowane wg tej technologii
    2.) posługiwanie się poprawnymi standardami budowy przegród budowlanych ( wiedza i doświadczenie na ten temat )
    3.) firma budowlano montażowa, sprawdzona, która zrealizowała ponad 100 takich obiektów i posługuje się p.2 na podstawie p.1
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  9. #149

    Domyślnie

    Pamietajcie przy tych waskich dzialkach o odpowiedniej odleglosci miedzy budynkami , kiedy budujecie drewniany dom .

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony