dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    W tym roku kupilem robot worx m500 ale dolozylem mu wieksza baterie. Na plus ze bateria wymienna jak we wkretarce wiec zaden profi serwis niepotrzebny. Robota puscilem na ok 600m2 trawnika ktory chce miec ladny a druga podobna czesc stanowi sad i tam kosze spalinowka z bocznym wyrzutem bo lezaca skoszona trawa nie jest problemem. Roboty maja plusy i maja minusy. Trzeba miec ogrodek dla robota a nie robot dla ogrodka. U mnie robot robi 70% roboty i jestem zadowolony.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Jeśli chcesz uniknąć układania kabli i korzystać z GPS, to przy tym areale koszt kosiarki będzie znacznie większy. Pół roku temu Stiga to było pow. 17tys, Husqvarna ok. 24tys., Segway też powyżej 20tys., na inne nie patrzyłem bo były zupełnie poza zasięgiem finansowym.
    Wyskoczyły mi dziś reklamy firmy Segway. W sumie wersja GPS zamiast kabli jest dość kusząca. Czy ktoś ma robota tego producenta albo innego producenta w wersji GPS?
    Moja działka ma 19 arów, ale po odjęciu obszarów bez trawnika powinno zostać poniżej 10 arów.
    Czy ktoś ma pozytywne lub negatywne doświadczenia z tego typu robotami?

    PS. I pytanie z innej beczki. Jak roboty radzą sobie w przypadku niezbyt równej powierzchni i np. rowków w ziemi o szerokości kilku cm.
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 09-04-2024 o 21:53

  3. #23

    Domyślnie

    Mam okolo 2000 m2 trawy od roku ogarnia je Mammontion Luba AWD , jak na razie jestem zadowolony ,wykonuje co do niego należy ,mam wklepane harmonogramy koszenia plus strefy no-go ,zero kabli ,proste mapowanie terenu ,zakupiony na kickstarterze więc cena byla przystepna ....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2254.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	468746
    Ostatnio edytowane przez kuciar ; 19-04-2024 o 09:55

  4. #24

    Domyślnie

    A ja z innej beczki.
    Za dwa tygodnie pierwsze koszenie trawy. ok.1500 m.kw. Równo, prosto, zero wysp, klombów, przeszkadzajek itp. Szukam kosiarki i też oczywiście przebrnąłem przez temat robota koszącego. No niby cena wysoka - ale komfort i bezosobowość.
    Z całym szacunkiem dla tych małych żółwików koszących - co do mnie nie przemawia i w czym upatruję ewentualny problem? Trawa kosi mi się sama 24h, Ja siedzę na tarasie ze szklaneczką. Siedzę nic nie robię. No po prostu jak w raju. Żyć nie umierać
    Ta cała skoszona trawa leci na dół pod źdźbła i ubija się. I tak leci i tak się ubija. W skali sezonu (jeśli ktoś faktycznie dba o trawnik, pilnuje podlewania i nawożenia) tej skoszonej trawy jest OGROM! Jest tego MULTUM! I co z tym dalej?! Robi się z tego skoszonego mulczu nieprzyjemny dywan, który prędzej czy później będzie trzeba wygrabić. Czyli co? Weltykulator w łapy i 3 dni roboty. Kto robi wertykulację co sezon na wiosnę to wie jakie to przyjemne zajęcie. Podejrzewam, że wyczeszę z tych moich 1500 m.kw. pewnie z dwa kontenery. I to może 2 razy w sezonie.
    Mówiąc krótko - to co zaoszczędzę na koszeniu - odrobię z nawiązką na wertykulacji.
    Takim małym "NIE" jest również brak pasów. Jednak większość tych żółwików działa w trybie "chaotycznym" . Chociaż te bardziej wypasione modele można ponoć zaprogramować aby jeździły pasami.
    I w sumie doszedłem do wniosku że nie chcę robota. Że nie jestem jeszcze na tyle stary i niedołężny żebym nie znalazł w tym tygodniu 2 godzin na skoszenie ogrodu.
    Drugi wybudowany dom. Parterówka, projekt indywidualny. 142 m.kw pow.użytkowej +36 nieogrzewany garaż. Wysoki salon (kubatura salonu 150 m3), sporo przeszkleń. Całość ogrzewanie podłogowe + jedna drabinka. Ściany Silka 24 + 20 styro 0,33, podogi 12 styro, strop ok.30cm zasyp wełny. Pompa Ariston Nimbus Flex 7kW. WM Reventon Inspiro 350.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Ta cała skoszona trawa leci na dół pod źdźbła i ubija się. I tak leci i tak się ubija.
    Nie ubija się, tylko drobne ścinki szybko się rozkładają i stają się nawozem i trawnik tak koszony ładniej rośnie, niż gdy skoszoną trawę zabierasz. Poczytaj o mulczowaniu.
    IMO największą wadą robota są ostrza. Drogie, delikatne i (teoretycznie) nie wolno ich ostrzyć. Jak masz czyściutki trawnik - to jeszcze OK. Ale jak lecą na niego coś z drzew czy trafiają zabawki psów czy dzieci - błyskawicznie się tępią i strzępią końcówki które żółkną i brzydko trawnik wygląda. Jak coś może wylądować na trawniku, to wcale nie jest to takie bezobsługowe, bo trzeba sprzątnąć przed zapuszczeniem robota.
    Bez sensu mają też czujnik deszczu - bo ważne nie czy pada deszcz w czasie koszenia, a czy trawa jest sucha. Bo mokra się skleja i odpada płatami a przygnieciona takim plackiem trawa niszczeje.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    A ja z innej beczki.
    Za dwa tygodnie pierwsze koszenie trawy. ok.1500 m.kw. Równo, prosto, zero wysp, klombów, przeszkadzajek itp. Szukam kosiarki i też oczywiście przebrnąłem przez temat robota koszącego. No niby cena wysoka - ale komfort i bezosobowość.
    Z całym szacunkiem dla tych małych żółwików koszących - co do mnie nie przemawia i w czym upatruję ewentualny problem? Trawa kosi mi się sama 24h, Ja siedzę na tarasie ze szklaneczką. Siedzę nic nie robię. No po prostu jak w raju. Żyć nie umierać
    Ta cała skoszona trawa leci na dół pod źdźbła i ubija się. I tak leci i tak się ubija. W skali sezonu (jeśli ktoś faktycznie dba o trawnik, pilnuje podlewania i nawożenia) tej skoszonej trawy jest OGROM! Jest tego MULTUM! I co z tym dalej?! Robi się z tego skoszonego mulczu nieprzyjemny dywan, który prędzej czy później będzie trzeba wygrabić. Czyli co? Weltykulator w łapy i 3 dni roboty. Kto robi wertykulację co sezon na wiosnę to wie jakie to przyjemne zajęcie. Podejrzewam, że wyczeszę z tych moich 1500 m.kw. pewnie z dwa kontenery. I to może 2 razy w sezonie.
    Mówiąc krótko - to co zaoszczędzę na koszeniu - odrobię z nawiązką na wertykulacji.
    Wertykulator miałem kilka sezonów wcześniej niż robota i nie zauważyłem większej ilości zalegającego filcu po przejściu na automatyczne koszenie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bez sensu mają też czujnik deszczu - bo ważne nie czy pada deszcz w czasie koszenia, a czy trawa jest sucha. Bo mokra się skleja i odpada płatami a przygnieciona takim plackiem trawa niszczeje.
    no i po to masz harmonogram koszenia zeby ni kosic nad ranem kiedy trawa jest mokra lub zaraz po podlewaniu ....

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuciar Zobacz post
    no i po to masz harmonogram koszenia zeby ni kosic nad ranem kiedy trawa jest mokra lub zaraz po podlewaniu ....
    A jak ustawić harmonogram, żeby nie kosił po deszczu?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jak ustawić harmonogram, żeby nie kosił po deszczu?
    no czegoś takiego nie ma , ale jak pada to mozesz przeciez wyłączyć harmonogram?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony