dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Po pierwsze, jak ten dom ma się usadowić na Waszej działce?

    Co mi się podoba:
    1. pełne piętro, brak skosów
    2. przyzwoite powierzchnie pokojów (oprócz pokoiku na parterze)
    3. przestrzeń dzienna - wejście wprost do salonu, blisko kuchni i w miarę blisko łazienki. Lubię jednak mieć WC zaraz przy wejściu, żeby nie biegać w salonie w butach na szybkie "siku" lub umycie rąk.
    4. przyzwoita sień z osłoną od wiatru i daszkiem nad wejściem - mam nadzieję, że od zachodu ta osłona
    5. garderoba na piętrze

    Co mi się nie podoba lub mam wątpliwości:
    1. drzwi łazienki są bardzo blisko salonu, to nie jest komfortowe dla korzystającego z ubikacji
    2. łazienka jest częściowo pod schodami, jakby było to przystosowane pomieszczenie.
    3. schody niewygodne, bez spocznika, zabiegowe
    4. ciutkę mały pokój na parterze, choć nie wiem do czego miałby służyć
    5. prawie 21 m2 komunikacji - dużo, nie?
    6. brak pralni i suszarni - przy dzieciach szybko da się to Wam we znaki. Radzę zrobić takie pomieszczenie przy sypialniach.

    Kotłownia - potrzeba miejsca na rekuperator, zbiornik CWU (raczej taki 200l), pompę ciepła, osprzęt. Pewnie będziecie chcieli też zmiękczacz wody. Dobrze przemyśleć już teraz miejsce pod rozdzielnię elektryczną i rozdzielacze podłogówki. Teoretycznie spiżarnia dobrze by się do tego nadawała, gdyby była szersza. W łazience na parterze można dać kotłownię, ale to jest jednak dość słabe ze względu na wilgoć łazienkową, która nie służy urządzeniom.

    Mnie osobiście najbardziej rażą te schody w tyle budynku i ilość komunikacji.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #42

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom na działce.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	466676

    Dom na działce będzie ustawiony w ten sposób. Po wybudowaniu domu i gdy wybudują się sąsiedzi chcę wystąpić o nową wz (chyba że do tej pory powstanie mpzp) i dobudować garaż -> a póki co będzie wiata czy coś.

    Co do samego układu pomieszczeń -> pokój na dole ma pełnić rolę gościnnego, który będzie raczej rzadko uczęszczany.
    Jeżeli chodzi o schody, na pierwszym spotkaniu wspominałem o schodach w literę L lub prostych, jednak patrząc teraz na bryłę, ciężko mi sobie wyobrazić w jakim miejscu by je można było puścić, żeby to miało ręce i nogi.
    Co do kotłowni -> mam te same obawy, dlatego wersja pierwsza dołu (z kotłownią obok łazienki) mi się bardziej podoba, jednak wtedy schody są na środku i mam na piętrze 3 pokoje koło siebie, a z lewej strony podłużny spory, wąski pokój z którego nie wiem co zrobić.
    Narzeczona pracuje z domu, więc teoretycznie moglibyśmy tam wrzucić 2 biurka pod komputery (ja wieczorem lubię pograć, ona w ciągu dnia pracuje) + zrobić coś w stylu suszarni/prasowalni. Chociaż początkowy pomysł na "biuro" był aby zrobić je z pokoju na dole

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Pokój do pracy na dole jest o tyle dobry, że można tam wstawić kanapę jako gościnne miejsce do spania - nie potrzeba wielkiego łóżka, a i w czasie pracy można rozprostować kręgosłup się na 5 minut położyć. Dla gości też styknie. Poza tym nie trzeba ganiać do kuchni po schodach, gdy się żona zechce napić herbaty w przerwie w pracy. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł.

    Schody w literę L można uzyskać robiąc z łazienki WC z prysznicem, nie wanną. Wejście na schody były zaraz po prawej stronie drzwi wejściowych w sieni. Piszę o pierwszej wersji koncepcji, która podoba mi się zdecydowanie bardziej. Można by też się zastanowić, czy tego WC nie przenieść wgłąb domu, zamiast kotłowni, a wejście do niej również z sieni. Wtedy wejście do WC z prysznicem było blisko pokoju gościnnego/gabinetu.

    Na górze zaś łazienka musiałaby ulec zmniejszeniu, ale można by nawet dorobić drugą, mniejszą łazienkę z pralnią i suszarnią.

    To tylko moje luźne pomysły, ale w myślach dążę do umieszczenia schodów mozliwie blisko wejścia i uczynienia z nich litery L.

    Ten pokój na dole też byłby w pełni użyteczny. Sorry, ale jak widzę pokój ze skosami i to na parterze, to mnie aż odrzuca.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #44

    Domyślnie

    Hej,
    Dotarliśmy do takiego punktu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koncepcja czwarta.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	466906

    dojdzie jeszcze zmiana zmiana - przesunięcie ściany kuchnia-spiżarnia o te 15 cm, żeby powiększyć kuchnię. Oraz zastanawiam się nad kotłownią, czy będę w stanie pomieścić w niej wszystko. Chyba, że ktoś coś jeszcze byłby w stanie zasugerować ? Chętnie bym wysłuchał.

    Dodatkowo
    mam pytanie o okna -> nie chciałbym zbankrutować na oknach, a jestem zielony w tej sprawie, jakie wymiary okien są najpopularniejsze i pewnie też najtańsze ? W co iść jeśli chodzi o technologię i rodzaj?

    Wychodzi mi:
    - 5 okien 100x240,
    - 5 okien 200x240,
    - 215x150 okno w kuchni,
    - okno 400x240 w jadalni -> wyjście na taras
    -okno na schodach 100x315

    Czy to są wymiary chodliwe, nie za miliony monet? Czy lepiej iść w inny rozmiar

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jaki ma sens wówczas spiżarnia w której cięzko nawet się poruszać, bo będzie ciasno i wąsko. Zlikwidują ją kompletnie, skoro chcesz powiększać kuchnię.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony