dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zabudowa wnęki płytą g-k - pod wiszące szafki

    Witam wszystkich,
    muszę zabudować w kuchni wnękę, aby powiesić szafki kuchenne w jednej linii. Akurat z lewej zaplanowane są 2 szafki wys. 90cm, gł. 30 dlatego chciałem się poradzić jak to prawidłowo wykonać pod takie obciążenie. Czy wystarczy tradycyjny stelaż UW+CW i do tego podwójne opłytowanie ? Szafki planuję powiesić na listwie.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zabudowa.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	466187

    Pozdrawiam
    Wojtek

  2. #2

    Domyślnie

    Jak na listwie i często kołki to ok. Możesz zamiast spodniej płyty gk dać osb, wtedy będzie "pancernie"

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Czy OSB grubości 12mm będzie ok ? I czy zamontować ją na całej wysokości?

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Wujtek ; 06-09-2023 o 12:20

  4. #4

    Domyślnie

    Co do grubości, moim zdaniem tak, wysokość - najpierw napisałem, ze przynajmniej od podłogi do mocowania szafek, ale w sumie płyt i tak nie stawia się na podłodze, więc może wystarczy jakiś pas 1m wysokości... Nie mam jednak pewności.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujtek Zobacz post
    muszę zabudować w kuchni wnękę, aby powiesić szafki kuchenne w jednej linii. Akurat z lewej zaplanowane są 2 szafki wys. 90cm, gł. 30
    Nie lepiej zrobić tam głębsze szafki niż wydawać kasę żeby zmarnować miejsce? Te ze 3m2 płyty meblowej na ścianki szafek i półki wyjdzie znacznie taniej - a robocizna, fronty i okucia zostają bez zmian. A do tego zyskujesz miejsce na półkach na rzadko używane rzeczy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony