dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Dom z paneli SIP - kosztorys

    Rozważam budowę z wykorzystaniem paneli SIP Wydaje mi się, że przy obecnych cenach na rynku może by być metoda na tanie budowanie w dzisiejszych czasach. No bo mamy drogi cement, beton, cegły i robocizna... ale tani styropian i płyty OSB. Na samym fundamencie punktowym pewnie będzie nawet kilkadziesiąt tysięcy oszczędności, krótszy czas pracy też powinien przełożyć się na niższy koszt robocizny (choć chyba znalezienie kogoś kto ma doświadczenie w budowie takich domów nie będących budą dla psa 35m będzie największym wyzwania).

    Ale... pomyślałem, że najlepiej będzie zacząć weryfikacje moich domysłów od oszacowania kosztów. Czy ktoś z Was posiada może dostęp do kosztorysu budowy domu z paneli SIP i mógłby się nim podzielić?

  2. #2

    Domyślnie

    Tak więc dostałem pole do popisu od jednego producenta SIP, ThermaSteel, w cenie 7-8 dolarów za metr kwadratowy powierzchni panelu. Przekłada się to na koszt powłoki bez skórek i wykończeń wynoszący 48–55 tys. dolarów.

    Szacuje się, że dach na rąbek stojący Galvalume waha się od 27 tys. do 40 tys. dolarów.

    Szacunki dotyczące bocznic stalowych wahają się od 13 tys. do 26 tys. dolarów.
    10.0.0.0.1 192.168.1.254
    Wszystkie powyższe, z wyjątkiem SIP, zakładają profesjonalną instalację.

    Dodaje do 88-121 tys. dolarów. Jestem dość kompetentny w robieniu różnych rzeczy, więc możliwe jest golenie 10-20% zniżki.
    Ostatnio edytowane przez tryol0 ; 28-09-2023 o 22:07

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony