dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Płyta fundamentowa - zabezpieczenie na zimę boków i góry

    Na ten rok zostały zakończone prace przy budowie domu. Sytuacja przedstawia się obecnie tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szkic.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	466300

    I teraz mam takie problemy (jak na szkicu):
    1. Jak zabezpieczyć boki styroduru przed UV (deski, folia, klej z siatką...)?
    2. Jak zabezpieczyć miejsce między chudziakiem a styrodurem przed przedostawaniem się wody (a może nie trzeba tego robić)?
    3. Jak zabezpieczyć górę i boki płyty przez przemarzaniem (jakaś folia, może czym wyłożyć, czy pozwolić jej oddychać)?

  2. #2

    Domyślnie

    Styrodur nie podciaga wody.
    Przed Uv - siatka i klej
    Ksiazkowo na plyte np sloma i na to folia , ale mysle ze sama folia wystarczy .

  3. #3

    Domyślnie

    Jak dasz folię, to musisz to zrobić bardzo szczelnie, najlepiej w jednym kawałku, jeśli to możliwe.
    W przeciwnym razie może stać się to co u mnie. Woda dostawała się pod folię, a następnie tam zamarzała i spowodowała zniszczenie płyty na powierzchni ok. 10 m2. Musiałem to potem skuwać i uzupełniać.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.

    W sprawie górnej powierzchni zapomniałem powiedzieć że mam wypuszczone startery na wysokość około 70cm (zbrojenie pod 16 słupów po obwodzie płyty) także z folią może być problem. Wykonawca mówił, że do tej pory żadnej płyty nie zabezpieczali z góry na zimę.
    Słoma i folia - mógłby to zrobić, ale raczej pierwszy silniejszy wiatr i rozerwie tę folię przez te startery.

    Jeżeli chodzi o boki to klej i siatkę Wykonawca mi podpowiadał, ale Architekt i hydraulik już nie, ze względu na to, że powstanie mostek termiczny po obwodzie płyty o grubości siatki z klejem (3-5mm).
    Czy taką siatkę z klejem da się łatwo usunąć na następny sezon? Jeżeli tak, to wtedy faktycznie siatka z klejem to dobry pomysł.
    A może zamiast siatki z klejem to zagruntować bok, położyć silikon i na to folię, aż do chudziaka i przycisnąć deskami?

    Obecnie wygląda to tak (dziś ściągnięte szalunki):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230918_161738.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	466314
    Wygląda na to, że beton zakrył górne 5 cm styroduru....
    Ostatnio edytowane przez CzarnyLewis ; 18-09-2023 o 16:05

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o kolory, nadal możesz pozostać przy oryginalnej palecie kolorów, ale zdecydowanie odradzam kupowanie białego płaszcza. Mam taki i bardzo łatwo się brudzi. Pod żadnym pozorem nie wrzucaj puchówki do pralki. To się zepsuje i być może nie będziesz w stanie tego naprawić. (Mi się przydarzyło, naprawiłem to tylko wkładając płaszcz do suszarki na cały dzień z piłkami tenisowymi) Ogólnie rzecz biorąc, nie trzeba prać kurtek, chyba że się zabrudzą, raz lub dwa razy można je wyprać chemicznie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony