dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maniut

    Zarejestrowany
    Sep 2023
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-330
    Posty
    1

    Domyślnie Autokoncumpcja-sciema czy zle podlaczenie?

    Witam,
    Czy jest mi ktos w stanie wytlumaczyc problem z autokonsumpcja energii?
    Mam instalacje 4.5 kW. Wlaczona grzalka 3kWH w bojlerze, piekarnik, plyta indukcyjna, telewizor..grubo ponad 5kW. Jak to jest, ze mimo wszystko wylacza mi falownik? Macherzy z PGE powiedzieli ze prad z instalacjii i tak plynie "do zbiornika" i stamtad do uzytkownikow i jak sasiad za duzo do "zbiornika " wpusci to wywali intalacje u wszystkich na linii. Jak sie to ma zatem do autokonsumpcji?
    Na logike, jak konsumuje co produkuje to nic mi wywalac nie powinno. Czy sie myle? Czy moze mam cos zle z intalacja?
    Z gory dziekuje za rzeczowa odpowiedz. Dodam, ze problem zglaszalem do PGE, napiecie niby oobnizyli, potem znowu dziadowsko zaczelo to dzialac, zglosilem problem, dostalem pismo ze u nich wszysko ok i zebym zwiekszyl autokonsumpcje......

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Rozrysuj instalację z zaznaczeniem długości i grubości kabli.
    Jakie są napięcia na poszczególnych fazach przed włączeniem obciążeń, a jakie po włączeniu?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 21-09-2023 o 15:25

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    maniut
    Jakie masz napięcia w sieci jak "wywala" i w zwykłych godzinach dziennych i nocnych ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    A czy obciążyłeś trzy fazy ? Obciążając jedną lub dwie na trzeciej napięcie wzrośnie i wyłaczy falownik. Raczej to chyba nie jest falownik jednofazowy.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniut Zobacz post
    Witam,
    Czy jest mi ktos w stanie wytlumaczyc problem z autokonsumpcja energii?
    Mam instalacje 4.5 kW. Wlaczona grzalka 3kWH w bojlerze, piekarnik, plyta indukcyjna, telewizor..grubo ponad 5kW. Jak to jest, ze mimo wszystko wylacza mi falownik? Macherzy z PGE powiedzieli ze prad z instalacjii i tak plynie "do zbiornika" i stamtad do uzytkownikow i jak sasiad za duzo do "zbiornika " wpusci to wywali intalacje u wszystkich na linii. Jak sie to ma zatem do autokonsumpcji?
    Na logike, jak konsumuje co produkuje to nic mi wywalac nie powinno. Czy sie myle? Czy moze mam cos zle z intalacja?
    Z gory dziekuje za rzeczowa odpowiedz. Dodam, ze problem zglaszalem do PGE, napiecie niby oobnizyli, potem znowu dziadowsko zaczelo to dzialac, zglosilem problem, dostalem pismo ze u nich wszysko ok i zebym zwiekszyl autokonsumpcje......
    Może bez Twojej energii wysyłanej do sieci napięcie w sieci jest za wysokie z innego powodu.
    Twój falownik z powodu za wysokiego napięcia się wyłączy niezależnie czy wysyłasz do sieci czy nie.
    Wystarczy że napięcie jest za wysokie.

  6. #6

    Domyślnie

    Pierwsza sprawa, to napięcia kiedy falownik nie pracuje. Dodatkowo wyłącz wtedy wszystkie prądożerne urządzenia, by nie zniekształcić odczytu
    Napięcia wtedy sprawdź bezpośrednio na falowniku.
    Aplikacja ma poślizg w dostępie do danych.
    Kolejna, jakie przewody lecą z falownika do rozdzielni i z rozdzielni do licznika prądu ZE.
    Jeśli już są wysokie napięcia, to przez zbyt cienkie przewody i do tego ich długość powoduje, że falownik musi trochę mocniej podbić napięcie.
    To 253V średnio jakie falownik może podawać w określonym czasie.
    Może być 256V i więcej , ale potem musi spaść, by średnia wyszła 253V.
    A dodatkowo, kiedy falownik się już wyłączy, to by ruszyć, napięcie w sieci nie może być większe od 250V.
    Podaj dane.
    Bez nich, nie można nic stwierdzić.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 21-09-2023 o 14:38
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony