dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Izodom2000 - aż takie dobre, że nie potrzebują żadnej reklamy

    Hej,

    Po półrocznych staraniach z uzyskaniem pozwolenia zaczynamy z żoną widzieć światełko w tunelu, coś się w końcu ruszyło, chociaż to dla nas póki co jedynie ciągła udręka do czego są w stanie się jeszcze doczepić.
    Ale zmierzając do sedna, nasz projekt uwzględnia dom z bloczków betonowych H+H 24cm (500) jednak osobiście jestem wyjątkowo zrażony do tego materiału, gdyż chłonie wodę jak gąbka a do tego jest wyjątkowo miękki materiałem, życie w wielkiej płycie zrobiło swoje.
    Finalnie byłem zdecydowany na pustaki ceramiczne profi/dryfix na zaprawę cienkowarstwową lub piankę.

    Jednak przeglądając YT trafiłem na budowę z klocków styropianowych izodom, budowa domu z tym materiałem jest łatwa, prosta i przyjemna według marketingowca z którym rozmawiałem.
    Z wstępnych wyliczeń materiał na cały dom parterowy z użytkowym poddaszem, czyli płyta fundamentowa 25cm, ściany 45cm grubości na parterze i do szczytów na podaszu + strop wszystko z izodomu zostało wyliczone na 135tys brutto.
    Z kosztów dodatkowych to ogromne ilości betonu i stali zbrojeniowej + praca firmy budowlanej + dach do wykonania osobno gdyż firmy ich nie wykonują + kierownik budowy + geodeta + koparka.

    I tu pojawia się u mnie pytanie, bezpośrednio z izodom dostałem namiar na 2 firmy w PL które budują w tej technologii, przy podpisaniu umowy już teraz firmy mogą wejść na budowę w lutym przyszłego roku, niestety koszty budowy łatwej, prostej i przyjemnej to dodatkowo ponad 200tys zł?!?!?! taką dostałem wycenę.

    Albo źle szukam, albo rzeczywiście to jest tak dobre, że nie potrzebuje żadnej dodatkowej reklamy gdyż informacji poza stroną główną izodom i paroma filmikami na YT ciężko coś więcej znaleźć a już kogoś kto w tej technologii wybudował na g.śląsku to szukać igły w stogu siana.

    Tutaj na forum znalazłem temat założony w 2021r bardziej jako reklama niż opis osoby faktycznie budującej w tej technologii.

    Przemawia do mnie argument, że dom wybudowany w tej technologii to dom pasywny bo zastosowane są najgrubsze elementy, koszt materiału 135tys, za to zabija mnie cena robocizny która ma być łatwa, prosta i przyjemna jest większa niż budowa w technologii tradycyjnej, fundamentem tradycyjnym gdzie pracy zapewne jest zdecydowanie więcej.

    Ktoś zna kogoś kto wybudował dom z izodom2000? jakieś prawdziwe i rzetelne opinie jak się mieszka itp? podobno akustyka w takim domu jest fatalna.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.785

    Domyślnie

    Mój kumpel taki dom sam budował z żoną ,przecież do tego żadnej ekipy nie potrzeba bo największy fajtłapa sobie poradzi ,składasz jak klocki lego po 3 warstwy i zalewasz co w tym trudnego ?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iskierniczek Zobacz post
    Ale zmierzając do sedna, nasz projekt uwzględnia dom z bloczków betonowych H+H 24cm (500) jednak osobiście jestem wyjątkowo zrażony do tego materiału, gdyż chłonie wodę jak gąbka a do tego jest wyjątkowo miękki materiałem, życie w wielkiej płycie zrobiło swoje.
    A skąd tę wodę ma chłonąć? Owszem, po powodziach nasiąka. Ale potem schnie. W normalnych warunkach tylko schnie.
    A jakie znaczenie ma twardość, jak w domu nie możesz go dotknąć? Najzabawniej będzie jak zrobisz mur z silki i na niego tynk gipsowy

    Cytat Napisał Iskierniczek Zobacz post
    Jednak przeglądając YT trafiłem na budowę z klocków styropianowych izodom, budowa domu z tym materiałem jest łatwa, prosta i przyjemna według marketingowca z którym rozmawiałem.
    A nie, jednak nie tynk gipsowy jest najśmieszniejszy. To jest jeszcze śmieszniejsze. Narzekanie na to, że BK jest miękki i zamieniać go na styropian

    Cytat Napisał Iskierniczek Zobacz post
    Albo źle szukam, albo rzeczywiście to jest tak dobre, że nie potrzebuje żadnej dodatkowej reklamy gdyż informacji poza stroną główną izodom i paroma filmikami na YT ciężko coś więcej znaleźć a już kogoś kto w tej technologii wybudował na g.śląsku to szukać igły w stogu siana.
    Jest drogie. I tylko jak ktoś sam sobie to stawia, to można się zastanawiać, czy ma sens ekonomiczny (jak ktoś wierzy, że to prostsze do samodzielnego wykonania, niż inne technologie).

    Ja ciepło o tym myślałem, potem jeszcze cieplej o m3system. Ale i jedno i drugie drogie i ma sporo wad.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jest drogie. I tylko jak ktoś sam sobie to stawia, to można się zastanawiać, czy ma sens ekonomiczny (jak ktoś wierzy, że to prostsze do samodzielnego wykonania, niż inne technologie).

    Ja ciepło o tym myślałem, potem jeszcze cieplej o m3system. Ale i jedno i drugie drogie i ma sporo wad.
    Jak tak "ciepło" o nim myślałeś może jakaś wyliczanka na "+" i "-", może się nam przyda w podjęciu decyzji.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Jak tak "ciepło" o nim myślałeś może jakaś wyliczanka na "+" i "-", może się nam przyda w podjęciu decyzji.
    - drogo (i to podstawowa wada)
    - brak ekip
    - trudności z umeblowaniem
    - delikatna ściana od wewnątrz
    - znikoma akumulacja (beton jest odizolowany od wnętrza)
    - komplikacja z montażem stolarki. Niby mają to opisane - ale drogo i trzeba dopytywać firmy od stolarki, czy dadzą standardową gwarancję.

    +- teoretycznie dzięki żelbetowi dobra akustyka. Ale w tym żelbecie masz dziury w betonie na łączniki i EPS dookoła stolarki, więc wcale tak dobrze dźwięków zewnętrznych nie tłumi.

    +- teoretycznie łatwe i szybkie samodzielne wykonanie. Tyle, że szybko wcale nie jest, bo zbrojenie ścian to sporo roboty (klik). Tanio też się przez sto nie robi, że ściany z betonu i stali a gruchę z pompą trzeba zamawiać co kilka warstw, bo za wysoko na raz to rozwalona kształtka i kłopot.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Też mnie rozbawiło narzekanie na miękkość BK i wybór w jego miejsce styropianu

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Mój kumpel taki dom sam budował z żoną ,przecież do tego żadnej ekipy nie potrzeba bo największy fajtłapa sobie poradzi ,składasz jak klocki lego po 3 warstwy i zalewasz co w tym trudnego ?
    Ja osobiście boję się tego, iż przez moją niewiedzę mogę więcej szkód wyrządzić nieumiejętnie wykonując kolejne etapy prac.
    Widząc ilość zbrojenia do wykonania samej płyty fundamentowej, zbrojenia stropu, schodów tu już robią się pierwsze problemy a ile w trakcie takiej budowy pojawia się problemów które trzeba rozwiązywać na bieżąco, gdzie nie mając doświadczenia można zjeść zęby a następnie stracić ogromne kwoty na poprawki.
    Do odważnych świat należy, jednak raczej nie chcę uczyć się budowy na własnym domu.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    - drogo (i to podstawowa wada)
    - brak ekip
    - trudności z umeblowaniem
    - delikatna ściana od wewnątrz
    - znikoma akumulacja (beton jest odizolowany od wnętrza)
    - komplikacja z montażem stolarki. Niby mają to opisane - ale drogo i trzeba dopytywać firmy od stolarki, czy dadzą standardową gwarancję.

    +- teoretycznie dzięki żelbetowi dobra akustyka. Ale w tym żelbecie masz dziury w betonie na łączniki i EPS dookoła stolarki, więc wcale tak dobrze dźwięków zewnętrznych nie tłumi.

    +- teoretycznie łatwe i szybkie samodzielne wykonanie. Tyle, że szybko wcale nie jest, bo zbrojenie ścian to sporo roboty (klik). Tanio też się przez sto nie robi, że ściany z betonu i stali a gruchę z pompą trzeba zamawiać co kilka warstw, bo za wysoko na raz to rozwalona kształtka i kłopot.
    1. Brak sprawdzonych ekip to fakt
    2. Trudności z umeblowaniem?? w jakim sensie, chyba, że masz na myśli ten system domów kopułowych bo w izodom masz przecież proste ściany,
    3. Akumulacyjność - tutaj na pewno osoby mające domy z drewna mocno by się kłóciły czy to jest minus
    4. Dlaczego montaż stolarki to problem?? przecież teraz na czasie jest montaż okien w warstwie ocieplenia w tzw. ciepłej belce montażowej, gdzie wysuwasz okno poza lico ściany właśnie w warstwę ocieplenia, podobno najlepsze co może być.
    5. Akustyka to jest to czego również się obawiam

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Też mnie rozbawiło narzekanie na miękkość BK i wybór w jego miejsce styropianu

    Ale 15cm zbrojony rdzeń betonowy już taki miękki nie jest.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A skąd tę wodę ma chłonąć? Owszem, po powodziach nasiąka. Ale potem schnie. W normalnych warunkach tylko schnie.
    A jakie znaczenie ma twardość, jak w domu nie możesz go dotknąć? Najzabawniej będzie jak zrobisz mur z silki i na niego tynk gipsowy

    A nie, jednak nie tynk gipsowy jest najśmieszniejszy. To jest jeszcze śmieszniejsze. Narzekanie na to, że BK jest miękki i zamieniać go na styropian

    Jest drogie. I tylko jak ktoś sam sobie to stawia, to można się zastanawiać, czy ma sens ekonomiczny (jak ktoś wierzy, że to prostsze do samodzielnego wykonania, niż inne technologie).

    Ja ciepło o tym myślałem, potem jeszcze cieplej o m3system. Ale i jedno i drugie drogie i ma sporo wad.
    Niestety nie wiem o co chodzi z tą silką i tynkiem gipsowym.
    Wilgotny BK zachowuje swoje właściwości izolacyjne? pytałem się wielu budowlańców, każdy mówił to samo, że taki budynek bezwzględnie trzeba zamknąć przed zimą, aby pustaki nie chłonęły wilgoci.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iskierniczek Zobacz post
    2. Trudności z umeblowaniem?? w jakim sensie, chyba, że masz na myśli ten system domów kopułowych bo w izodom masz przecież proste ściany,
    Mocowanie czegoś do ściany przez 5cm EPS stabilne nie jest. Czy to szafki wiszące, czy TV, czy cokolwiek innego. A jak jeszcze wypadnie na łączniku to trzeba przesuwać i wiercić na nowo.

    Cytat Napisał Iskierniczek Zobacz post
    3. Akumulacyjność - tutaj na pewno osoby mające domy z drewna mocno by się kłóciły czy to jest minus
    Inni będą przywoływali przykłady starych budynków z grubymi murami jako zapewniających przyjemny chłód w upały.

    Cytat Napisał Iskierniczek Zobacz post
    4. Dlaczego montaż stolarki to problem?? przecież teraz na czasie jest montaż okien w warstwie ocieplenia w tzw. ciepłej belce montażowej, gdzie wysuwasz okno poza lico ściany właśnie w warstwę ocieplenia, podobno najlepsze co może być.
    Tylko mało kto tak robi bo zyski energetyczne w porównaniu z montażem zlicowanym ze ścianą i najechaniem na stolarkę EPS są znikome, a różnica w kosztach znaczna. Do tego w innych technologiach masz stabilne mocowanie konsoli do muru po bokach i od góry - w Izodom masz tam 5cm EPS. Kombinują z wycinaniem tam EPS i wstawianiem czegoś twardszego, ale nie może to dorównać stabilności mocowania do muru o 5cm bliżej ramy stolarki. Chociaż fakt, są i tacy, co przy tradycyjnej technologii glif otworu izolują XPS - ale nie 5cm a 2-3 i też instalatorzy mają obiekcje co do stabilności montażu i mają podstawę do odmowy naprawy gwarancyjnej, jak ostrzegali inwestora, że to niezgodne z wytycznymi producenta okna.

    Cytat Napisał Iskierniczek Zobacz post
    Ale 15cm zbrojony rdzeń betonowy już taki miękki nie jest.
    I co z tego, jak masz do niego 5cm mięciutkiego EPS?

    Cytat Napisał Iskierniczek Zobacz post
    Wilgotny BK zachowuje swoje właściwości izolacyjne? pytałem się wielu budowlańców, każdy mówił to samo, że taki budynek bezwzględnie trzeba zamknąć przed zimą, aby pustaki nie chłonęły wilgoci.
    Oczywiście, że wilgotny materiał ma gorszą lambdę od suchego. To samo dotyczy betonu. A jak beton zamknięty miedzy dwoma warstwami EPS ma wyschnąć?
    Jak BK wyjeżdża z fabryki, to ma 30-40% wilgotności. Taka technologia. Jak za bardzo wyschnie, to ekipa od tynków jeszcze polewa ścianę wodą, żeby tynk nie wysechł, zanim nie zwiąże. A i sam tynk suchy nie jest (no, chyba, że ktoś okłada kartongipsem). Ściana schnie ze dwa-trzy lata do docelowego poziomu 1,5-6%.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-09-2023 o 00:39

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jeśli twardość ściany jest wyznacznikiem to zdecydowanie silikaty

  10. #10

    Domyślnie

    Nic lepszego od silki i 20cm grafitu nie znajdziesz. Styro od wewnątrz to strzał w kolano.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iskierniczek Zobacz post
    Przemawia do mnie argument, że dom wybudowany w tej technologii to dom pasywny bo zastosowane są najgrubsze elementy,
    Ta, jasne. Dziś każdy wciska kit o domach pasywnych, a zebrało by się ich w Polsce może kilkadziesiąt.

    Daj sobie spokój z domem ze styropianu, buduj klasycznie. Styropian to z zewnątrz, a nie w środku!
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony