dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    896

    Domyślnie

    Moim zdaniem to się kwalifikuje do rozbiórki i poprawki, sfinansowanej z OC kierownika budowy.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Broken1Winggs

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Kostrzyn nad Odrą
    Kod pocztowy
    66-470
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    Moim zdaniem to się kwalifikuje do rozbiórki i poprawki, sfinansowanej z OC kierownika budowy.
    Jeśli kierownik takowe ma. Jak szukałem swoje kierownika to dostałem jeszcze dwóch innych z polecenia.
    Jeden na pytanie o OC, powiedział że na co to komu skoro on wszystkiego pilnuje.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Już nie przesadzajcie z tą wysokością, zależy jaki układ domu 270cm jest wystarczające a i z 260 da się żyć. Co nie oznacza że kierbud dał ciała bo dał. Jaka masz grubość posadzki w projekcie (styro wylewka panel itp)?
    On nie ma nawet 260 cm. Jak dla mnie to totalna pomyłka.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Już nie przesadzajcie z tą wysokością, zależy jaki układ domu 270cm jest wystarczające a i z 260 da się żyć. Co nie oznacza że kierbud dał ciała bo dał. Jaka masz grubość posadzki w projekcie (styro wylewka panel itp)?
    Ale 255 to już mało. Ja mam w małym salonie 6,6x5,7m 268cm i to jest moim zdaniem minimum. Na piętrze równe 260cm na gotowo. Czym większe pomieszczenie tym wyżej.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szymek101

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Już nie przesadzajcie z tą wysokością, zależy jaki układ domu 270cm jest wystarczające a i z 260 da się żyć. Co nie oznacza że kierbud dał ciała bo dał. Jaka masz grubość posadzki w projekcie (styro wylewka panel itp)?
    W projekcie jest 16 cm posadzki na gotowo.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Broken1Winggs Zobacz post
    Jeden na pytanie o OC, powiedział że na co to komu skoro on wszystkiego pilnuje.
    Ustawa o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa


    Art. 6. 1. Prawo wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie przysługuje wyłącznie osobom wpisanym na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego.
    2. Członek izby samorządu zawodowego podlega obowiązkowi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody, które mogą wyniknąć w związku z wykonywaniem samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.


    Jakbyś miał wątpliwości, czy wykonuje samodzielną funkcję techniczną w budownictwie to poczytaj art. 12 ust. 1 p. 2 PB

    I nie wiem, co gorsze - czy to oznaka nieznajomości prawa, czy świadomego jego łamania. Tak czy inaczej dla kierbuda to IMO dyskwalifikacja tak czy inaczej (już nawet pomijając ryzyko niewypłacalności gdy zechcemy z niego ściągnąć koszty naprawy jego błędu).

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szymek101

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    No wlasnie tez mi sie wydaje ze te 255 jest troche za malo jesli chodzi o wysokosc tym bardziej ze zonie marzyla sie jakas mala zabudowe z jakims ledami cos w stylu ozdoby na suficie w salonie. A teraz to tym bardziej lipa .

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szymek101

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Prawdopodobnie, tak jak juz pisalem nie jestem szpecem od budowlanki ale ze zamiast wienca 30 zrobil 20 dlatego tak wyszlo.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Broken1Winggs Zobacz post
    Jeśli kierownik takowe ma. Jak szukałem swoje kierownika to dostałem jeszcze dwóch innych z polecenia.
    Jeden na pytanie o OC, powiedział że na co to komu skoro on wszystkiego pilnuje.
    Aby być kierownikiem trzeba być czlonkiem izby inżynierów, co za tym idzie posiadać obowiązkowe OC. To jest sprawdzane przez nadzór jak się obejmuje kierowanie i kończy. Więc chyba ten kierownik nie wie co mówi.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  10. #30

    Domyślnie

    co kierbud na to? przecież to ewidentnie jego błąd, którego nie wyłapał , jakby nie było to 10cm to nie 1cm gdzie mogło uciec na zaprawie czy kleju. Skoro masz 16 cm posadzki to pewnie 8cm styro + 6 wylewka i 2cm ewentualnie panele? No to już ze styro raczej na dół nie pójdziesz.

    Dziwna sytuacja

  11. #31

    Domyślnie

    Faktycznie nisko, ale z drugiej strony raczej nic się z tym nie zrobi bo jak rozumiem już jest stan surowy z dachem? Co na to kierownik budowy? Myślę, że warto się dowiedzieć na temat ewentualnego odszkodowania, ale nawet jeśli się je dostanie to można lepiej wydać tą kasę. Moim zdaniem nie przejmować się. Kiedyś na stare lata jak będziecie wymieniać żarówki (a w domu często się to robi) to przynajmniej długiej drabiny nie trzeba będzie targać A tak na poważnie cieszcie się z tego co jest. Szkoda życia na zmartwienia. 10cm myślę, że się nie będzie się w oczy rzucać. Natomiast warto sprawdzić czy inne rzeczy są OK skoro taką wtopę zrobili, czy np. wieniec nie jest za krótki. Wiadomo już skąd się wzięło te 10cm mniej? Ja bym się martwił o konstrukcje żelbetowe czy są dobrze wykonane, fundament, izolacje, dach, czy pozostałe wymiary domu się zgadzają.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szymek101

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Faktycznie nisko, ale z drugiej strony raczej nic się z tym nie zrobi bo jak rozumiem już jest stan surowy z dachem? Co na to kierownik budowy? Myślę, że warto się dowiedzieć na temat ewentualnego odszkodowania, ale nawet jeśli się je dostanie to można lepiej wydać tą kasę. Moim zdaniem nie przejmować się. Kiedyś na stare lata jak będziecie wymieniać żarówki (a w domu często się to robi) to przynajmniej długiej drabiny nie trzeba będzie targać A tak na poważnie cieszcie się z tego co jest. Szkoda życia na zmartwienia. 10cm myślę, że się nie będzie się w oczy rzucać. Natomiast warto sprawdzić czy inne rzeczy są OK skoro taką wtopę zrobili, czy np. wieniec nie jest za krótki. Wiadomo już skąd się wzięło te 10cm mniej? Ja bym się martwił o konstrukcje żelbetowe czy są dobrze wykonane, fundament, izolacje, dach, czy pozostałe wymiary domu się zgadzają.
    Prawdopodobnie wzielo sie to stad ze zrobil 20 cm wieniec bo mam troche zdjec i wlanie widac ze strop(ktory powinien miec 15cm) podniesiony jest bardzo malo nad bloczek ( nie wiem czy zrozumiale napisalem). Nie jestem teraz na miejscu bo jestem w Niemczech z zona i nie mam jak tego dokladnie zmierzyc. Nic juz z tym nie zrobie ...tak jak napisales dom juz jest zamkniety i mam juz elektryke oraz hydrualike. Teraz sam juz nie wiem co myslec o tym bledzie.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymek101 Zobacz post
    Tylko w tym momencie jest tak ze musze dac 8 cm styropianu na parterze (oczywiscie plus wylewka okolo 6 + np. plytka okolo 1,5cm). Obawiam sie ze te 8 cm styropianu bedzie troche za malo jak na parter.
    To się musisz zdecydować czego się najbardziej obawiasz i na czym ci najbardziej zależy?
    Jeśli wysokość pomieszczenia jest najważniejsza, to można brać pod uwagę położenie bardzo dobrej płyty
    https://allegro.pl/oferta/thermano-p...nt=14280370556
    a na wierzch do montażu rurek coś takiego:
    https://allegro.pl/oferta/plyta-do-o...em-14057016081 i wylewka na rurki 5cm zamiast 6cm.
    W tym przypadku podłoże na które kładzie się płyty MUSI być gładkie.
    Styropian to ostateczność i taniocha, która po 2-3 latach opada razem z posadzką nawet o 5-6mm co widać po listwach przypodłogowych mocowanych do ściany.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymek101 Zobacz post
    Nic juz z tym nie zrobie ...tak jak napisales dom juz jest zamkniety i mam juz elektryke oraz hydrualike. Teraz sam juz nie wiem co myslec o tym bledzie.
    Moim zdaniem cieszyć się, że żona zdrowa, Ty zdrowy, że budujecie dom i nie martwić się głupotami. Jeśli można coś "zarobić" na tym błędzie to czemu nie spróbować, ale ja bym się tym nie martwił. Te 10cm w tą czy w tamtą "kłuć" po oczach nie będzie. W ogóle nie będziecie tego zauważać. Po co te stresy? Wyciągnijcie jedynie wnioski aby inne etapy lepiej dopilnować bo bez tego takich baboli może być cała masa.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    niestety, jak zglaszasz to tak pozno, a nie zaraz po wylaniu stropu to ciezko bedzie dochodzic odszkodowania.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony