Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
Zobacz czy murłata jest wykręcona ( wtedy od zewnątrz dolega do wieńca) .Jeżeli jest wykręcona to nie da się tego naprawić w prosty sposób, ponieważ wszelkie łączenia stawią zbyt duży opór aby to ściągnąć do pozycji poprawnej . Można wzmocnić to co jest za pomocą łączników, podokręcać szpilki i podklinować murłatę w tej pozycji co jest . Albo wszystko zdjąć i zrobić poprawnie.
Otwory na szpilki w murłacie były wiercone wiertłem większej średnicy niż 16, wtedy wraz z niedokręceniem nakrętek spowoduje wykręcenie .
Rdzenie w ścianie kolanowej są poprawne i nie ma to związku z błędem wykonawczym dachu .
Jeżeli od zewnątrz także jest szczelina to jesteśmy w domu
Murłata jest wykręcona od strony wnętrza budynku i uniesiona a dolega końcem na zewnątrz.

Wzmocniłam łączenia dodatkowymi płytkami perforowanymi. W najgorszym miejscu założyłam łącznik Simpson sh i chcę dokotwić murłatę do wieńca takimi obejmami. Planuję założyć w pozostałych krokwiach łączniki ciesielskie by zmniejszyć ewentualne rozszczepianie murłaty.

Zastanawia mnie tylko jak podbić murłatę, żeby nie było tej szczeliny czy w jakiś sposób wlać pod papę beton czy dociąć listewkę i wbić? Szczelina ma około 1 cm. Nie chcę żeby siły naciskały na wieniec tylko w tym jednym miejscu tylko żeby murłata opierała się cała.