dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Kamera Wi-Fi do monitoringu zewnętrzna - pomoc w wyborze

    Cześć,

    Prośba o pomoc w wyborze kamery Wi-Fi do monitoringu zewnętrznego: bocznej, prywatnej, nieruchliwej ulicy.
    Im dłużej przeglądam opisy, tym większy mętlik. Rozumiem, że najważniejszy jest przetwornik, ale brakuje w opisach szczegółów.
    Wiem, że bez Wi-Fi są lepsze

    Zależy mi gównie na jakości obrazu w nocy.

    - Kamera umieszczona będzie na wysokości 3 m (balkon) lub 4 m (okno).
    - Oświetlenie jest z lampy zawieszonej na budynku, zapalanej po wykryciu ruchu. Obecnie nie jest zbyt mocne, będę montował silniejsze, ale takie by nie obudziło sąsiadów.
    - Zakres około od 6 m do 18 m. (70-80 stopni).
    - Interesuje mnie to co dzieje się przed bramą - twarze osób.
    - Wydaje mi się, że tu wskazana jest ogniskowa 4 mm.
    - Zapis na karcie SD i NAS przez Wi-Fi (OVIF)
    - Wskazane zapalane oświetlenie z kamery po wykryciu ruchu
    - Zdalny podgląd
    - Gabaryty nie za duże. Preferowana tuba.
    - Cena: sprawa drugorzędna, powiedzmy że dobrze się zmieścić w 800 zł.
    - Plan w załączeniu

    Waham się między tymi dwoma, bardziej tp-link, ale nie upieram się, jeżeli macie lepsze propozycje:

    Tp-link VIGI C340-W
    Reolink RLC-511WA

    Plan:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wymiary z ulica.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	466483

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertrobo Zobacz post
    Rozumiem, że najważniejszy jest przetwornik,
    I tu się mylisz.
    Jeśli chcesz zakładać sam, to cóż.
    Jak chcesz zlecić wykonanie tzw. firmie, to ustalasz co i jak ma być widziane na monitorze pokazującym obraz z kamer i czekasz na zrobienie instalacji.
    Po robocie oceniasz, czy tak miało być i czy zgadza się też z tym co obiecała firma wykonująca zlecenie.
    Proste?
    Czasem może być prblem, jak 'firma' będzie wciskać kit że jest git a inwestor wymyśla i tym samym szuka sposobu na unikanie zapłaty.
    Przy ustalaniu roboty nagraj rozmowy i negocjacje. Jak trzeba to się odtworzy.

    A na jakości obrazu w nocy, zależy każdemu kto zakłada kamery na swoim domu. W dzień każdy chiński szajs jest dobry.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    I tu się mylisz.
    Jeśli chcesz zakładać sam, to cóż.
    Zakładam sam. Nie ma infrastruktury elektrycznej/informatycznej i nie będzie w najbliższym czasie. Dlatego potrzebuję kamery Wi-Fi.
    Czy te dwa wybory to szajs?
    Poleciłbyś jakiś konkretny model?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Co ci po WiFi, jeśli kabelek zasilający musisz pociągnąć? Jeden kabelek czy dwa, to niewielka różnica...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Co ci po WiFi, jeśli kabelek zasilający musisz pociągnąć? Jeden kabelek czy dwa, to niewielka różnica...
    Akurat wtyczkę do gniazdka mam przy oknie. Ale nie o tym mowa
    Szukam kamery Wi-Fi z powyższymi parametrami

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystko po kablu jest lepsze.
    Wynika, że chcesz jedną kamerę. Gdzie będzie podgląd? rejestrator, komputer?
    Bo jak komputer to każda kamerka będzie dobra. Za 800 stówek ...wypas. Patrz na IR i odległość do miejsca obserwacji. Chwalone są Dahua. Mam stałoogniskową i daje radę.
    Zagadaj do sprzedawców którzy sprzedają monitoringi, może coś podpowiedzą. Samemu wybrać to trzeba albo wiedzieć co albo mieć dużo szczęścia.
    Ostatnio edytowane przez dbx ; 05-10-2023 o 20:22

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Kabelek chowasz za listwą przypodłogową, w nowszych chowasz w listwie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Gdzie będzie podgląd? rejestrator, komputer?
    B jak komputer to każda kamerka będzie dobra. Za 800 stówek ...wypas. Patrz na IR i odległość do miejsca obserwacji. Chwalone są Dahua. Mam stałoogniskową i daje radę.
    Zagadaj do sprzedawców którzy sprzedają monitoringi, może coś podpowiedzą. Samemu wybrać to trzeba albo wiedzieć co albo mieć dużo szczęścia.
    Załączyłem obrazek z planem. Podgląd na komputerze, który ma dostęp do NAS + ewentualnie z aplikacji kamery (z karty sd).

    Z Dahua wcześniej przymierzałem się do tej: Dahua IPC-HFW1430DS-SAW

    Tylko ogniskowa to 2,8 mm. A wydaje mi się, że mi bardziej przyda się 4 mm.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wymiary z ulica.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	466494

  9. #9

    Domyślnie

    Przy zakupie internetowym jest opcja zwrotu towaru. Podłączenie do komputera jest banalne a jakość obrazu w porównaniu z rejestratorem i podpiętym monitorem jest bez porównania.
    Dobierz fizyczne parametry, czyli ogniskowa, to faktycznie może być 4mm bo pole widzenia masz ograniczone, wielkość przetwornika dla dobrej rozdzielczości, IR za duże może prześwietlać obraz i wybrałbym albo IP albo AHD. Czyli, zrobisz jak zechcesz.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Przy zakupie internetowym jest opcja zwrotu towaru. Podłączenie do komputera jest banalne a jakość obrazu w porównaniu z rejestratorem i podpiętym monitorem jest bez porównania.
    Dobierz fizyczne parametry, czyli ogniskowa, to faktycznie może być 4mm bo pole widzenia masz ograniczone, wielkość przetwornika dla dobrej rozdzielczości, IR za duże może prześwietlać obraz i wybrałbym albo IP albo AHD. Czyli, zrobisz jak zechcesz.
    Dopiero zobaczyłem, że ta Dahua jest też w wersji ogniskowa 3,6 mm.
    Chyba zostaje mi właśnie sprawdzić na żywo.

  11. #11

    Domyślnie

    Tak informacyjnie kupiłem to:
    Dahua IPC-HFW1430DS-SAW
    W nocy niepotrzebne dodatkowe oświetlenie. Dioda jest na tyle silna, że wszystko wygląda jak oświetlone dużym reflektorem. Bezproblemowa instalacja (telefon, komputer, NAS).

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Chciałbym zapytać. Czy taka kamera nada się do obserwacji z zewnątrz domu? Chodzi o to czy odbicie diody w szybie nie będzie totalnie zasłaniać obrazu? Kurna olek zapomniałem (a może nie planowałem) doprowadzić zasilanie w odpowiednie miejsce.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Chciałbym zapytać. Czy taka kamera nada się do obserwacji z zewnątrz domu? Chodzi o to czy odbicie diody w szybie nie będzie totalnie zasłaniać obrazu? Kurna olek zapomniałem (a może nie planowałem) doprowadzić zasilanie w odpowiednie miejsce.
    Chyba miałeś na myśli z wewnątrz domu . Moim zdaniem będzie odbijać, bo jak postawiłem ją tak, że w odległości 1 m była barierka to ona już odbijała mocno światło diody. Kabelek do zasilania jest tak cienki, że swobodnie zamykasz okno. Ja tak właśnie mam połączenie. Kamera na parapecie i kabelek przycięty oknem. Do tego jak trzeba, to w sieci można znaleźć przedłużacze kabla zasilania, chociaż on ma teraz i tak chyba z 2 m.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony