dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Fasada, klinkier, wilgoć u podstawy.

    Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam!

    poszukuję odpowiedzi na pytanie oraz porady w następującym problemie:

    dom z 1989 roku, fasada z klinkru po stronie północnej, wjazd do garażu i wejście do domu wyłożone kostką. Klinkier nasiąka w nocy na około 3 rzędy cegły. przez dzień prawie całkiem wysycha (zależnie od wiatru i wilgotności powietrza). Zdjąłem kostkę na 50cm od muru, pod spodem znalazłem betonową wylewke grubą na około 20 cm, pod spodem tylko piach. Wykopałem piach na około 40 cm głębokości przy murze, sprawdziłem izolację fundamentu i izolację poziomą (też w fasadzie - wygląda na to że jest OK). Mur i fundament są już kilka tygodni odsłonięte, klinkier nie ma kontaktu z piachem, fundament jest suchy a klinkier nadal w nocy nasiąka i wysycha w dzień! Wskazówki: wewnątrz domu i w piwnicy nie ma śladu wilgoci. Pomiary wilgotności wewnątrz i na zewnątrz nie wykazały zmian - ściany pod i nad powierzchnią ziemi sa suche (naturalnie oprócz wilgotnych miejsc o których opowiadam). Jak dla mnie zagadka, do tej pory bez rozwiązania i odpowiedzi.

    Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!

    Sławek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Jeśli cegła jest perforowana to mogą się dziać takie rzeczy. Skraplająca się wilgoć wewnątrz porów spływa w dół i dlatego dwie dolne warstwy wykazują wilgoć.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki @Mareks77! Można jakoś zapobiedz skraplaniu i nasiąkaniu cegły wilgocią? Jak bardzo szkodliwe jest to dla cegły?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Są impregnaty do klinkieru.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Najpierw napisz może coś więcej. Moja twierdzenie dotyczy konkretnego przypadku i określonych warunków pogodowych.
    Natomiast jeśli chodzi o ścianę z klinkieru to piszesz że nasiąka ona na około.
    Czy wszystkie ściany są wyłożone klinkierem czy też dotyczy to tylko fasady czyli ściany frontowej budynku.?
    Drugie pytanie brzmi czy czasem pisząc o klinkierze ściana nie jest trójwarstwowa.?
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    I wish I had known this sooner because it helped me a lot with my travel mapquest driving directions

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony