dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pawlosi1

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    1

    Domyślnie Dom do 120 metrów, prosty

    Cześć,
    W przyszłym roku planuję zacząć budowę (zrobić stan zero). Wybrałem projekt malinówki 11
    Kod html:
    https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-11-ver-2-mb5f25fdafe566
    , ze względu na to, że mieszkam we wietrznej miejscowości chciałem dodać lane skosy. Po pytaniach w okolicznych biurach, doradzono mi, że lepiej będzie wziąć projekt indywidualny, mieszkam też około 670 m n.p.m., mówiono mi, że inne strefy przemarzania itd.. Czy polecacie coś jeszcze zmienić? Podwyższać ścianę kolankową? W salonie chciałbym zrezygnować z tak dużego okna i skrócić to przeszklenie o przynajmniej 1/4. Założeniem jest w granicach rozsądku tania budowa. Dom będzie zorientowany na działce , że salon z kuchnią są na południe a wejście na zachód. Co do potrzeb na razie jestem tylko z żoną , w planach 2+2 lub 2+3.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak lać skosy to nie wiem czy nie podobnie wyjdzie pełne piętro. Potem łatwiej to wykończyć, wchodzą tynkarze i to tyle, a nie zabawa z karton gipsami i skosami. Tu ścianka kolankowa ma 127cm, dołożyć parę pustaków i masz pełne piętro. Chyba, że miejscowy plan zabrania. No i jeśli chodzi o wiatr to czterospad jest lepszy mwyborem, a taki dach będziesz miał w piętrowym domu.

    Mam podobnej wielkości salon i mam okno 3m balkonowe, wstępnie projektant zrobił 4m ale podjąłem decyzje ze to za duze przeszklenie, zreszta przy 4m wchodzi w grę tylko hst (przesuwne) ktore jest bardzo drogie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    duże okno można zrobić jako fix i tylko otwierane drzwi balkonowe.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Jak lać skosy to nie wiem czy nie podobnie wyjdzie pełne piętro. Potem łatwiej to wykończyć, wchodzą tynkarze i to tyle, a nie zabawa z karton gipsami i skosami.
    Lane skosy się tynkuje bo "leje" sie je z żelbetu
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  5. #5

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlosi1 Zobacz post
    Cześć,
    W przyszłym roku planuję zacząć budowę (zrobić stan zero). Wybrałem projekt malinówki 11
    Kod html:
    https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-11-ver-2-mb5f25fdafe566
    , ze względu na to, że mieszkam we wietrznej miejscowości chciałem dodać lane skosy. Po pytaniach w okolicznych biurach, doradzono mi, że lepiej będzie wziąć projekt indywidualny, mieszkam też około 670 m n.p.m., mówiono mi, że inne strefy przemarzania itd.. Czy polecacie coś jeszcze zmienić? Podwyższać ścianę kolankową? W salonie chciałbym zrezygnować z tak dużego okna i skrócić to przeszklenie o przynajmniej 1/4. Założeniem jest w granicach rozsądku tania budowa. Dom będzie zorientowany na działce , że salon z kuchnią są na południe a wejście na zachód. Co do potrzeb na razie jestem tylko z żoną , w planach 2+2 lub 2+3.
    Cześć,
    Brzmi rozsądnie.
    Projekt indywidualny - jeśli dostaniesz dobrą cenę, to czemu nie. Jeśli jednak ten Ci odpowiada, to po co płacić więcej za to samo?
    Niska ściana kolankowa = koszmar wieeelu projektów. Podnieść do min. 160 cm lub pełne piętro.

    Co do okien - 4 metrowe nie skazują na HST. Można wybrać fix + drzwi lub PSK
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Jak lać skosy to nie wiem czy nie podobnie wyjdzie pełne piętro. Potem łatwiej to wykończyć, wchodzą tynkarze i to tyle, a nie zabawa z karton gipsami i skosami. Tu ścianka kolankowa ma 127cm, dołożyć parę pustaków i masz pełne piętro. Chyba, że miejscowy plan zabrania. No i jeśli chodzi o wiatr to czterospad jest lepszy mwyborem, a taki dach będziesz miał w piętrowym domu. Run 3

    Mam podobnej wielkości salon i mam okno 3m balkonowe, wstępnie projektant zrobił 4m ale podjąłem decyzje ze to za duze przeszklenie, zreszta przy 4m wchodzi w grę tylko hst (przesuwne) ktore jest bardzo drogie.
    Dobry pomysł. Dzięki

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusik6 Zobacz post
    Jak lać skosy to nie wiem czy nie podobnie wyjdzie pełne piętro. Potem łatwiej to wykończyć, wchodzą tynkarze i to tyle, a nie zabawa z karton gipsami i skosami. Tu ścianka kolankowa ma 127cm, dołożyć parę pustaków i masz pełne piętro. Chyba, że miejscowy plan zabrania. No i jeśli chodzi o wiatr to czterospad jest lepszy mwyborem, a taki dach będziesz miał w piętrowym domu.

    Mam podobnej wielkości salon i mam okno 3m balkonowe, wstępnie projektant zrobił 4m ale podjąłem decyzje ze to za duze przeszklenie, zreszta przy 4m wchodzi w grę tylko hst (przesuwne) ktore jest bardzo drogie.
    To jest zdecydowanie bardzo dobry pomysł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony