dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w ustawieniu sterowania kotłem Defro Optima Komfort 10 kW

    Witam, postanowiłem napisać tutaj w poszukiwaniu pomocy w dobraniu ustawień sterowania kotłem Defro Optima Komfort 10 kW. Kotłem steruje Proton PID Fuzzy Logic połączony z dmuchawą WPA 117, jak i pompą CO Ferro. Problem tkwi w tym, że nie jestem w stanie dobrze dobrać ustawień. W instrukcji serwisowej Protona podane są nastawy dla dmuchawy WPA 120, a nie ma do 117. Zastanawiam się jak je dobrać. Chciałbym móc korzystać z tej funkcji PID, a bez doboru właściwych ustawień, wydaje mi się, że jest to niemożliwe. Sterownik przeciąga zadaną temperaturę o około 5 stopni. Przechodzi w nadzór, przedmuchuje. Ustawienia serwisowe dmuchawy, to 10% dla biegu 1 i 40% dla biegu 49. Wydajność dmuchawy, to 35%. Przedmuchy, to 20 sekund na 10 minut. Załączenie pompy CO od 45 stopni. Nie mam zaworu 3d ani 4d. Układ jest otwarty. Nie wiem czy to dobre ustawienia. Podejrzewam, że nie. Może ktoś z Was mógłby mi coś doradzić? Dodam, że palę od góry. Węgiel to polski orzech. Mam Marcela, a także Ziemowita. Jeśli będziecie mieć dodatkowe pytania, to na każde odpowiem. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekK90 Zobacz post
    Witam, postanowiłem napisać tutaj w poszukiwaniu pomocy w dobraniu ustawień sterowania kotłem Defro Optima Komfort 10 kW. Kotłem steruje Proton PID Fuzzy Logic połączony z dmuchawą WPA 117, jak i pompą CO Ferro. Problem tkwi w tym, że nie jestem w stanie dobrze dobrać ustawień. W instrukcji serwisowej Protona podane są nastawy dla dmuchawy WPA 120, a nie ma do 117. Zastanawiam się jak je dobrać. Chciałbym móc korzystać z tej funkcji PID, a bez doboru właściwych ustawień, wydaje mi się uno online, że jest to niemożliwe. Sterownik przeciąga zadaną temperaturę o około 5 stopni. Przechodzi w nadzór, przedmuchuje. Ustawienia serwisowe dmuchawy, to 10% dla biegu 1 i 40% dla biegu 49. Wydajność dmuchawy, to 35%. Przedmuchy, to 20 sekund na 10 minut. Załączenie pompy CO od 45 stopni. Nie mam zaworu 3d ani 4d. Układ jest otwarty. Nie wiem czy to dobre ustawienia. Podejrzewam, że nie. Może ktoś z Was mógłby mi coś doradzić? Dodam, że palę od góry. Węgiel to polski orzech. Mam Marcela, a także Ziemowita. Jeśli będziecie mieć dodatkowe pytania, to na każde odpowiem. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!
    Nie wiem też jak to zainstalować. Zalecam bezpośredni kontakt z producentem kotła Defro lub Proton PID Fuzzy Logic w celu uzyskania pomocy technicznej. Oni są najlepiej poinformowani o odpowiednich ustawieniach dla konkretnego modelu dmuchawy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony