dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BimberDrinker

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    2

    Domyślnie Przyłącze elektryczne i pytanie o kabel YAKXS 4x120mm2

    Na wstępie CZEŚĆ wszystkim - to mój pierwszy post
    Mam pytanie dotyczące parametrów kabla bo właśnie dostałem maila od firmy (Wolte), która nam będzie podłączać prąd na działce i przed podpisaniem umowy wolę się upewnić. Czy kabel YAKXS 4x120mm2 jest ok? Zasilić to ma docelowo dom jednorodzinny (pompa ciepła, pewnie fotowoltaika, od czasu do czasu majsterkowe spawanie etc). Pytam bo po pierwsze z tego co wyszperałem to jest kabel aluminiowy, a fachowe strony polecają miedziane, druga sprawa to czy nie powinno być 5 żył i w ogóle czy przekrój jest wystarczający?

    Dzięki i pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jaka długość przyłącza i co zakład energetyczny napisał w temacie układu sieci w warunkach przyłącza?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BimberDrinker

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Długość przyłącza to ok 150m wzdłuż drogi od najbliższych sąsiadów, a w samej umowie poza wspomnianym typem kabla i że chodzi o "Elektroenergetyczne przyłącze kablowe niskiego napięcia 0,4kV YAKXS 4x120mm" jest od groma zapisów dotyczących potencjalnych szkód które mogą wystąpić podczas montażu, ewentualnych odszkodowaniach i informacji że nie mogę w okolicy kabli sadzić wysokopiennych drzew.
    Ostatnio edytowane przez BimberDrinker ; 02-11-2023 o 17:42

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał BimberDrinker Zobacz post
    w samej umowie
    Nie pytałem o umowę z wykonawcą, tylko o warunki przyłącza wystawione przez zakład energetyczny.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    ale to raczej jest kabel którym ZE doprowadzi ci zasilanie do skrzynki w granicy działki ...... 120 mm2 to ma obciążalność powyżej 100 kW, połączenie za licznikowe tzw WLZ zrobisz sobie już we własnym zakresie dobranym odpowiednio przekrojem do mocy zamówionej/planowanej
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Oczywiście, że to jest kabel łączący skrzynki rozdzielcze energetyki. BimberDrinker nie doczytałeś dokładnie dokumentacji, którą Ci wysłali.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony