dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Przyłącza prądu i wodociągu - pytania

    Cześć,

    zakupiłem działkę na której aktualnei nie ma przyłączy żadnych, nie mniej sieć wodociagowa jest w drodze obok samej działki, prąd 2 działki dalej więc około 50m.

    Budowę domu jednorodzinnego planuję za około 2 lata, może się skrócić może wydłużyć, nie mniej zakres to 1,5-3 lat.

    No i teraz pytania :

    1) Czy powinienem od razu występować o przyłącza wody i prądu, gdy nie mam jeszcze żadnego projektu ani nic nie jest zaczęte i póki co nie będzie ?
    2) Czy najpierw powinienem z jakimś architektem uzgodnić gdzie mają być te przyłącza, czy to raczej bez znaczenia ? Działka nie jest wielka więc tak czy siak punkt na działce zakładam nie ma znaczenia ? Po prostu bedziemy potem ciągnąć to.
    2) Ogólnie moja teza jest że pewnie warto od razu wystąpić o te przyłącza bo taki prąd to czytałem że i ponad rok czasu może trwać zanim ktoś to ogarnie
    3) Chcąc podłączyć się do prądu czy powinienem na stronie PGE prosić o przyłączenie zarówno prądu na czas budowy jak i tego docelowego ? Czy np prośba o przyłącze docelowe pod dom nie może wyglądać tak że na start włączą mi inną taryfę, a potem to zmienimy ? Czy jednak musi być najperw budowlane potem docelowe ?
    4) Czy na stronie PGE jak jest wybór planowanej daty startu budowy to lepiej zaznaczyć jak to mniej wiecej będzie czyli że za 2 lata, czy jednak napisać np. że za pół roku i potem to zmeinić, może dzięki temu przyspieszą prace ? Czy w jakiś sposób przekłada się to na cenę że podłączą za rok a budowa wystartuje za 2 lata ?
    5) Na stronie PGE trzeba podać moc przyłączeniową, czy sama ta wartość przekłada się na rachunki czy to tylko orientacyjne, a rachunki i tak są wyliczane na podstawie zużycia ?
    6) Zakładając w pkt 5 że jednak moc ma wpływ na rachunki, jaki powinien być mój target ? Ogrzewanie planuje pompą ciepła + fotowoltaika. Zakładam że jakiś zakres 12-17 kW. W załączniku daje screen jak to widzę na ten moment.
    7) Czy ustalając jakąś moc przyłączeniową lepiej w razie co zawyżyc tą wartość czy zaniżyć ? Jeśli w trakcie użytkowania okaże się że jednak potrzeba wiecej to potem łatwiej jest podwyższyć czy obniżyć ją ? Co ekonomicznie lepiej wychodzi ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-11-10 123141.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	466938  
    Ostatnio edytowane przez Etrox ; 10-11-2023 o 11:45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony