dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Przygotowanie działki pod budowę 2024 - usuwanie pni, bronowanie ziemi

    Hej,
    chciałbym przed pierwszymi przymrozkami zakończyć przygotowanie działki pod budowę w 2024 roku. Na działce posiadam sporo pieńków po wyciętych drzewach, drzewa które chcę pozostawić, sporo odrastających krzewów, paproci oraz sporo śmieci które przez lata były wyrzucane na działce przez okolicznych mieszkańców wsi.

    Chciałbym zakończyć proces ogarniania działki i zastanawiam się czy pomoc lokalsa który wjechałby traktorem na działkę i przeorał całą ziemię ma sens?

    Ile powinienem zapłacić za taką usługę? Zakładam, że wyrwanie pieńków, przekopanie działki i jej wyrównanie to praca na około 10h - jestem z okolic Brodnicy, Pomorskie/Warmińsko-Mazurskie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    IMO nie ma sensu. Karpy ogarnie koparkowy przy okazji kopania fundamentów. U mnie ogarnięcie 1200m2 zarośniętej nieźle działki i wykarczowaniem kilku kilkunastoletnich sosen i brzóz zajęło razem ze zdjęciem humusu ze 4 godziny.

  3. #3

    Domyślnie

    No tak - okolice fundamentów ogarnie koparkowy ale resztą działki - w miejscach gdzie nie będzie budowy domu - pewnie powinienem zająć się już ja. Chodzi mi o przygotowanie jej nie tylko pod fundamenty ale też doprowadzenie granicy działki do porządku przed stawianiem płotu, etc.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sixshoes Zobacz post
    No tak - okolice fundamentów ogarnie koparkowy ale resztą działki - w miejscach gdzie nie będzie budowy domu - pewnie powinienem zająć się już ja. Chodzi mi o przygotowanie jej nie tylko pod fundamenty ale też doprowadzenie granicy działki do porządku przed stawianiem płotu, etc.
    no tak, do tej pory żyłeś sobie bez problemów a tu proszę coś narobił. Aż strach pomyśleć co będziesz miał na głowie, jak ruszysz z budową.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sixshoes Zobacz post
    No tak - okolice fundamentów ogarnie koparkowy ale resztą działki - w miejscach gdzie nie będzie budowy domu - pewnie powinienem zająć się już ja. Chodzi mi o przygotowanie jej nie tylko pod fundamenty ale też doprowadzenie granicy działki do porządku przed stawianiem płotu, etc.
    Tak czy inaczej "Ty". Pytanie, czyimi rękami. 1200m2 uznajesz za okolice fundamentu 120m2 domu?

  6. #6

    Domyślnie

    Dom to raczej 60m2, reszta ma zostać zalesionym ogrodem

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    koparkowy zrobi to, za co mu zapłacisz, takze poza obszarem fundamentów, jeśli takie będzie twoje życzenie.
    Natomiast czy jest sens zakopywać sobie na działce śmieci, które tam leża, zamiast je wrzucić do kontenera i wywieźć?


    Skoro chcesz mieć zalesiony ogród, to nie usuwaj paproci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony