dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 79

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Ale nie rozumiem po co jakiś harmonogram? Chodzi o wykorzystanie tańszego prądu?
    Jeżeli tak to ustaw grzanie np. do 50 stopni w tych tanich godzinach a w pozostałych np. 40 i histereza 5 stopni.
    Wtedy zawsze jak temperatura CWU spadnie poniżej 35 (lub 45) stopni to pompa ją podgrzeje o 5 stopni.

    Chodzi o ceny energii ( w tańszej taryfie jest ponad 2,5 raza taniej) ale też niemal pewność, że gdy korzystamy z c.w.u. w konkretnych z góry ustalonych porach, to ona jest akurat zagrzana.
    W przypadku dogrzewania będzie ono droższe chyba, że dam 35 stopni z histerezą 5 stopni.
    Nie będzie to miało negatywnego wpływu na ogrzewanie c.o.?


    Jeszcze przy okazji obserwacja z dzisiejszej nocy. Wczoraj zwiększyłem temp. c.w.u. do 50 stopni. Po wieczornym grzaniu temp. c.w.u. wyniosła 51 stopni. Po 3 prysznicach było 40 stopni. Rano sprawdziłem o 7:30 (grzanie c.w.u. jest obecnie od 7:00) i temp. wynosiła 38 stopni. Czyżby w nocy albo tuż po 7:00 był defrost?


    Takie przemyślenie jeszcze: jeśli rozbiór wody jest w trakcie grzania, to wówczas znaczenie częściej zdarza się że defrost jest w trakcie tego grzania, Natomiast jeśli rozbiór jest poza godzinami grzania w harmonogramie, to defrostu zwykle nie ma. Przypadek?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Chodzi o ceny energii ( w tańszej taryfie jest ponad 2,5 raza taniej)
    Jesteś pewien? O ostatnim roku to się mocno pozmieniało.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony