dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Misa wc chlapie

    Mam zestaw wc - misa bezkołnierzowa Koło, stelarz Geberit. Myślałem, że jak wezmę coś "markowego" to będzie ok, a jednak zawsze chlapie przy spłukiwaniu, pomimo opuszczania klapy. W innym mieszkaniu mam bezkołnierzową misę i stelarz z Omniresa i nic nie chlapie. To jak to jest - chlapanie jest wynikiem wadliwego produktu, czy montażu? Jeśli produktu, to nie robią testów jakościowych czy co?

    Ja tego nie montowałem, a majster. Nie wiem, czy wszystko zrobił prawidłowo. Mam tu jeszcze jakąś możliwość podziałania z tym? Czytając internet natknąłem się na 3 rozwiązania:

    a) Misa ma określone parametry spłukiwanej wody i trzeba wyregulować ciśnienie wody w stelażu. Z tego rozumiem, że mniej wody będzie przelewane do misy
    b) Trzeba dodać kryzę na wlocie do misy (konieczność demontażu misy)
    c) Do regulatorów spustowych w gebericie (do koszyczka) włożyć regulator przepływu. Geberit produkuje to do końca 2023, teraz rozwiązaniem na to będzie wymiana całego zaworu

    Podpowiecie czy któraś z tych opcji ma sens?
    Zestaw: Zestaw: https://www.leroymerlin.pl/ceramika-...857,l1646.html

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	406317587_2069296140093121_7618652251689820334_n.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	467162
    Ostatnio edytowane przez oserot ; 28-11-2023 o 19:35

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Masz trzy rozwiązania, z których możesz skorzystać? Czego jeszcze potrzebujesz? Ja wyregulowałem w stelarzu i po problemie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Masz trzy rozwiązania, z których możesz skorzystać? Czego jeszcze potrzebujesz? Ja wyregulowałem w stelarzu i po problemie.
    Nie wiem które rozwiązanie jest najlepsze. Regulacja w stelażu nie spowoduje czasem, ze tej wody będzie mniej i może słabiej spłukiwać?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.323

    Domyślnie

    Cytat Napisał oserot Zobacz post
    To jak to jest - chlapanie jest wynikiem wadliwego produktu, czy montażu? Jeśli produktu, to nie robią testów jakościowych czy co?
    Niektóre misy potrafią chlapać.

    Jedyna możliwość to wyregulować strumień wody do spłukiwania sposobami które wymieniłeś.

    Najpierw spróbuj ilością wody ustawiając minimalną ilość która poradzi sobie z ciężką zawartością.
    Z kryzami jest problem bo ograniczając szerokość strumienia przyhamowują także uderzenie które powoduje opróżnianie, ale mozliwe że u Ciebie się sprawdzi.
    Sposób jest uzależniony od kształtu misy więc tu nie ma typu lepszy czy gorszy.

    Od doczyszczania jeśli to twardsze ubrudzi trochę ścianki jest szczotka.
    Woda w spłuczce to nie jest karcher i czasem służy tylko do popchnięcia zawartości do kanalizacji aby nie zalegało przykuwając uwagę.
    Niektóre spłuczki poprzez fikuśny kształt misy i z tym mają problem
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 29-11-2023 o 07:09
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Niestety te misy bezrantowe to jedno wielkie g. Prawie każda ma podobny problem i najczesciej woda po prostu nie spłukuje całej powierzchni misy. Moją też zmienię na zwykła jak tylko bedzie okazja.

  6. #6

    Domyślnie

    Problem rozwiązany. Skontaktowałem się z serwisem geberit i stwierdził fachowiec, że problem jest znany i wynika z tego, że te zawory spustowe jakie kiedyś geberit robił nie miały regulatora przepływu. Kiedyś produkowali taki plastik który wkładało się do tego regulatora, ale od końca 2023 roku już przestają to produkować i teraz zawory będą już miały to w zestawie. W 1 budynku nieadwno wymieniał prawie 100 takich zaworów właśnie na nowe.

    Przyjechał do mnie, wymienił mi ten zawór w 2 minuty i nic teraz nie chlapie. Nie nie płaciłem. To ten nowy zawór:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	firefox_PvpGe2QE0O.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	7,7 KB
ID:	467473

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    I za to właśnie płaci się trochę więcej za Geberit, jak się schrzani to serwisant będzie za chwilę. Doceniam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony