dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kryst16

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Krakówki-Dąbki
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    45

    Domyślnie Wymiana kominka na piecyk na pellet.

    Witam.

    Mam w małym domu kominek który jest głównym źródłem ciepła...

    Zastanawiam się nad jego wymianą na piecyk na pellet typu Eva Calor Marisa z DGP lub na coś od firmy Defro.

    Miał ktoś do czynienia z takimi piecykami?
    Nad kominkiem mam rozprowadzone DGP do dwóch pomieszczeń na górze, także biorę pod uwagę tylko piecyk z DGP.
    Jestem w stanie sobie to wszystko sam zabudować i podłączyć (rury od DGP) więc to żaden problem.
    Powietrze z zewnątrz również mam doprowadzone do kominka także bym to wykorzystał.

    Pytanie...
    Czy te piecyki dobrze się sprawują?
    Jak z realną sprawnością takich urządzeń?


    Wkład kominkowy mam niestety jeden z najtańszych z marketu, drewno kupuje także pewnie pellet ze względu na wyższą kaloryczność i sprawność pieca będzie bardziej ekonomiczny, już nie mówiąc o nakładach pracy.

    Dom 68 metrów, dobrze ocieplony.
    Tak czytam czytam i trafiam na opinie że DGP w takich piecykach jest mizerne i ledwo "dmucha" powietrzem.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pellet to wygoda!....Z pewnością nie ekonomia. Produkt przetworzony zazwyczaj będzie droższy od drewna. Poza tym bardziej podatny na manipulacje. Kominek nie brzęczy. Piecyk na pellet ma brzęczący podajnik, a do tego chcesz jeszcze jedno brzęczydło - nadmuch. To dobre w warsztacie, w knajpie, albo domku letniskowym. Słabo dmucha? Kup taki co dmucha dobrze. Popytaj w firmie Wentor. Oni mają dostęp do dobrego sprzętu i duże doświadczenie w tej materii.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony